UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
28.08.2019 17:48

Майбутнє партійного будівництва в Україні

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Український парламентаризм як інституція, має дуже низьку довіру суспільства. Необхідні фундаментальні зрушення в самій системі побудови партій

За 28 років незалежності наші партійні традиції досі не далеко втікли від комуністичних. Відмінність хоч і є, але не така, як має бути. Звісно, у нас демократія, багатопартійність і опозиція має захист.

Однак партійне будівництво все ще здійснюється за традиціями минулих поколінь.

 Структура більшості партій має вертикальну будову, що означає чітку ієрархію та підпорядкованість нижчих членів – вищим. Це пояснюється багатьма факторами: в першу чергу, засновники партії хочуть керувати процесами, адже не дуже доцільно створювати партію, вливати бюджет і бути залежним від інших. По-друге, є ризик, що той чи інших «соратник» просто буде лобіювати інтереси опонентів, маючи партквиток своєї партії. І найголовніше – зазвичай, партія це політпроект, який часто і створюється з метою капіталізації та подальшого збуту.

 На такі порядки можна довго жалітись, однак заперечувати складно.

 Все ж, Україна неодноразово демонструвала, що вона є європейською країною, а в європейських країнах партії мають будуватись за горизонтальним принципом, принаймні, такі стандарти.

 «Горизонтальна» партія – це спільнота об’єднана спільною ідеологією, принципами та візією майбутнього. У таких партіях керівник, або голова партії, відіграє роль модератора, а не бенефіціара.  Це можливо тільки якщо у партію вступають не за отриманням прибутку, а за ідейними переконаннями. Члени партії діляться не на рядових і генералів, а на соратників. Важливим елементом, яким нехтують більшість існуючих партій, є фаховість та компетентність членів партії. Ефективний партійний функціонер – це командний гравець і, в той самий час, окрема бойова одиниця.

 Саме за такою партією майбутнє українського парламентаризму. Партією, у якої існує детально сформована, поетапна програма дій, що передбачає зміни у всій системі державотворення. У такі спільноті, діячі озираються не на партійного боса, а в програму дій.

 Звісно, еволюційний шлях трансформації українських партій триває і він має свої результати. Саме слово «партія» у пересічного українця асоціюється з чиновницькою бюрократією, яка паразитує на тілі суспільства, проте, саме зараз прийшов час створити таку партію, вступ до якої буде честю та гордістю для кожного. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]