UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
25.02.2019 17:42

Бельгія скасовує податки для виробників свинини. Вимагаємо того ж і в Україні!

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

Асоціація тваринників України звернулася до Гройсмана із проханням знизити чи скасувати податки для сивнарів через АЧС.

Скасування податків для європейських свинарів робить українську свинарську галузь неконкурентоспроможною, враховуючи, що вона зараз у надскладних умовах через АЧС та зниження закупівельних цін.

Асоціація тваринників України звернулася до Кабінету Міністрів України та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням знизити чи скасувати податки для свинарів у зв’язку зі складною ситуацією з АЧС.

Згідно з інформацією у ЗМІ (https://meat-inform.com/novyny-pro-miaso/cherez-achs-u-belhii-mozhut-skasuvaty-podatky-dlia-svynariv.html), уряд Бельгії через ситуацію з африканською чумою свиней (АЧС) та нестабільною ситуацією з цінами на живець виступив з ініціативою знизити податки або взагалі тимчасово їх скасувати для свинарів.

Зокрема, наразі в Бельгії швидко поширюється АЧС серед диких тварин, а панічні настрої, які виникають у зв’язку з цим, вже призвели до суттєвого зниження котирування свиней – з вересня минулого року ціни впали на 20%. Щоб зменшити тиск на галузь свинарства, уряд Бельгії  розглядає як один із варіантів підтримки -  знизити або тимчасово скасувати податки для свинарів.

Я впевнена, що подібна ініціатива могла б бути тимчасово впроваджена і в Україні, яка вже не один рік страждає від проблеми АЧС, а її виробники несуть колосальні збитки від цього. Лише минулого року сталося щонайменше 145 спалахів АЧС.

Через АЧС Україна втратила статус нетто-експортера свинини, хоча раніше Україна експортувала рекордні обсяги свинини. Сьогодні Україна б’є рекорди щодо імпорту свинини! Якщо поглянути на статистику, то лише за минулий рік обсяги імпорту свинини Україною зросли у понад 5 разів. Так, у 2017 році Україна імпортувала 8 тис. тонн свинини (у забійній вазі), у 2018 році - 44 тис. тонн.

До того ж  держава досі не компенсувала свинарям понад 27 млн грн збитків, завданих АЧС у минулому році (https://www.unn.com.ua/uk/news/1780931-achs-u-belgiyi-uryad-khoche-skasuvati-podatki-dlya-svinariv).

На внутрішньому ринку свинини теж наразі негативна ситуація, оскільки з кінця минулого року ціни на живець свиней забійних кондицій постійно знижуються до рівня собівартості. В цілому падіння вже відбулося з 48 грн до 37 грн за кг живця. У зв’язку з цим свинарські господарства працюють в нуль чи навіть у збиток!

Отож ми, як Асоціація, що захищає інтереси свої членів – виробників продукції тваринництва, і, зокрема, свинарів, рішуче закликаємо, аби держава захистила свого виробника. Ми вважаємо, що за прикладом Бельгії, в Україні також мають бути знижені чи тимчасово скасовані податки для виробників свинини, допоки ситуація з АЧС не стабілізується. Держава має підтримати галузь свинарства в складний період!

Із відповідним листом ми вже звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, а також до Кабінету Міністрів України, де закликаємо розглянути питання щодо зниження або тимчасового скасування податків для наших виробників. Дуже сподіваємося, що наші можновладці нас почують, і не допустять, аби вітчизняна свинарська галузь занепала. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]