Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.05.2017 17:18

74% аграрних грошей витрачається на чиновників

Голова ГО "Народний союз", голова Асоціації тваринників України, громадський діяч, аграрний експерт

В минулому році держава витратила 1731134,9 тис. грн. бюджетних коштів на реалізацію своєї політики в аграрному секторі. Про це ми дізналися з відповіді Міністерства аграрної політики на запит Асоціації тваринників України.

В минулому році держава витратила 1731134,9тис. грн. бюджетних коштів на реалізацію своєї політики в аграрному секторі.Про це ми дізналися з відповіді Міністерства аграрної політики на запитАсоціації тваринників України.

З них 86 млн. грн на «Загальне керівництво та управління у сферіагропромислового комплексу», 49 млн. грн. на забезпечення діяльності Аграрногофонду», 117 млн. на «Керівництво та управління у сфері рибного господарства»,ще 4,5 млн. на  «Міжнародну діяльність угалузі рибного господарства», 49 млн. «потягнуло» «Керівництво та управління усфері лісового господарства», 66 млн. «Ведення лісового і мисливськогогосподарства», 79 млн. на «Здійснення державного контролю у галузі сільськогогосподарства». Ще 770 мільйонів гривеньабо майже половину аграрного бюджету країни (46%) «коштувала» платникамподатків Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів тазахисту споживачів.

При тому, що трагічних 3,7% пішло на наукові дослідження та підвищення кваліфікації,0,07% на лабораторні випробування, вимірювання, дослідження та експертизипід час здійснення державного контролю (нагляду). Лише 3% бюджетів було спрямовано на противоепізоотичні заходи - це нафоні епідемії АЧС, загрози нодулярного дерматиту й ящуру, яка вже завдала країнімільярдних збитків.

В 2,5 рази менше держава використала на надання кредитів фермерськимгосподарствам – менше 295 млн. грн., й аж 72 тис. грн. на «Формування Аграрним фондом державногоінтервенційного фонду, а також закупівлі матеріально-технічних ресурсів дляпотреб сільськогосподарських товаровиробників».

Загалом лише біля 20% витратбюджету з натяжкою можна вважати витратами інвестування або розвитку аграрноїгалузі. Все решта витрачається переважно на функціонування самих державнихорганів управління. Такий коефіцієнт корисної дії державних коштів безумовно нетільки не відповідає викликам аграрної галузі, але майже на неї не впливає.Складається враження, що в епоху електромобілів з ККД в 80-85%, ми намагаємосяїздити на паровозі з його 20-25% ефективності.

Очевидно що назріла докорінна реформадержавних витрат в аграрному секторі.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net