UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
09.08.2018 14:52

Нам вдалося переконати владу відтермінувати нові технічні вимоги до молока

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

З 1 липня 2018 року молоко 2-го сорту повинні були відмінити для реалізації. На щастя, завдяки активним діям нашої Асоціації тваринників України, цей строк було перенесено аж до 1 січня 2020 року.

Про заборону на прийом молока 2-го сорту від населення розмови точилися вже давно. Адже вже з 1 липня 2018 року  його повинні були відмінити для реалізації. На щастя, завдяки активним діям нашої Асоціації тваринників України, цей строк було перенесено аж до 1 січня 2020 року.

Це наша чергова дуже важлива перемога! Бо якби нові вимоги вступили в силу з 1-го липня 2018 року, як це і планувалося, то вже буквально з 2-го липня селяни залишилися б чи не без єдиного способу заробітку.

Я глибоко переконана, що потрібен час, так званий перехідний період, у який         держава повинна потурбуватися про селян, забезпечити їх усім належним, щоб вони могли здавати молоко необхідної якості за новими вимогами.

Тож наші фахівці і я особисто стукали в усі двері. Ми багато виступали на профільних засіданнях в Кабміні, я провела низку зустрічей на всіх рівнях, зверталася до Президента, до Прем’єр-міністра України. Після довгої кропіткої роботи мені вдалося переконати представників влади, зокрема, першого віце-прем'єр-міністра — міністра економічного розвитку України Степана Івановича Кубіва в необхідності відтермінування введення нових вимог, поки люди не будуть до цього готовими. І дуже вдячна, що він мене почув.

Також ми разом із експертами розробили проект нормативно-правового акту «Про внесення змін до наказу Національного органу стандартизації Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 18 грудня 2017 року №420, де просили відтермінувати вступ в силу нових технічних вимог допоки селянам не буде створено для цього належних умов. І до мене дослухалися!

Звичайно, що якість молока – річ важлива, і ми повинні йти до того, аби наблизити її до європейських норм. Але ж перш за все потрібно створити людям умови для того, аби вони могли виробляти це якісне молоко, забезпечити населені пункти належною інфраструктурою: важливо, аби молоко здоювалася безконтактним способом і моментально охолоджувалося, бо чим менше сировина контактує із зовнішнім середовищем, тим вона вищої якості. У селі це можна зробити, облаштувавши спеціальні доїльні пункти, обладнані молокопроводом, холодильною і фільтрувальною технікою. Щоб селяни могли привести корову на дійку, де вим’я миється й дезінфікується, підключається доїльний апарат. Молоко по спеціальним трубам потрапляє до охолоджувального апарату. Кількість молока, видоєного від кожної корови фіксується. Таким чином, власник корови позбавляє себе необхідності мити посуд, проціджувати молоко, чекати молоковоза. А за молоко вищої якості отримує більшу ціну.

За підрахунками фахівців нашої асоціації, для того, аби встановити подібні молокоприймальні пункти  в селах країни, потрібен приблизно рік і 7 мільярдів гривень (в Україні приблизно 27 тисяч сіл і на кожен населений пункт необхідно 1,5 пункти, отож на всю країну їх треба 37 тисяч. Вартість обладнання одного такого пункту близько 200 тисяч гривень).

Для цього можна як залучати дотації з бюджету, так і іноземні гранти. Важливим є також об’єднання людей в кооперативи, аби вони могли виступати вже як юридична особа. Тоді і ті самі дотації, і гранти можна буде отримати. Завдання ж держави сьогодні – врятувати село від вимирання, а не, навпаки, ставити людям палиці в колеса. Не забороняти - а допомагати треба! Створювати людям належні умови, аби вони могли заробляти гроші на виробництві сільськогосподарської продукції, і забезпечити собі достойне життя. Тоді й села не вимиратимуть.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]