UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.12.2013 11:04

Що криється за "газовими угодами Януковича"?!

Політтехнолог "SIC Group Ukrainе". Голова політичної партії "Національна платформа

Знову "газове питання" акцентувало на собі увагу в українській політиці. Янукович підписав договір про купівлю газу за однією з найкращих цін у Європі! Відразу виникає тривожне запитання: що взамін?! Вступ до Митного союзу, втрата стратегічних об'єктів?!

Знову "газове питання" акцентувало на собі увагу в українській політиці. Янукович підписав договір про купівлю газу за однією з найкращих цін у Європі!  Відразу виникає тривожне запитання: що взамін?! Вступ до Митного союзу, втрата стратегічних об'єктів?!


Для розуміння ситуації та прогнозування наслідків пропоную звернути увагу на принципову різницю між європейськими кредитами (кредитами МВФ) та кредитами з боку РФ.

Кредит від МВФ дається під 3-4 % на виконання КОНКРЕТНИХ ПРОГРАМ,а отже сторона сподівається на ці кошти "запустити економіку" й отримати кошти назад! Якщо програми виявляються не ефективними - на країну чекає дефолт!

Кредит від РФ дається під близько 7%. Він є комерційним й забезпечуються державними облігаціями. Наповнення цих облігацій визначає Кабінет Міністрів України! А отже у разі "проїдання" такого кредиту й неповернення коштів, країна втрачає залогове майно (це можуть бути й стратегічні об'єкти).

Звісно, на передодні президентським виборів 2015 Януковичу вигідно обрати кредит "для латання дір", підвищення пенсій, заробітних плат, реалізацію соціальних ініціатив тощо! Під ці критерії ідеально підходить Російський варіант! Якщо Верховна Рада на цьому тижні проголосує бюджет, то цей сценарій вірогідний! Проєвропейська риторика зостається, але суть зобов’язань залишається тривожною, адже що стоїть за облігаціями – ми можемо лише здогадуватися!

Якщо подивитися на поведінку опозиційних сил та Майдану як певної самоорганізуючої системи громадянського суспільства, ми спостерігаємо формування образа тирана-Януковича! Це в тому числі має витоки з кулуарних протиріч в партії, що можна пов'язати зі "справою побиття студентів"! Подібні речі можуть бути продуктом філігранної роботи з боку РФ! Мовляв, від тирана Європа і Америка відхрещується, кредитів на "латання дір" немає, а у нас "і газ дешевий, і інші "пряники" у торгівельному плані (в тому числі в сфері металургії).  Росія допоможе Януковичу отримати ще один строк на цьому позитивному образі. У такому випадку ми отримаємо відповідь на питання "що сховано у облігаціях" після 2015 року!

Аби втратити суверенітет, не обов'язково приєднуватися до союзів, можна просто укласти "правильні угоди" та поступитися стратегічними сферами, територіями, ресурсами! Росія у 19 році продала Аляску. Що ж задовольнить геополітичні амбіції Росії – дізнаємося згодом.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]