UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
02.05.2019 16:43

Звернення до свинарів щодо ситуації з сірим імпортом м'яса

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

Сьогодні галузь свинарства стикнулася із складною проблемою – сірим імпортом свинини до України та вимушеною нечесною конкуренцією з цією продукцією.

Шановні українські виробники свинини!

Я, Ірина Паламар, та Асоціація тваринників України, яку представляю, звертаємося до Вас із нагального питання, яке прямо стосується майбутнього галузі свинарства.

Особисто, незважаючи на всі складнощі, завжди захищала інтереси виключно українського виробника свинини, позиції якої буду дотримуватися і в подальшому. 

Як більшості Вам відомо, галузь свинарства стикнулася із складною проблемою – сірим імпортом свинини до України та вимушеною нечесною конкуренцією з цією продукцією.

Факт існування сірого імпорту свинини до України широко висвітлений та доведений в засобах масової інформації. Нижче посилання на розгорнуте журналістське розслідування: https://agroday.com.ua/2019/03/20/ukrayinski-chynovnyky-zajmalysya-biologichnym-teroryzmom/.

Раптове та необґрунтоване падіння цін на свинину ще раз підтверджує сірий імпорт.

Протягом останнього періоду на ім’я Асоціації тваринників України в підтвердження надходили численні повідомлення про серйозну проблему сірого імпорту в Україну свинини, що наносить пряму шкоду українському виробнику.

Проблема сірого імпорту свинини до України позначилася на падінні закупівельних цін на живець свиней до рівня собівартості.

Асоціація тваринників України, яка вважає своїм ключовим обов’язком захист інтересів, в першу чергу, українського виробника, зверталася щодо проблеми сірого імпорту свинини ще в грудні минулого року до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана (https://usba.com.ua/irina-palamar-zvernulasya-do-volodimira-groysmana-schodo-vregulyuvannya-situacii-z-nelegalnim) та закликала вжити нагальних заходів, серед чого посилити митний контроль.

У відповідь нам вдалося частково вплинути на ситуацію з сірим імпортом свинини. Завдяки тому, що держава посилила митний контроль над ввезенням в Україну свинини, закупівельна ціна живець свиней почала рости.

Звісно додатково на цю ситуацію вплинула ще й проблема з АЧС в Китаї, який є одним із ключових імпортерів свинини в світі.

Більше того,  Асоціація тваринників України вже звернулася навіть до Держпродспоживслужби щодо прискорення відкриття ринку Китаю для експорту української свинини, що відкриє колосальні можливості для розвитку українського виробника свинини:  https://usba.com.ua/potribno-negayno-vidkrivati-rinok-eksportu-svinini-do-kitayu-golova-asociacii-tvarinnikiv-ukraini. Нагадаю, що одним із ключових бар’єрів у відкритті ринку Китаю для експорту свинини була проблема з АЧС в Україні та відсутність її в Китаї.

Водночас, звертаю Вашу увагу, що ситуацію з підняттям закупівельних цін на живець свиней є тимчасова перемога. Дуже важливо і надалі нам разом продовжувати відстоювати інтереси наші спільні інтереси – інтереси українського виробника свинини та протистояти сірому імпорту свинини.

Ваша, господарств, активність та об’єднання спільних зусиль відіграло важливу роль в покращенні  ситуації із закупівельними цінами та імпортом свинини.

Ми, Асоціація тваринників України, і я, Ірина Паламар, як її керівник, будемо продовжувати тримати руку на пульсі щодо ситуації на внутрішньому ринку та проблеми сірого імпорту свинини.

Щиро висловлюю Вам вдячність за підтримку і розраховуємо на неї і надалі.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]