Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
07.04.2017 11:33

Гендерна рівність в армії починається з освіти

Народный депутат України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин

Кілька підзаконних актів закривають жінкам доступ до військових вишів і ліцеїв.

Рівніможливості для чоловіків та жінок у Збройних силах - це, передусім, однаковіумови на старті служби, в просуванні по кар' єрній драбині та після виходу в запас. Рівні можливості -це коли уся система заточена не на дискримінацію та сегрегацію, а на співпрацюжінок й чоловіків заради спільного результату.

Нещодавнодо парламенту мною поданий законопроект 6109,який усуне низку дискримінаційних норм щодо служби жінок в ЗСУ. Зокрема, вінурівняє можливості при укладанні контракту та при виході в запас,  під час проходження військових зборів та уніфікуєміру відповідальності за виконання поставлених завдань. Ухвалення цьогодокументу відкриє дорогу до успіху в Збройних силах тисячам жінок, які завтрастануть гордістю нашої армії.

Але кваліфікованих кадрових жінок-військових небуває без якісної профільної освіти, яку надають відповідні виші й ліцеї.Сьогодні Конституція та низка законів теоретично гарантують рівний доступчоловіків та жінок до вищих навчальних установ, що готують офіцерський складЗСУ. Але практика дуже відрізняється від теорії. Діє низка наказів Міністерстваоборони, Міністерства освіти, постанова Кабінету Міністрів та розпорядженняПрезидента України, які передбачають набір до військових ліцеїв та вишів лишехлопців. Матеріально-технічна база цих установ також не розрахована на присутністьу їхніх стінах дівчат.

Тобто ці підзаконні акти прямо суперечатьКонституції та іншим законам України й нівелюють усі спроби зробити українськуармію більш сучасною й більш боєздатною. Вони консервують теперішній станречей, коли жінка в армії – це в більшості випадків допоміжний персонал, якомуне доручають не лише керівництво, але й важливих бойових завдань.

Звернулась до голови Уряду Володимира Гройсмана зпроханням розчистити українське правове поле від цього пострадянського брухтута відкоригувати наступні документи:

  • Наказ Міноборони №412/ДСК. 
  • Наказ Міноборони та Міносвіти «Про затвердження Типових нормативів длярозробки штатів (штатних розписів) вищих військових навчальних закладів,військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів та військовихліцеїв» №521/104.
  • Наказ Міноборони та Міносвіти «Про затвердження правил приймання доліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою та схеми закріплення ліцеївза військовими формуваннями України» №266/222/363.
  • Постанову Кабінету Міністрів «Про військовий ліцей»№1087.

Зробити це буде досить просто – варто лише доповнитинакази словами про прийом до військових освітніх закладів жінок нарівні зчоловіками. Тоді жінки-офіцери вже не будуть в нас якоюсь дивиною, а стануть нормоющоденної військової практики. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net