UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
26.03.2020 14:03

АМКУ не може порушувати закон, закривши засідання Колегії

Керівник відділу з питань проведення публічних закупівель юридичної фірми "ADS Legal Group"

Суб’єкт оскарження, замовник мають право взяти участь у розгляді скарги, у тому числі шляхом застосування телекомунікаційних систем в інтерактивному режимі реального часу.

Це закріплено частиною 6 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі». Розгляд скарги є відкритим, усі бажаючі можуть бути присутніми на розгляді. Особи, присутні на розгляді, можуть використовувати засоби фото-, відео- та звукозапису. Рішення, прийняте органом оскарження, проголошується прилюдно.

Тобто, Законом України «Про публічні закупівлі» закріплене право, як скаржника так і замовника брати участь у розгляді скарги.

Однак, на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету України № 2-рп від 17.03.2020 року всіх скаржників та замовників позбавили права бути присутнім під час розгляду скарги та відстоювати свою позицію по суті скарги, надавати роз’яснення та додаткові матеріали, які для з’ясування викладених у скарзі питань часто вимагає Постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі Колегія).

Наразі, Розпорядження № 2-рп 17.03.2020 року надає можливість лише спостерігати за відеотрансляцією засідань Колегії, але сторони розгляду скарги не мають технічної можливості висловлюватися по суті скарги та надавати свої зауваження та додаткову інформацію, яка необхідна Колегії для прийняття рішення по скарзі.

Такі дії Колегії порушують права скаржника та замовника, а також чинний Закон України «Про публічні закупівлі», що є неприпустимим навіть під час дії карантину, який діє для профілактики поширення інфекційних захворювань, викликаних коронавірусом.

Невже у 2020 році Антимонопольний комітет України не може забезпечити можливість он-лайн участі скаржника та замовника у процедурі розгляду скарг?

Для цього можливо використовувати такі безкоштовні програми, як:

- Skype

- Zoom

- Proficonf

- InstaWebinar

- Google Hangouts

- FreeConferenceCall.com та багато інших.

Яку б з програм не обрав Антимонопольний комітет України, це не буде коштувати йому ані копійки, оскільки всі ці програми є безкоштовними. Також, варто зауважити, що не тільки Антимонопольний комітет України є державною установою, а й Замовники торгів є бюджетними установами, які не мають права витрачати бюджетні кошти не за призначенням, тому застосування безкоштовних програм є більш ніж доцільним.

Так, розумію, спочатку будуть деякі труднощі з налаштуваннями та звиканням до нових правил роботи з усіх сторін, як зі сторони Колегії та Замовників, так і зі сторони Скаржників. Однак, надзвичайні ситуації потребують від всіх нас надзвичайних дій, а це означає, що бізнес та бюджетні установи повинні бути гнучкіші у своїх діях та швидко пристосовуватися до нових світових подій.

Головне, що потрібно пам’ятати: жодне з дій та рішень Антимонопольного комітету України та Колегії під час карантину не повинні порушувати чинних законів України.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]