Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
29.08.2015 11:52

Іванов повернувшись до квартири почав вимагати виселення наймача?

В квартирі де він мешкав до скоєння злочину (квартира не приватизована) на момент вироку ніхто на проживав. Жилкомунконтора надала після 6 місяців з дня вироку дану квартиру за договором оренди другій сім’ї до звільнення Іванова з міст позбавлення волі.

Громадянин Іванов А.М. був осуджений до позбавлення волі терміном на 4 роки. В квартирі де він мешкав до скоєння злочину (квартира не приватизована) на момент вироку ніхто на проживав.
Жилкомунконтора надала після 6 місяців з дня вироку дану квартиру за договором оренди другій сім’ї до звільнення Іванова з міст позбавлення волі.
Пройшло 5 років і Іванов повернувшись до квартири почав вимагати виселення наймача.
Питання: Що з даного випадку коментує Житловий кодекс України?

Відповідь. Згідно ст.. 71 Житлового кодексу України жиле приміщення ( в даному випадку квартира) зберігається за відсутнім наймачем або членами його сім’ї понад 6 місяців у випадках: п. 7. взяття під варту…позбавлення волі…, якщо в квартирі не залишилися проживати інші члени сім’ї  до звільнення його з під варти, або відбуття ним покарання.  Органи місцевої влади вправі здати квартиру в оренду після 6 місяців відсутності квартиронаймача до його звільнення. Закон трактує також право користування квартирою зберігається за відсутнім протягом 6 місяців з дня закінчення строку зазначеного в п.7.
Таким чином громадянин Іванов після відбуття покарання був відсутній 1 рік тим самим втративши право на проживання в даній квартирі.

Витяг. Житловий кодекс України.
Стаття 71. Збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами
При тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом.
Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім’ї понад шість місяців у випадках:
1) призову на строкову військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу, а також призову офіцерів із запасу на військову службу на строк до трьох років – протягом усього періоду проходження зазначеної військової служби; перебування на військовій службі прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби – протягом перших п’яти років перебування на дійсній військовій службі;
2) тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи або у зв’язку з навчанням (учні, студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, – протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання;
3) поміщення дитини (дітей) на виховання в дитячий заклад, до родичів, опікуна чи піклувальника – протягом усього часу їх перебування в цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника, якщо в будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім’ї.
Якщо з будинку, квартири (їх частини) вибула дитина (діти) і членів її (їх) сім’ї не залишилося, це житло може бути надано за договором оренди іншому громадянину до закінчення строку перебування дитини (дітей) у дитячому закладі або до досягнення нею (ними) повноліття і повернення від родичів, опікуна чи піклувальника, в окремих випадках – до закінчення навчання в загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності, у тому числі для громадян, які потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації, а також в професійно-технічних чи вищих навчальних закладах або до закінчення строку служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях;
4) виїзду в зв’язку з виконанням обов’язків опікуна (піклувальника) – протягом усього часу виконання цих обов’язків;
5) влаштування непрацездатних осіб, у тому числі дітей-інвалідів, у будинку-інтернаті та іншій установі соціальної допомоги – протягом усього часу перебування в них;
6) виїзду для лікування в лікувально-профілактичному закладі – протягом усього часу перебування в ньому;
7) взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк чи довічне позбавлення волі – протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім’ї.
Якщо в будинку, квартирі (їх частині) не залишилися проживати інші члени сім’ї наймача, це житло може бути надано за договором оренди (найму) у встановленому законом порядку іншому громадянину до звільнення таких осіб з-під варти або до відбуття ними покарання.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net