UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.11.2019 14:44

Китаю цікаво купувати наше м'ясо

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

Китайська сторона висловила зацікавлення в імпорті нашої свинини, яловичини і курятини.

5 листопада 2019 разом із тваринниками, членами нашої Асоціації тваринників України, мали зустріч із представниками китайського бізнесу, а також науки (членами Академії сільськогосподарських наук КНР). Китайська сторона висловила глибоку зацікавленість в імпорті нашого м’яса. Адже там через АЧС уже вирізано 60% поголів’я свиней, а це – 220 млн голів!

Для порівняння, у нас в Україні поголів’я свиней складає трохи більше 6 млн голів. Тобто, це як в Україні за 36 років!

Таким чином, країна із двохмільярдним населенням відчуває гострий дефіцит м’яса, і вони готові його імпортувати з багатьох країн, в тому числі, і з України.

Зважаючи на те, що через епідемію АЧС ми втратили багато міжнародних ринків, то Китай, який має таку саму проблему, може стати для наших свинарів перспективним експортним напрямом. Для цього лиш потрібно активізувати процес підписання ветеринарного сертифікату між нашими країнами, який уже було запущено Держпродспоживслужбою за ініціативи нашої Асоціації. Ми знову апелюватимемо до влади, аби дане питання було якомога скоріше вирішене.

Також представники китайської сторони відзначили, що зацікавлені в імпорті нашої яловичини та птиці. У 2018 році КНР зняла заборону на імпорт українських птахопродуктів - м'яса птиці і продукції птахівництва. Тоді у Держпродспоживслужбі повідомили, що буде розпочата процедура узгодження інспекційних і карантинних вимог, а також процедура експорту зазначеної продукції. Нагадаю, що в 2005-2006 рр. через пташиний грип Китай заборонив імпорт українських продуктів птахівництва. Тепер же процедура відкриття ринку має бути поновлена.

Вже найближчим часом ми разом із виробниками на запрошення китайської сторони здійснимо ділову поїздку до Китаю, де зустрінемося із представниками бізнесу, який зацікавлений імпортувати, для обговорення усіх деталей щодо експорту.

 

 

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]