Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.05.2010 10:57

Київ першим перегляне тарифи на житлово-комунальні послуги?

Засновник групи компаній "Укртепло"

Симптоматичною є заява першого заступника Київської міської державної адміністрації Анатолія Голубченка, яка прозвучала вчора. Як виявилось, в проекті бюджету Києва на 2010 рік не передбачені кошти на покриття різниці між тарифами на житлово-комунальні пос

Симптоматичною є заява першого заступника Київської міської державної адміністрації Анатолія Голубченка, яка прозвучала вчора. Як виявилось, в проекті бюджету Києва на 2010 рік не передбачені кошти на покриття різниці між тарифами на житлово-комунальні послуги і їх економічно обґрунтованою собівартістю. Що таке економічна собівартість, говорити зайве. Варто лише згадати, що газ для теплокомуненерго відпускається по 110 дол. за тисячу кубометрів, в той час як основні обєми закупаються в Росії по 236 дол. за тисячу кубометрів. І не забувати, що вітчизняна система ЖКГ нагадує діряве решето – лише в 2009 році загальні втрати паливно-енергетичних ресурсів в Україні склали 9 млн. тонн умовного палива, що дорівнює річному енергоспоживанню такими областями, як Волинська, Житомирська, Закарпатська, Кіровоградська, Тернопільська, Чернігівська та м. Севастополь разом взятими.  

Тобто за все, що є погано в ЖКГ, будемо платити ми з вами. І навіть якщо в цьому році, зважаючи на політичні ризики, влада зупинить зростання тарифів, вони будуть підвищуватися в наступному. Адже зрозуміло, що постійно затуляти голими руками дірки в кораблі, що тоне, неможливо.

Вихід для нас очевидний. Потрібно зменшувати залежить від російського газу, інвестувати в енергозберігаючі технології, стимулювати розвиток альтернативної енергетики. І, що найголовніше, питати з влади за реформи в ЖКГ.

Менше витрачати енергії на опалення, підігрів води і т.ін., а за використане платити реальну ціну. Інакше і далі ми будемо з тремтінням очікувати на повідомлення, дадуть нам чергову подачку чи ні.

 

 

 

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи