Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.02.2012 23:05

Відбулися пленарні засідання ВРУ

Член Нацсовета КМУ по вопросам ОСМД, заместитель председателя "Союза собственников жилья Украины", председатель "Ресурсного Центра ОСМД Донецкой области"

Парламентарії приступили до розгляду законопроектів у другому читанні.Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку доповів голова підкомітету Комітету з питань будівництва, міст

Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку доповів голова підкомітету Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Сергій Майборода.Він нагадав, що підготовлену редакцію урядового законопроекту до другого читання, прийнятого за основу 5 липня минулого року, Комітет через необхідність узгоджувати спірні питання з регіонами та громадськими організаціями, опрацьовувати зауважень Головного юридичного управління законопроект розглядався п'ять разів. Загалом опрацьовано 102 поправки народних депутатів. З них 56 враховано повністю, частково або редакційно, відхилено - 46.С.Майборода також зазначив, що Головне юридичне управління завізувало законопроект із зауваженнями, з якими Комітет не погоджується, оскільки прописані норми є принциповими для створення та подальшого функціонування ОСББ.Доповідач, зокрема, звернув увагу на два зауваження Головного юридичного управління. Зокрема, щодо нової редакції статті 42 Земельного кодексу. За наявністю в Земельному кодексі загальних та спеціальних норм щодо набуття права на земельну ділянку, визначеної в статті 42 кодексу, в усіх випадках передачі земельних ділянок чіткий перелік осіб набувачів права постійного користування або права оренди на такі земельні ділянки є недоцільним. А вимога визначення повного переліку таких випадків не відповідатиме статті 116 Регламенту Верховної Ради.Ще одне зауваження стосувалося порядку легітимності прийняття рішення загальними зборами ОСББ. С.Майборода зазначив, що норма про правомочність приймати рішення за умови, якщо за нього проголосували не менш як дві третини співвласників, яким в сукупності належать на правах власності жилі та нежилі приміщення в багатоквартирному будинку загальною площею не менш як дві третини загальної площі жилих та нежилих приміщень в багатоквартирному будинку, є принциповою. Ця норма якраз і забезпечить права кожного співвласника.Доповідач повідомив, що Комітет на своєму засіданні 8 лютого цього року прийняв рішення пропонувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як закон.Головуючий зазначив, що Головне науково-юридичне управління висловило кілька істотних зауважень до цього законопроекту. До того ж законопроект не відповідає статті 116 Регламенту Верховної Ради України.В.Литвин запропонував доручити Комітету привести законопроект у відповідність з вимогами Регламенту, опрацювати ще раз зауваження Головного юридичного управління для того, щоб Президент України не застосував право вето.Розгляд законопроекту було перенесено на наступний пленарний тиждень.

portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/a

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]