Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Громадянин Чекалкін якому виповнилося 14 років звернувся з заявою до відділу реєстрації актів цивільного стану про зміну прізвища мотивуючи своє прохання знущанням над ним в середньому навчальному закладі. Начальник відділу громадянинові Чекалкіну в вирі

Громадянин Чекалкін  якому виповнилося 14 років звернувся з заявою до відділу реєстрації актів цивільного стану про зміну прізвища мотивуючи своє прохання знущанням над ним в середньому навчальному закладі.
Начальник відділу громадянинові Чекалкіну в вирішенні його заяви відмовив.

Питання: Яку аргументовану відповідь повинен надати громадянину Чекалкіну начальник РАЦС згідно Цивільного кодексу України?

Відповідь: Згідно ст.. 295 Гл.22 Цивільного кодексу України фізичні особи які досягли 14 річного віку мають право на зміну прізвища та ім’я  тільки за згодою батьків або одного із батьків, з ким вона проживає, чи піклувальника.

Витяг. Цивільний кодекс України.
Стаття 295. Право на зміну імені
1. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я.
2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.
У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.
3. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження.
4. Прізвище, власне ім’я та по батькові фізичної особи можуть бути змінені у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону.
5. Прізвище фізичної особи може бути змінене у разі реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.
6. Підставами для відмови у зміні імені є:
– перебування заявника під слідством, судом, адміністративним наглядом;
– наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
– офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
– подання заявником неправдивих відомостей про себе.
7. Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net