Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.08.2015 16:30

Хто має право на власний розсуд змінити своє прізвище ?

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище ?

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище ?

Шістнадцятирічний громадянин Матюхін В.В. звернувся до начальника відділу РАЦС Мелітопольського міськрайонного управління юстиції з заявою про зміну прізвища, ім’я та по батькові.
Начальник відділу частково громадянину Матюхіну В.В. відмовив в задоволенні його заяви.
Питання: Аргументуйте вірну відповідь начальника відділу РАЦС згідно Цивільного кодексу України.
Витяг. Цивільний кодекс України.
Стаття 294. Право на ім’я
1. Фізична особа має право на ім’я.
2. Фізична особа має право на транскрибований запис її прізвища та імені відповідно до своєї національної традиції.
3. У разі перекручення імені фізичної особи воно має бути виправлене. Якщо перекручення імені було здійснене у документі, такий документ підлягає заміні. Якщо перекручення імені здійснене у засобі масової інформації, воно має бути виправлене у тому ж засобі масової інформації.
Стаття 295. Право на зміну імені
1. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я.
2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.
У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.
3. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження.
4. Прізвище, власне ім’я та по батькові фізичної особи можуть бути змінені у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону.
5. Прізвище фізичної особи може бути змінене у разі реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.
6. Підставами для відмови у зміні імені є:
– перебування заявника під слідством, судом, адміністративним наглядом;
– наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
– офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
– подання заявником неправдивих відомостей про себе.
7. Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи встановлюється Кабінетом Міністрів України.
{ Стаття 295 в редакції Закону N 524-V ( 524-16 ) від 22.12.2006 }
Відповідь: Згідно ст.. 294 ЦКУ фізична особа має право на ім’я. Згідно ст.. 295 ЦКУ фізична особа з 16 років має право на зміну свого прізвища та імені. в порядку , встановленому законом.
По батькові фізичної особи може бути замінено у разі зміни її батьком свого імені.
П.І.П. повністю може бути замінено вразі її усиновлення відповідно до закону.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net