UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.01.2019 17:13

Роль Новорічних поздоровлень у період виборів

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Впізнаваність та увага є одними з найбільш необхідних речей для кандидата в Президенти. Це основна ціль створення телевізійних новорічних привітань.

Передвиборчий сезон в Україні має ряд традицій і однією з них є поздоровлення з новорічними святами. Багато політиків створюють окрему рекламу для свят та записують привітання, а це коштує немалих грошей, сил та часу. Успішна кампанія вимагає ефективності використання цих ресурсів, оскільки  вони завжди є обмеженими і від їх вдалого контролю залежить перемога. З цих причин важливим є питання про очікування політиків від інвестицій в новорічну рекламу, реальні позитивні результати від неї та способи збільшення ефективності подібної реклами. В основному ціллю створення новорічних привітань є прагнення збільшити свою впізнаваність, або створити позитивний імідж.

Збільшення впізнаваності та уваги до кандидата

Впізнаваність та увага є одними з найбільш необхідних речей для кандидата в Президенти. Можна бути наймудрішим з кандидатів, мати найкращий план розвитку країни, увесь необхідний штат кваліфікованих державних управлінців і при цьому все одно з тріском програти вибори, бо більшість виборців обирають людей впізнаваних. Якщо тебе ніхто не впізнає і про всі твої переваги ніхто не знає, то і на виборах ніхто не віддасть за тебе голос. Більше того, в очах виборців нерідко саме впізнаваність і медійність є причиною судити про якість та експертність кандидата.

У Новий рік, до екранів прикута максимальна кількість людей. Конкуренція за увагу глядачів призводить до здорожчання та збільшення рекламних блоків на центральних телеканалах, в період новорічних концертів. Компанії прагнуть, щоб реклама їхнього продукту лишилась в голові у більшої кількості потенційних покупців. Те ж саме відбувається і з кандидатами. Перегляд привітань від кандидатів у президенти дозволяє більшості побачити хто з кандидатів є досить «крутим», щоб бути в телевізорі в новорічний період.

 Хорошим прикладом демонстрації своєї «крутості» з приходом 2019 став Зеленський. Він реалізував можливість не просто привітати людей під час свят, а взагалі виступив замість новорічного привітання Президента по «1+1». Його дії спричинили масу обговорень і як наслідок ріст впізнаваності та уваги до новоспеченого кандидата.

Розширення позитивного іміджу та створення емоційного зв’язку з виборцем.

Потужний вплив на багатьох виборців має емоційна асоціація з кандидатом: «кандидат такий же, як і я». Одним з ефективних способів створити подібну асоціацію є показати святкування кандидата разом з виборцями. В момент перегляду виборець побачить та відчує, що святкує одні і ті самі свята з кандидатом, що у кандидата теж є сім’я, яка його любить, що в них є спільні цінності та причасність до однієї традиції чи релігії. Коли ціллю стає емоційний зв’язок та розширення позитивного іміджу, непоганою альтернативою телебаченню може стати і ролик в соціальних мережах.

Хорошим прикладом такої реклами нещодавно став ролик Юлії Тимошенко і причина тому – правильно створена атмосфера. Подача через слова дітей, використання янголів, як символу свята й християнства та акцент на теплих емоціях мали позитивний ефект. Свято з реклами знайшло відголосок у людей і це додало привабливості кандидату.

Також хорошим було привітання від Садового, в якому на фоні різдвяної ярмарки у Львові лунали побажання любові і тепла та приємна тематична музика на задньому фоні. Все це також є факторами створення позитивних асоціацій кандидата із святом у майбутніх виборців.

Правильні слова зміг підібрати і Анатолій Гриценко. Закликавши всіх забути на один день про політичні суперечки він зробив акцент на: «ялинці, яку приніс тато», «дітях, які її прикрасили» та «мамі, яка зв’язала теплу хустину». Потужною проблемою стала лиш відсутність візуалізації його слів. Виступ міг бути значно потужнішим, якби його слова були покладені в основу ролика, де він-тато ніс би ялинку, діти її прикрашали б, а дружина вишивала б теплі речі сім’ї. Без цього ролик відзначився лише правильними акцентами в словах.

Приклади помилок в новорічній рекламі

 

Привітання Юрія Бойка та Рабіновича є одним із самих неоднозначних. З одного боку Юрій Бойко у своєму привітанні не проявив креативності. Його ролик з Рабіновичем був заполітизованим і зовсім не святковим. Навіть красива ялинка на задньому плані не змогла побороти політичні гасла та обіцянки, якими кандидат закидав українців на Інтері. Однак з іншого боку вплив на вже закріплений за ним електорат був позитивним. Привітання не додасть його варіанту Опоблоку нових голосів, але закріпить зв’язок із електоратом, що був розгубленим після розриву з Ахметовим та Вілкулом.

Чинний Президент України не використав свої ресурси правильно. У розмовах про історію та згадках своїх передвиборчих гасел він звітував про власну роботу та кампанію. Навіть сім’ї разом з ним цього разу не було, хоч раніше саме сім’я ставала його козирем. Це руйнувало теплу атмосферу свята. Привітання вийшло млявим.

Досить показовим випадком є Тарута. Під час поздоровлення на фоні навіть ялинки не було. Сам виступ був надто формальним, кандидат дуже хвилювався, робив помилки і як наслідок не знайшов відгуку в серцях людей. Тарута є яскравим прикладом політика, який маючи правильні ідеї та будучи досвідченим державним діячем, не є популярним саме через відсутність правильної реклами та особистої пасіонарності чи харизми.

Ляшко в основі своєї реклами використав рідний інтернат. Він створив ролик у якому перед новорічною ялинкою грається в сніжки з дітьми, що зараз виховуються в тому закладі. Ролик наповнений хорошими ідеями, однак він не викликає відгуку у людей, які святкують разом з власними сім’ями, а таких більшість. Люди не відчули що Ляшко такий як вони, їм нагадали, що він інший. Ігноруючи дружину та дочку він показав зацикленість на своєму минулому і підкреслив, що він не такий як виборці. У радісний момент Ляшко приніс людям ноту суму у вигляді самотніх дітей. Цим він закріпив за собою негативні емоції, що не зіграє йому на руку в майбутньому.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]