Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
03.09.2020 17:32

Як боржнику виграти суд з ПриватБанком по картковому/бланковому кредиту

План захисту по картковому/бланковому кредиту при стягненні заборгованості в судовому порядку ПриватБанком з боржника.

В зазначеній консультації, я описую типову ситуацію плану захисту боржника від судових вимог ПриватБанка при стягненні заборгованості. 

Необхідно звернути увагу на наступні обставини, з приводу того, що відсутність в анкеті-заяві домовленості сторін про сплату відсотків за користування кредитними коштами, пені та штрафів за несвоєчасне погашення кредиту, надані банком Витяг з Тарифів та Витяг з Умов не можуть розцінюватися як стандартна (типова) форма, що встановлена до укладеного із відповідачкою кредитного договору, оскільки достовірно не підтверджують вказаних обставин. А тому відповідно до Постанови ВП ВС 03 липня 2019 року по справі № 342/180/17 стягнення відсотків з боржника є незаконним.

Необхідно зазначити, що право кредитодавця нараховувати передбачені договором проценти за кредитом припиняється після спливу визначеного договором строку кредитування. Тому нарахування відсотків та пені після закінчення строку дії картки є незаконним.

На лицевій стороні карти зазначено місяць та рік до якого діє кредитна картка ПриватБанка, якщо пройшло 3 роки від дати закінчення картки, то можна в суді заявляти строки позовної давності, що є підставою для відмови у позові згідно Постанови ВСУ від 23 листопада 2016 року № 6-2104цс16.

Якщо Банк не наддасть на ухвалу суду про витребування доказів оригіналів кредитної справи, а саме  оригінал меморіально-касового ордера на видачі готівки – кредиту, оригінал анкети заяви на видачу кредиту та інші документи, то суд зобов’язаний залишити позовну заяву без розгляду.

Відповідно до довідки про умови кредитування з використанням кредитки «Універсальна» 30 днів пільгового періоду по заяві процентна ставка складає приблизно 3% в місяць  та відповідно 36% річних.

В розрахунку заборгованості позивач вказує відсоткову ставку 36% за кожні три дні, що відповідно в місяць виходить 360%, та відповідно 4320% в рік.

Необхідно зазначити, що відповідно до даного кредитного договору в переважній більшості боржником не підписувалося жодних додаткових умов, щодо підвищення відсоткової ставки з 3% до 360 % на місяць.

Банк неправомірно підвищив в розрахунку заборгованості по Кредитному договору відсоткову ставку в односторонньому порядку в порушення норм Відповідно до ч. 3 ст. 1056-1 ЦК України (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Фіксована процентна ставка є незмінною протягом усього строку кредитного договору. Встановлений договором розмір фіксованої процентної ставки не може бути збільшено банком в односторонньому порядку. Умова договору щодо права банку змінювати розмір фіксованої процентної ставки в односторонньому порядку є нікчемною.

Необхідно зазначити, якщо банк в позові вказує стягнення одночасно, як пені, так і штрафу, що в своєю чергою є порушенням ст. 61 Конституції України та є незаконним. 

Використовуючи вище описані поради у Вас є шанс виграти суд з банком при стягненні заборгованості.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net