Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
27.02.2017 21:52

У стінах Мінюсту прихистили шахраїв

Журналіст, вчений

«Позбавлення від прокляття, чаклунства, алкогольної і наркотичної залежності; глухі починають чути, інваліди встають з візків…», - ось такі дива анонсували у Києві представники церков «Новое поколение».

Днями центром столиці «гуляло» запрошення: як водиться, «всього один день»,- мовляв, поспішайте, не упустіть свій останній шанс.

DSCN3575 (480x640).jpg

Місце проведення – актова зала Міністерства юстиції України (вул. СічовихСтрільців, 73, 2-й поверх), як і було зазначено у рекламному флаєрі.

Втім, Мінюст має повне право надавати свої приміщення на умовах, наприклад,оренди тим чи іншим суб’єктам – законодавство та статутні документи цього незабороняють. 25-го лютого був вихідний день, тобто робочому процесу «служіння»наче й не заважали. Своєю чергою, якщо об’єднання християнських церков «Новоепоколение» зареєстровано відповідно до закону, то формально вважається, що вонидіють на легальних засадах. Однак на сайті організації не міститься відомостейпро те, де, коли і в якому статусі вона була створена і зареєстрована.

Що означає звання (чи то ступінь?) «міжнародний євангеліст»? ГромадянинДмитро Макаренко позиціонує себе як «відомий проповідник і служитель», котрийуспішно проводить «унікальні крусейди пробудження».

І ще одне нове слово – крусейд. Скільки ж їх таких, незрозумілих –сатсанги, рітріти, асани, медитації…

За визначенням, крусейд (від англ. сrusade – хрестовий похід) упротестантизмі (як правило п'ятидесятницького толку) являє собою місіонерськупоїздку. Це може відбуватися як на запрошення, так і за власною ініціативою.Крусейд включає організацію релігійних зібрань (в церквах або орендованихконцертних залах) і проповіді. Як правило, крусейд включає в себе відвідуваннядекількох міст, постаючи своєрідним аналогом гастролей. Консервативніденомінації критикують крусейд як форму прозелітизму.  

Здається, наразі нічого загрозливого. А як ви гадали, що вам одразу скажутьправду – і про пожертви, і про промивку мозків, і про контроль свідомості? Товсе чекатиме на нових адептів попереду (якщо вчасно не розпізнати небезпеку).  

А спочатку будуть красиві обіцянки та різні «свідчення» щасливих очевидців.Нібито «величезна кількість людей зцілилися від різних захворювань і недугів,назавжди позбулися шкідливих звичок. Бачимо, який універсальний метод – можна лікуватисявід діареї, нежиті, кашлю, псоріазу, шизофренії, клептоманії та простатиту,адже так і оголошено: євангельські служителі зцілять від усього. А насправді позбавлятьвас, хіба що, від грошей та від власної волі.

І нібито громадянин Дмитро Макаренко під час служінь здатний явити народовідива: і глухі в нього починають чути, і кульгаві починають ходити.

DSCN3576 (480x640).jpg
 

А тепер про «кухню», де готуються «дива»: у залі щоразу обов’язковоприсутні підсадні, або «актори». Вони відвідують кожен з таких заходів.

Одні будуть розповідати всякі зворушливі історії зі свого життя –наприклад, про «дивовижне зцілення» від якоїсь невиліковної чи запущеноїхвороби. Глядачів завжди зворушують історії про боротьбу зі смертю та перемогусвітлих сил, про втручання потойбічного тощо.

Другі актори будуть виконувати ролі піддослідних: приїдуть на інваліднихвізках чи пришкандибають на милицях, аби після диво-молитви встати з них і тріумфальнопіти своїми ногами під шквалом аплодисментів захопленої публіки. І ніхто небуде запитувати про медичні висновки, що підтверджують такі «зцілення». Зухвале,цинічне знущання над людьми з інвалідністю!

Другий з модераторів заходів – громадянин Андрій Тищенко ся пише як старший єпископ церков «Новое поколение».Як ідеться з анонсу, він спеціалізується на боротьбі з чаклунством, прокляттямиі залежністю.

Чому на це є попит і кому воно потрібно? - здивуєтеся ви. А попит існує.От, скажімо, скільки серед ваших знайомих таких, хто вірить у родове прокляття?Серед людей з вищою освітою таких більше половини. А може, і відсотків 80…

Щодо залежності, то громадянин Тищенко професійно поставить вас у таку –вас буде тягнути на ці крусейди та зустрічі з неймовірною силою. Там же всітакі добрі, такі щасливі, така чудова атмосфера, - кажуть ті, хто щироувірували в ці театралізовані вистави. І коли спеціально навчені служителі будутьобходити залу зі скринькою для пожертв (допомоги, донацій, інвестицій – воно моженазиватися по-різному), то всі, підкоряючись загальному натхненному настрою,без коливань будуть класти до неї кровно зароблені купюри.   

Разом громадяни Макаренко і Тищенко будуть помпезно «молитися особливоюмолитвою». Одна з основних ознак тоталітарної організації – це наявністьпевної методики, що вважається унікальною, а її застосування можливе тільки умежах і за допомогою організації. В даному випадку в заходахМакаренка-Тищенка такою «особливою молитвою» було анонсовано молитву згоди (зЄвангелія від Матфея). Якби ці молитви дійсно діяли, то і не було б потребиорендувати залу в Мінюсту, друкувати і поширювати запрошення – достатньо було бскооперуватися із сусідом, з другом, разом помолитися і одержати бажане. Але ж весьфокус у тому, що перевірити і чимось виміряти ефективність їх дії неможливо, атому можна скільки завгодно маніпулювати людською вірою!

Чинне законодавство України забороняє проведення цілительства на масовуаудиторію або з використанням засобів масової інформації, таких як телебачення.Але цю заборону нескладно обійти, якщо назвати заходи «служінням», «погодженоюмолитвою». Зрештою, можна і крусейдом обізвати. Тоді можна вільно оболванюватинарод, відверто брехати в очі та показувати постановочні спектаклі про «дивовижнезцілення», а потім набивати кишені пожертвами від довірливих.

Головний капітал кожної з таких організацій – це люди й тільки люди. Навітьне гроші, бо матеріальні блага будуть лише тоді, коли за «церквою» йтимуть все більшей більше послідовників. Ключове – це людські душі та серця. Тому «церкви»конкурують між собою, намагаючись долучити до своїх лав нових прихильників, якібудуть фанатично віддані навіяним їм ідеалам і цінностям.

Але способи протидії таким шахраям існують. Для цього необхіднодоопрацювати наше надзвичайно ліберальне у відношення до релігійних та іншихорганізацій законодавство та доповнити його положеннями, що передбачають обов’язковістьповного інформування організаторами всіх потенційних учасників про факти змін,що відбулися зі станом здоров’я тих чи інших «свідків». Це мають бутидокументально оформлені і видані компетентними органами висновки фахівців(медиків, наприклад). З діагнозами та результатами обстежень на відповіднудату.

Немає висновків – до побачення, жодних крусейдів із сатсангами. Бо красиворозповідати можна все, що заманеться. Без документального підтвердження всіподібні оповідки залишатимуться тільки творами усної народної творчості, що розрахованіна те, щоб сприйматися присутніми на віру. Зловживання ж довірою з метоюзаволодіння матеріальними цінностями мовою права іменується одним словом –шахрайство (ст. 190 Кримінального кодексу України).

Отже, а на випадки, коли в будь-якого громадянина виникнуть сумніви управдивості свідчень, історій і висновків, завжди можна перевірити їхдостовірність у відповідному закладі, що його видав. Якщо документи єсфальсифікованими, то будуть і чітко визначені суб’єкти відповідальності.

Може, Мінюст нарешті про це подбає?

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net