UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
14.02.2018 17:44

Наше завдання - доопрацювати механізми фінансування тваринництва!

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

Захищаючи інтереси сільськогосподарських виробників, Асоціація тваринників України здійснює вагомі кроки, спрямовані на подолання старої, забюрократизованої системи державної підтримки, яка вже давно є неефективною. Спільно з виробниками тваринницької п

Захищаючи інтереси сільськогосподарських виробників, Асоціація тваринників України здійснює вагомі кроки, спрямовані на подолання старої, забюрократизованої системи державної підтримки, яка вже давно є неефективною. Спільно з виробниками тваринницької продукції АТУ  розробила пакет пропозицій до схваленого 7 лютого 2018 року Урядом, Порядку використання коштів з державного бюджету щодо підтримки галузі тваринництва, який підготувало Мінагрополітики. Ці пропозиції ми представили 8 лютого на Громадській раді при Мінагрополітики, яка пройшла за участю керівництва міністерства та при підтримці Національного комітету з промислового розвитку.

АТУ та більшість виробників тваринницької продукції вважають, що Порядок потребує суттєвого доопрацювання та поспіх з його схваленням є невиправданим з точки зору державних інтересів. Неприпустимо,  коли напрями і механізми державної підтримки визначаються без належного обговорення із залученням бізнесу та громадськості, як це мало місце із схваленим 7 лютого Порядком використання коштів для тваринництва. Адже всупереч вимог Регламенту Кабінету Міністрів України до підготовки нормативно-правових актів текст прийнятого порядку не був представлений для ознайомлення громадськості.

 На жаль, 9 лютого 2018 відбувалася нарада в Мінагрополітики міністерстві щодо необхідності спрощення вимог до будівництва тваринницьких комплексів, на яку, знову ж таки, не було запрошено представників Асоціації тваринників та виробників. Хоча на Громадській раді своє невдоволення   і занепокоєння висловили не лише Асоціація тваринників, але і інші галузеві асоціації, виробники, фермери, представники кооперативів у стінах Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Залучившись підтримкою близько 70 виробників, як голова Асоціації тваринників України я звернулася із відкритим листом, опублікованим в газеті «Голос України», до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням врахувати напрацьовані пропозиції, доопрацювавши відповідний Порядок. Однією з ключових пропозицій, зазначених у листі, було спрощення погодження проектної документації на будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів при отриманні через комісії в областях часткового  відшкодування вартості понесених витрат завершених у поточному році етапів будівництва та реконструкції, адже, якщо це питання не вирішити, значна частина держаних коштів не буде освоєна або нею скористається дуже вузьке коло зацікавлених господарств.

Головне, щоб в дійсності були максимально швидко внесені зміни до законодавства щодо спрощення вимог до будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та погодження проектної документації і виробники реально змогли скористатися державною підтримкою цього року, а не лише це виявилася імітація вирішення проблеми. Напрацьовані пропозиції Асоціація також офіційно спрямувала до Мінагрополітики, як основного розробника, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Народних депутатів України, інших зацікавлених сторін.

Попри те,  що славнозвісний Порядок використання коштів з державного бюджету для підтримки галузі тваринництва був схвалений 7 лютого Урядом, сьогодні триває робота над його доопрацюванням. Асоціація тваринників України звернулася за коментарем до прес-служби Мінагрополітики, і остання повідомила, що Уряд схвалив Порядок з умовою його доопрацювання. Крім того, порядок має ще погодити Мінекономіки та Мінфін.

На своєму офіційному сайті Мінагрополітики опублікувало інформацію про те, що перегляд механізмів використання коштів програм підтримки дійсно можливий після їх піврічної апробації – нібито про це домовилися учасники засідання Громадської ради 8 лютого. Дуже сподіваюся, що пропозиції Асоціації тваринників України, до тексту Порядку використання коштів з державного бюджету для підтримки галузі тваринництва будуть враховані.

В будь-якому випадку, можу констатувати, що процес зрушив з мертвої точки. Тепер потрібно максимально згуртувати свої зусилля задля доопрацювання та подальшого впровадження заявлених вимог , адже стимулювати  владу удосконалювати механізми державної підтримки, ми можемо завдяки командній роботі.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]