Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.09.2015 10:48

Матюхін вирішив продати меблевий гарнітур...

У зв’язку з відрядженням за кордон Матюхін вирішив продати меблевий гарнітур. Волков домовився, що купить , але забрати меблі він зможе лише через 10 діб.

У зв’язку з відрядженням за кордон Матюхін вирішив продати меблевий гарнітур (софа, 2 крісла, журнальний столик), шафу, книги, піаніно та кухонний гарнітур. Волков домовився, що купить все, окрім кухонного гарнітуру, але забрати меблі він зможе лише через 10 діб (після закінчення ремонту в його новій квартирі). Волков наполягав на оформленні договору в письмовій формі. У договорі сторони зазначили, що Волков стає власником придбаних речей з моменту укладання договору. Волков, крім укладання договору, передав Матюхіну завдаток в сумі 600 грн., а решту пообіцяв сплатити, коли забере всі речі, тобто через 10 діб. В обумовлений строк Волков не з’явився через хворобу. Через 2 доби, внаслідок необережного використання праски дванадцятирічним сином Матюхіна в кімнаті, де знаходилися речі, виникла пожежа. Всі речі, крім журнального столика стали непридатними для використання.
Довідавшись про те, що сталося, Волков звернувся до Матюхіна з вимогою про повернення завдатку. Матюхін у свою чергу вважав, що Волков повинен заплатити йому всю суму, оскільки він став власником на підставі договору.
Як вирішити спір?

Рішення

Відповідно до ст.677 ЦК : Якщо право власності переходить до покупця раніше від передання товару, продавець зобов'язаний до передання зберігати товар, не допускаючи його погіршення. Необхідні для цього витрати покупець зобов'язаний відшкодувати продавцеві, якщо інше не встановлено договором.
Обов'язок продавця зберігати товар є одним із видів зберігання за законом тому на нього поширюються положення Глави 66 ЦК тому у випадку втрати або пошкодження товару, покупець матиме право на відшкодування збитків на підставі ст. 951 ЦК. Підстави відповідальності продавця визначаються за ч. 2 ст. 950 ЦК: «Якщо внаслідок пошкодження речі її якість змінилася настільки, що вона не може бути використана за первісним призначенням, поклажодавець має право відмовитися від цієї речі і вимагати від зберігача відшкодування її вартості» Отже, в данному випадку Матюхін повинен повернути 600 гр. завдатку.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net