UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
17.04.2019 16:21

Потрібно негайно відкривати ринок експорту свинини до Китаю!

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

Ситуація з АЧС у Китаї дає нові можливості для українських експортерів м’яса, якими просто необхідно скористатися.

Гостра ситуація з АЧС, що виникла сьогодні в Китаї, викликала дефіцит виробництва свинини в даній країні. Аналітики Rabobank прогнозують, що у 2019 році втрати китайських виробників свинини становитимуть від 25% до 35%, а в деяких регіонах - до 50%. При цьому, значне скорочення племінного стада призведе до затримки відновлення виробництва китайської свинини. Воно буде ускладнюватися ризиком повторного поширення АЧС.

В свою чергу, така ситуація в Китаї дає нові можливості для експортерів м’яса, якими просто таким повинна скористатися Україна.

У зв’язку я, як голова Асоціації тваринників України написала офіційний лист до голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи із закликом щодо відкриття ринку КНР  для експорту свинини.

На сьогоднішній день Китай є перспективним важливим торговельним партнером України в галузі свинарства та в цілому в тваринництві. Хоча Китай входить до числа найбільших країн-виробників свинини, для внутрішнього споживання вироблених об’ємів свинини не вистачає. Внутрішнє виробництво свинини в Китаї не встигає одночасно за зростанням споживання, тому Китай також є одним із лідерів-імпортерів свинини.

Так, у 2018 році Китай став лідером-імпортером свинини і загальний ввезений об’єм склав – 1 351 416 тонн. Основними країнами-постачальниками свинини з ЄС були: Німеччина (27%), Іспанія (24%), Данія (17%), Нідерланди (14%), Франція (8%)».

За прогнозами міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), в найближчі роки імпорт свинини до Китаю залишатиметься таким же високим, оскільки очікувані темпи збільшення споживання будуть випереджати зростання внутрішнього виробництва. (Джерело: https://stats.oecd.org/viewhtml.aspx?datasetcode=HIGH_AGLINK_2018&lang=en).  

Також Китай буде продовжувати імпортувати більше свинини в найближчі роки через кризу у свинарстві, викликану поширенням вірусу АЧС. У відповідь потенціал України у нарощенні об’ємів виробництва свинини та експорту на світових ринках є дуже високим. 

Власне переговорний процес між Україною та Китаєм щодо експорту свинини триває давно, проте одним із стримуючих факторів була африканська чума свиней в Україні. Наразі ж епізодична ситуація в обох країнах дужа схожа через спалахи АЧС в Китаї, більше того в Україні ситуація з АЧС стабілізована та контрольована.

Отож я впевнена, що в умовах існування в країнах певних епізодичних проблем та з врахуванням міжнародного досвіду може бути застосований принцип регіоналізації чи компартменталізації для налагодження з України експорту свинини до Китаю. Тож сьогодні з боку Держпродспоживслужби потрібно вжити всіх можливих заходів щодо активізації переговорів з Китайською Народною Республікою про експорт з України свинини та узгодження відповідного ветеринарного сертифікату. Саме з цим питанням ми звернулися до Володимира Лапи, і, сподіваємося бути почутими.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]