Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
02.08.2017 11:28

Некурортна Греція

Народный депутат України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин

122 українців перебувають в тюрмах Еллади, більшість за звинуваченнями в транзиті мігрантів.

Зараз час літніх відпусток. Люди релаксують на пляжах, засмагають,купаються та набираються сил до осіннього сезону. Великим попитом серед українцівкористуються грецькі курорти, адже там поєднаний пляжний відпочинок зекскурсіями до унікальних античних пам яток.

Але мій допис не про курортну Грецію. В західному передмісті Афін є похмуратюрма Корідалос, яка має дуже погану репутацію по всій Європі. Це в’язниця знадзвичайно тяжкими умовами утримання. Сьогодні 26 українців перебувають взастінках цієї буцегарні, звинувачені у перевезені нелегальних мігрантів зТуреччини до Греції. Ще багато наших співгромадян розкидані по різних тюрмах наостровах Кос, Родос та Самос.

Їхні історії більш-менш типові. Молоді здорові чоловіки не можуть знайти вУкраїні роботу, щоб прогодувати свої сім ї та їдуть на заробітки до Туреччини. Хтось, нібито, назбір цитрусових, хтось в якості механіків на кораблі або членів команди напрогулянкові яхти. Одного чудового дня на судах вони опиняються в морі таперетинають територіальні води Греції, де їх затримує грецький морськийпатруль. Причому, капітани, які вели ці плавзасоби, встигають вчасно втекти наінше судно. А коли в трюмах виявляють десятки нелегальних мігрантів, товіддуватися доводиться нашим хлопцям, на яких грецька влада покладає повнувідповідальність.

Сьогодні частина в язнів Греції вже отримали свої строки. Їм дали по максимуму, переважно 25-річнітерміни. Для засуджених це рівнозначно довічному ув’язненню. Щодо іншихукраїнців ще тривають суди, але під час цих засідань вони зовсім безпорадні. Вбагатьох немає адвокатів, вони не розуміють грецьку мову й не можутьознайомитись з матеріалами справи, часто вони навіть достеменно не знають вчому їх звинувачують. В таких умовах можна запросто навішати на людину усігріхи.

Дехто може дорікнути цим людям. Мовляв, самі винні, знали на що йшли,порушили закон – хай відповідають. Але я вважаю, що є, принаймні, 5 причин,чому Україна мусить взяти на себе місію їхньої підтримки. По-перше, відповіднодо статті 25 Конституції держава гарантує піклування та захистсвоїм громадянам, які перебувають за її межами. По-друге, треба чесно зізнатися, що держава також винна втому, що молоді хлопці поїхали заробляти гроші світ за очі. Вони хотілизабезпечити гідне життя своїм дітям й не могли це зробити тут, на батьківщині.По-третє, вина в язнів Греції зовсім не очевидна. Вони точно не були організаторами схем транзитунелегалів, а деякі з них не знали на що йдуть. По-четверте, за словами ув язнених, під час судових процесів грецька сторона незабезпечила переклад матеріалів справи на зрозумілу для обвинувачених мову. По-п яте, багатьом з них не надали адвокатів й вони булипозбавлені законного права на захист.

Сьогодні разом з однодумцями збираю максимально повну інформацію проукраїнських в язнівГреції. Ми з ’ясували, що , принаймн і, 122 українцівзапроторені в грецькі тюрми. Це сталося в різний час – дехто перебуває там ще з2015 року, а дехто потрапив за грати цьогоріч. Вдалося зв’язатися з родичамизвинувачених, які благають про допомогу. Хлопці були єдиними годувальниками вродинах й тепер дружини ледве зводять кінці з кінцями: мусять забезпечуватидітей та старих батьків. Вони у відчаї не лише від самого факту арешту молодихлюдей, але й від того, що Україна й досі не змогла їм допомогти.

Тому моє пріоритетне завдання – це потужна юридична підтримка. Слідознайомитись з матеріалами кожної справи, надати звинуваченим адвокатів, там,де вироки вже винесені, домогтися їхнього перегляду, якщо під час суду не булизабезпечені право на захист та право на ознайомлення з матеріалами справи.

Разом з офісом Омбудсмена готуємо звернення до омбудсмена Греції, а післяотримання відповіді плануємо виїхати безпосередньо до цієї країни, щоброзібратися в ситуації на місці. Будемо зустрічатися з грецькимивисокопосадовцями, депутатами, представниками Уповноваженого з прав людини, щобз ’ясуватиусі обставини кожно ї справи та знайти спосібповернути наших громадян на батьківщину.

Сподіваємось на підтримку нашого МЗС, посольства в Греції та усіхдипломатичних служб, які контактують з грецькою стороною. А ще хочу широкогорозголосу цієї справи. Практика показує, що в таких випадках можна домогтисясправедливості та врятувати життя людей. Можливо, цей допис читає хтось, чиїродичі також опинились в подібній ситуації й перебувають в грецькій тюрмі. Втакому випадку звертайтеся до мене через сторінку в Фейсбуці або на електроннупошту Suslova.Iryna@rada.gov.ua Разом будемо підтримувати, допомагати йвизволяти людей, які опинились в некурортній Греції. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net