Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.12.2013 11:04

Що криється за "газовими угодами Януковича"?!

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе"

Знову "газове питання" акцентувало на собі увагу в українській політиці. Янукович підписав договір про купівлю газу за однією з найкращих цін у Європі! Відразу виникає тривожне запитання: що взамін?! Вступ до Митного союзу, втрата стратегічних об'єктів?!

Знову "газовепитання" акцентувало на собі увагу в українській політиці. Януковичпідписав договір про купівлю газу за однією з найкращих цін у Європі! Відразу виникає тривожне запитання: що взамін?! Вступ до Митного союзу,втрата стратегічних об'єктів?!


Для розуміння ситуації та прогнозування наслідківпропоную звернути увагу на принципову різницю між європейськими кредитами(кредитами МВФ) та кредитами з боку РФ.

Кредит від МВФ дається під 3-4 % на виконання КОНКРЕТНИХ ПРОГРАМ,а отжесторона сподівається на ці кошти "запустити економіку" й отриматикошти назад! Якщо програми виявляються не ефективними - на країну чекає дефолт!

Кредит від РФ дається під близько 7%. Він є комерційним й забезпечуютьсядержавними облігаціями. Наповнення цих облігацій визначає Кабінет МіністрівУкраїни! А отже у разі "проїдання" такого кредиту й неповерненнякоштів, країна втрачає залогове майно (це можуть бути й стратегічні об'єкти).

Звісно, на передодні президентським виборів 2015 Януковичу вигідно обратикредит "для латання дір", підвищення пенсій, заробітних плат,реалізацію соціальних ініціатив тощо! Під ці критерії ідеально підходитьРосійський варіант! Якщо Верховна Рада на цьому тижні проголосує бюджет, то цейсценарій вірогідний! Проєвропейська риторика зостається, але суть зобов’язаньзалишається тривожною, адже що стоїть за облігаціями – ми можемо лише здогадуватися!

Якщо подивитися на поведінку опозиційних сил таМайдану як певної самоорганізуючої системи громадянського суспільства, ми спостерігаємоформування образа тирана-Януковича! Це в тому числі має витоки з кулуарнихпротиріч в партії, що можна пов'язати зі "справою побиття студентів"!Подібні речі можуть бути продуктом філігранної роботи з боку РФ! Мовляв, відтирана Європа і Америка відхрещується, кредитів на "латання дір"немає, а у нас "і газ дешевий, і інші "пряники" у торгівельномуплані (в тому числі в сфері металургії).  Росія допоможе Януковичуотримати ще один строк на цьому позитивному образі. У такому випадку миотримаємо відповідь на питання "що сховано у облігаціях" після 2015року!

Аби втратити суверенітет, не обов'язковоприєднуватися до союзів, можна просто укласти "правильні угоди" тапоступитися стратегічними сферами, територіями, ресурсами! Росія у 19 роціпродала Аляску. Що ж задовольнить геополітичні амбіції Росії – дізнаємосязгодом.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net