UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
22.01.2014 18:19

Хто винен у смертях на Грушевського?

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

На Євромайдані вперше пролилася кров. Під час сутички на Грушевського загинули люди. Як влада, так і опозиція уникають відповідальності.

На Євромайдані вперше пролилася кров. Під час сутички на Грушевського загинули люди. Як влада, так і опозиція уникають відповідальності.

 «Правий сектор» – організація, що здебільшого складається з представників УЛЬТРАС. У ніч Водохреща ці люди продемонстрували чудеса організованості та підготовленості. Люди мали при собі всі знаряддя боротьби, діяли злагоджено, розуміли тактики нападу. Всі ці фактори свідчать про зацікавленість у  радикалізації сценарію однієї зі сторін.

май3.jpg

Аналіз можливих зацікавлених осіб:

Опозиційні сили.

Даний сценарій передбачає відповідальність організаторів Євромайдану за перші смерті. Опозиційні лідери виглядали слабкими, демонструючи не лише неможливість добитися результату, але й відсутність впливу на громадян. Також як ми бачимо опозиційні акції більш стихійні, їм не характерний подібний рівень організації.

  Партія  регіонів.

А) Група впливу Клюєва та власне Президент. Радикалізація сценарію  є логічним продовженням позиції ігнорування з боку Януковича. По суті смерті та кров на барикадах делегітимізує владу перед громадянами та міжнародною спільнотою. Отже негативно впливає на імідж Гаранта.

Б) Група впливу Льовочкіна. Всередині Партії Регіонів існує конфлікт. Він менш публічний, аніж неспроможність домовитися в опозиційному колі, але більш гострий, пов'язаний із інтересами бізнесу та рівнем впливу. Висновки про вплив Льовочкіна та кулуарні розбіжності можна зробити через неврегульованість і неоднозначність у керуванні міліцією.  Даній групі характерні подібні методи роботи, радикалізацією сценарію. Вона суттєво посилює своє позиціонування.

Іноземні впливи.

 Згадуючи ситуацію за часів Кучми, справу Гонгадзе для попередження  євроінтеграційних намірів України, можна провести аналогію та пов’язати УЛЬТРАС (у Правому секторі) з Суркісом. Останнього в той самий час – з Медведчуком, а його – з РФ та Путіним. Делегітимізація та слабкість владної команди грає на руку східним партнерам.

Нині політичні сили одночасно прагнуть «попіаритися» на крові (хибно вважаючи, що рівень радикальності заяв прямо пропорційний рейтингу, підтримці виборців) й уникнути відповідальності за смерті учасників протесту та кримінальні справи над активістами. Громадські ради, Народні ради та інші дії перетворюються на інформаційні приводи та не дають опозиції аргументів для конструктивних перемовин із владою. Єдиним козирем є розслідувані справи про побиття студентів на Майдані та справи зниклих активістів, що також біли проігноровані з боку влади. Виходячи з вищезазначеного, можна прогнозувати провал перемовин.

Звісно, якби опозиція взята на себе відповідальність відкликати людей з Майдану, засудити насилля, запропонувати «перевести Майдан у регіони», діяти постійно та зважено на повалення політичних опонентів у 2015 році на виборах; сценарій міг би бути іншим. Бажання досягти моментального ефекту призводить до ознак громадянської війни в Україні, жертвами якої стають активні громадяни.

У Києві після позачергової сесії ВР ймовірним видається введення надзвичайного стану та розгін мітингувальників Цьому є підтвердженням і дозвіл  КМУ на використання гранат, водометів, «Факелів» та іншої зброї проти «терористів Майдану», як зазначив Микола Азаров.

По суті даний сценарій глобально дестабілізує політичну ситуацію, економіку та має ознаки «громадянської війни». Я закликаю політиків, колег, громадян знаходити спосіб мирної боротьби та переконання. Завжди аналізуйте ситуацію критично. Радикалізм і екстремізм – не змінить якість політики апріорі.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]