Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
31.08.2015 07:53

Привід впевнитись в угоні цього автомобіля.

Громадянин С. випасаючи свою худобу в лісі Мелітопольського району знайшов в кущах біля річки автомобіль Таврія з розбитим лівим склом. Це дало йому привід впевнитись в угоні цього автомобіля. Громадянин С. повідомив про знахідку районний відділ міліції

Громадянин С. випасаючи свою худобу в лісі Мелітопольського району знайшов в кущах біля річки автомобіль Таврія з розбитим лівим склом. Це дало йому привід впевнитись в угоні цього автомобіля.

Громадянин С. повідомив про знахідку  районний відділ міліції та діждавшись  працівників міліції передав їм знахідку.

Питання:  Яка подальша доля знайденого автомобіля згідно Цивільного законодавства України ?Відповідь:  Згідно п. 3. ст.. 338 ЦКУ знайдені транспортні засоби передаються на зберігання міліції, про що, робиться оголошення в ЗМІ.

Якщо протягом 6 місяців від дня опублікування цього оголошення власник автомобіля який має право вимагати повернення автомобіля, не буде виявлений, або вини не заявляють про свої права на транспортний засіб, міліція має право продати його, а суму виторгу внести на спец рахунок у банку. Якщо протягом 3-х років колишній власник транспортного засобу не вимагатиме передання йому цієї суми, то вона переходить у власність  територіальної громади на території якої було знайдено автомобіль.


Витяг. Цивільний кодекс України.

Стаття 338. Набуття права власності на знахідку

1. Особа, яка знайшла загублену річ, набуває право власності на неї після спливу шести місяців з моменту заявлення про знахідку міліції або органові місцевого самоврядування, якщо:

1) не буде встановлено власника або іншу особу, яка має право вимагати повернення загубленої речі;

2) власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі, не заявить про свої право на річ особі, яка її знайшла, міліції або органові місцевого самоврядування.

2. Якщо особа, яка знайшла загублену річ, подасть органові місцевого самоврядування письмову заяву про відмову від набуття права власності на неї, ця річ переходить у власність територіальної громади.

3. Знайдені транспортні засоби передаються на зберігання міліції, про що робиться оголошення в друкованих засобах масової інформації.

Якщо протягом шести місяців від дня опублікування цього оголошення власник або інша особа, яка має право вимагати повернення транспортного засобу, не будуть виявлені або вони не заявлять про свої права на транспортний засіб, міліція має право продати його, а суму виторгу внести на спеціальний рахунок у банку. Якщо протягом трьох років колишній власник транспортного засобу не вимагатиме передання йому суми виторгу, ця сума переходить у власність територіальної громади, на території якої було знайдено транспортний засіб.


Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net