UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
24.10.2019 10:50

Примусова децентралізація – це обезсуб’єкчування сіл і обезземельнення селян

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

Людям треба дати час і можливість самим розібратися, з ким їм утворювати ОТГ.

Сьогодні влада хоче упровадити примусову децентралізацію, аби звершити процес об’єднання в ОТГ, розпочатий у 2015 році, вже в 2020 році.

Які наслідки це може мати для мешканців сільських територій?

 В Європі процес об’єднання в територіальні громади був добровільним і поступовим – на це йшло 30-40 років. У нас же об’єднання розпочалося лише в 2015 році, тобто, влада хоче, аби ОТГ об’єдналися за 5 років.

 Слід зазначити, що на сьогоднішній день до ОТГ вже долучилася третина населених пунктів України, тоді як 2/3 поки що не утворили  об’єднання.

Як відзначають експерти, приблизно 50% сільських населених пунктів із тих, які ще не об’єдналися, не хочуть утворювати ОТГ з містами. Оскільки в такому разі, як показує аналіз розробленого урядом законопроекту, утворені на базі міст ОТГ отримають 60% податку на доходи фізосіб, а села й селища (навіть значно більші та потужніші за розмірами) просто опиняються на узбіччі децентралізації. Адже якщо вони доєднуються до громади, то вибори у селах чи селищах (голови ОТГ або депутатів до місцевої ради) не відбуваються за чинним законом. Міста також отримують у своє розпорядження всі заклади комунальної власності.

 Тобто, змушуючи мешканців сіл утворювати ОТГ з містами, інтереси населення цих сіл будуть втрачені, оскільки рішення щодо фінансування, виділення грошей на інфраструктуру тощо будуть прийматися на користь більшості – тобто, жителів міст. Я впевнена, що  громади мають об’єднуватися свідомо! Люди самі повинні визначитися, з ким їм утворювати ОТГ.  І до цього треба йти європейським шляхом: дати людям час, провести роз’яснювальну роботу за даного питання, круглі столи, робочі групи.

 Крім того, має бути внесено зміни до податкового кодексу, який на сьогодні вкрай недолугий, адже передбачає, що якщо громада увійшла до ОТГ, то податку на доходи фізичної особи за її бюджетом закріплено 60%, а якщо не увійшла – то, взагалі, 0%. Це несправедливо!

Вважаю, що децентралізація має бути не примусовою, а добровільною, адже інакше вона призведе до обезсуб’єкчування сіл і обезземельнення селян.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]