UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.09.2019 12:50

Політичний лобізм чи свідома монополізація економіки?

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Під ідеєю позитивних змін може ховатись звичайний акт бізнес-лобізму, який може знищити гірничо-збагачувальну галузь, що потягне за собою крах економіки та утвердження моноолігархату

При кожному новому президентові, традиційно найбільші субвенції та вигоди отримував той регіон, звідки родом гарант Конституції. Однак Володимир Зеленський може зламати даний тренд, та навпаки – спричинити економічну катастрофу на своїй малій Батьківщині. Адже деякі із зареєстрованих законопроектів місять у собі бомбу уповільненої дії. 

Швидкі реформи або олігархічні інтереси

 На хвилі швидких змін, нова команда планує провести певні доповнення до Податкового кодексу України, які суттєво вплинуть на баланс сил в металургійній промисловості, яка є однією з базових економічних елементів рідного міста президента - Кривого Рогу, та й усієї України.

 В парламенті зареєстрували законопроект № 1210, який може фактично знищити існуючі гірничо-збагачувальні комбінати, які займаються видобутком залізної руди.

 Цим законопроектом передбачено збільшення податкового навантаження на технічний процес видобування залізної руди. До того ж, немає належного обґрунтування для такого нововведення.

 Дані зміни встановлюють податок з обороту для гірничо-збагачувальних комбінатів, що видобувають залізну руду. Неможливо знайти жодної іншої видобувної галузі, де б застосовувалися б подібні правила. 

Які загрози?

 На сьогодні металургійна галузь є однією з найбільших джерел податкового наповнення бюджетів різних рівнів, і будь-який тиск на галузь зумовить падіння конкурентоздатності, зниження інвестиційної привабливості країни, зменшення об’ємів виробництва та втраті ринків збуту.

 Внаслідок даних змін до податкового законодавства, у рідному місті президента – Кривому Розі роботу втратять десятки тисяч його земляків, і місто остаточно перетвориться в депресивний регіон з масовим відтоком населення та ще більш різким погіршенням демографії.

 Хоча законопроект тільки зареєстрований, а наслідки для економіки вже настали. Наприклад на заводі «ArcelorMittal Кривий Ріг» Служба безпеки України вже провела обшуки та слідчі дії на предмет порушення норм екологічної безпеки, та провели податковий аудит. В липні проводились заміри викидів шкідливих речовин а атмосферу, проте, результат перевірки не виявив небезпеки для міста чи працівників. Але в результаті податкової перевірки, металургійному комбінату вже висунули податкові претензії в розмірі 9 мільярдів гривень. До речі, стільки ж прибутку компанія отримала за весь 2018 рік. Внаслідок цього, акціонери вирішили всі свої дивіденди вивести закордон, а це майже 11 млрд грн. Це приклад того, як через державне втручання, економіка втрачає інвестиції.

 При поверхневому аналізі, напрошується висновок, що даний законопроект є типовим актом лобізму бізнес інтересів окремих фінансово-промислових груп, які можуть бути наближеними до президента, для можливого тиску на конкурентів.

 Проте, варто дочекатись висновків антимонопольного та антикорупційного комітетів та їх позиції щодо даного законопроекту. 

Пильність та уроки історії

В Україні вже були прецеденти створення пріоритетних законодавчих умов на користь окремих фінансово-промислових груп, і для тодішнього президента це закінчилось втечею в Ростов. В даному випадку не зрозуміло, чи знає президент взагалі про такі законодавчі ініціативи, і про їх наслідки для національної економіки вцілому, чи може це просто вдале лобіювання приватних інтересів, сподіваючись, що ніхто нічого не помітить.

Президенту, та його команді, варто бути більш пильними за тим, що відбувається навколо, і пам’ятати історію попередників.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]