Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
21.01.2017 23:48

«Команди людства» і «народний мер» Слов’янська

Журналіст, вчений

Езотерика була тільки ширмою, за якою готувалися «загони самооборони» на Донеччині та вчинялися криваві розправи над патріотами України.

Езотерика була тільки ширмою, заякою готувалися «загони самооборони» на Донеччині та вчинялися криваві розправинад патріотами України.

15871694_1139680069433754_2720042604977647465_n.jpg

Впізнали? Він у білому светрі, посміхається золотими зубами. Фото – з такзваного «Русскоязычного портала Команды человечества», 2014 рік. Ресурс діє йдонині, він об’єднує прихильників езотеричних ідей «єдності й Новоїдуховності», людяності й гуманізму.

– Я готовий обміняти «голову на голову», адже ваш син – ворог, який ступивна мою землю, - заявив на прохання згорьованої матері звільнити з полону її закатованогосина-студента «найлюдяніший з людяних» – самозванець, псих і наркоман В’ячеславПономарьов. 

…Раніше – ще до війни, майбутній «народний мер» і його товариш – майбутнійкерівник «Команди людства» Іван Дегтяр були партнерами по бізнесу. Вони малимиловарний завод, котрий працював лише на замовлення для Міноборони РФ. Самоїпродукції ніхто й ніколи не бачив, а от гроші на рахунки надходили постійно.

Громадську організацію «Команда людства» (далі – КЛ) було зареєстровано улипні 2012 року, про що у Реєстрі громадських об’єднань зроблено запис заномером 1364242. Об’єднання має статус юридичної особи.

КЧ 1 (640x223).jpg

Громадяни Гузіков Валерій Олександрович, Дегтяр Іван Петрович і Рубан МаксимМиколайович були засновниками.

Ченелінг, диктовки або «послання від вищих сил» - одна з новомодних течійезотеричного характеру. Ми всі бачили, як організовано діяла біомаса разом зтітушками й «туристами» з Росії під час захоплення адмінбудівель у Слов’янську,Краматорську, а згодом – і в Донецьку. А все дуже просто: до цього їх гуртувалита всіляко оброблювали за допомогою промивки мозку у спеціально створенійорганізації з однойменною назвою «Команда чєловєчєства». До основи її ідеологіїбуло покладено «вчення» Уолша.

Що являє собою це вчення? Якщо коротко, то його автор – Ніл Доналд Уолшнібито у складний період свого життя написав листа богові, а потім відчув, щобог став водити його рукою, і в такий спосіб він написав свої «Діалоги з Богом».Вони (Ніл і бог) там сперечаються, обмінюються думками, обговорюють різнітуманно-філософські проблеми, - от і весь сюжет. Читати те, що вийшло зписанини, нудно і навіть не смішно, тому переказую ще простіше: коли тирозмовляєш з богом, це називається молитва, а коли бог розмовляє з тобою, ценазивається шизофренія.

Організація має осередки й координаторіву чотирьох країнах: це Росія, Україна, Білорусь і Казахстан.  

Але суть навіть не у вченні. За допомогою цієї приманки було відібранотаких, що найбільше піддаються навіюванню, осіб. Як вони виглядали і що являютьсобою, всі вже побачили.

А ми дивувалися, звідки навколо стільки фанатичних зомбованих прихильників «руськогоміру»...

У 2013 р. лідери та активні члени КЛ організовували проведення зустрічей ізібрань – запрошували колишніх офіцерів, які за часів СРСР проходили службу увійськових формуваннях і правоохоронних органах, і для участі в обговоренняхнамагалися залучити якомога більше молоді. Формат зустрічей передбачавпроведення лекцій і дискусій, тематика яких була вельми специфічною: про причинирозпаду СРСР і шляхи його відновлення, про егрегорів, позатілесний досвід іканали зв’язку з космосом, про роль Росії і її перспективи очолити «СвітовийУряд», про біоенергетику та духовний саморозвиток, про необхідність«возз’єднання слов’янських народів» на чолі з Росією «заради миру», про новусвідомість і самовдосконалення, про «рускій мір», про пізнання Всесвіту, проленінські праці та ідеї тощо. Розповідали про те, що зараз нібито уряди країннавмисно знищують населення у містах і мегаполісах, управління людством нібитоздійснюється засобами «архітектурного геноциду». А найчастіше йшлося про те, щона сучасному етапі розвитку людства Росія і «братні народи» можуть кардинальнозмінити геополітичну картину світу, здобувши перемогу над «об’єднаним Заходом»,а долучившись до цієї боротьби, кожен член руху КЛ може навіки увійти в історіюта виконати «найвищу місію свого життя». 

Якби тематика оголошувалася незавуальованою (наприклад: «будемо говоритипро те, як було добре при СРСР»), то це мало кого зацікавило б, та й люди заприродою своєю інертні й навряд чи полишать свої справи заради прослуховуваннянуднуватих лекцій. Тому лідери КЛ вчинили так само, як вчинив би будь-якийпоміркований маркетолог або продавець – надали своїм ідеям яскравогозабарвлення за допомогою езотеричної складової та зробили непересічну,привабливу подачу. Тому предметом обговорень під час зібрань були «факти зісторії», «загадки Всесвіту», нові «відкриття себе», шлях до «духовногорозвитку людини».

Не випадково було зроблено і «ставку» на езотерику з метою зацікавитипотенційних учасників. Адже езотерика є однією з найпопулярніших тем сучасності(передусім завдяки рекламі). Створюючи видимість пізнавально-духовного змістуцих заходів, організатори забезпечували постійно високу кількість учасників тапідживлювали їхній інтерес до руху КЛ загалом.   

Під час цих заходів фактично проводилося ідеологічне оброблення учасниківзасобами російської «Концепції громадської безпеки» (рос. – «Концепцияобщественной безопасности», або скорочено – КОБ). Отже, як ідеться зінформації, розміщеної на сайті «КОБ»:

«Концепция общественной безопасности(КОБ) развёртывается из того объективного факта, что: если вспомнитьобщешкольный курс биологии, известный всем, и заглянуть в собственную психику,то можно утверждать, что информационно-алгоритмическое обеспечение поведениячеловека включает в себя:

1) врождённые инстинкты ибезусловные рефлексы (как внутриклеточного и клеточного уровня, так и уровнявидов тканей, органов, систем и организма в целом), а также и их оболочки,развитые в культуре;

2) традиции культуры, стоящие надинстинктами;

3) собственное ограниченноечувствами и памятью разумение;

4) «интуицию вообще» — то, чтовсплывает из безсознательных уровней психики индивида, приходит к нему изколлективной психики, является порождением наваждений извне и одержимости винквизиторском понимании этого термина;

5) водительство Божье в руслеПромысла, осуществляемое на основе всего предъидущего, за исключениемнаваждений и одержимости как прямых вторжений извне в чужую психику вопрекижеланию и осознанной воле её обладателя.».

Всі, жодних інших пояснень, які описували б ідею чи суть руху можна нешукати – їх там нема. Тому можна не витрачати часу на спроби збагнути сенсцього набору слів. Натомість повернемося до подій, що відбувалися навколо КЛ наДонеччині.

Людей на ці зібрання збирали з усієї області. Хто стали прихильниками ідейКЛ? Передусім, особи, які найбільше піддаються навіюванням, чужому впливу таспівзалежності. Багато хто потрапили до лав КЛ завдяки своїм друзям, колегам,близьким – зацікавилися, поспілкувалися, сприйняли, підтримали. Власне, так іпрацює механізм вербування нових учасників у псевдорелігійних організаціях,тоталітарних і деструктивних культах. Це люди, котрі вважають себе такими, що«перебувають у пошуку» (істини, сенсу життя, шляху, себе, богів, ідеалів).

Є у психології таке поняття, як сугестивність, що визначає ступіньсприйнятливості індивіда і його здатність сприймати психічний вплив з бокуіншої особи або групи осіб. Якщо, наприклад, таким особам повідомляти йпостійно повторювати, що «українські військові обстрілюють мирну республіку»,вони будуть сприймати це, як аксіому та вперто повторювати тези про ненавистьдо України.

Комусь досі дивно, звідки навколо так багато «ностальгуючих» за СРСР? Доречі, підвищена сугестивність є характерною для алкоголіків – згадаймо обличчятих, хто голосніше за всіх лементували на проросійських мітингах абозахоплювали адмінбудівлі.

А вже з початком окупації члени КЛ на Донеччині зодяглись у камуфляж і взялидо рук зброю. Вони виставляли блокпости і називали себе «ополченцями». Так, уквітні на блокпосту поблизу населеного пункту Адамівка, що на Донеччині(Слов’янський район) у полон потрапили студенти з Києва. Понівечене тіло ЮріяПоправки зі слідами тортур і розрізаним животом знайшли 22 квітня 2014 р. наберезі річки Торець у Слов’янську разом з іншим вбитим – депутатом Горлівськоїміськради Володимиром Рибаком.

Кримінальне провадження у справі про вбивство Юрія Поправка булопризупинено «у зв’язку з відсутністю події злочину», - за свідченнями ОлениРибак, вдови вбитого терористами депутата Володимира Рибака, родичам загиблихбуло видано практично однакові довідки, з яких ішлося, що на тілах буловиявлено численні комбіновані колото-різані поранення та ознаки утоплення.  

Керівник організації Іван Дегтяр і досі продовжує громадську діяльність умісті.

КЧ 4.png

Нещодавно КЛ почала вдавати бурхливу діяльність навколо теми утилізаціївідходів і турботи про екологію. Щоправда, далі самопіару діло не пішло.

КЧ 3.png

Після звільнення Слов’янська у деяких ЗМІ стали поширюватися суперечливіновини про нібито розстріл Пономарьова. Водночас, він продовжував даватиінтерв’ю та неодноразово брав участь у різних заходах як в окупованомуДонецьку, так і на території Росії.

«Команда людства» являє собою типове проросійське угруповання, щозамасковане під громадську організацію. Її ідеологія (так само, як і «вчення»Уолша) не має нічого спільного з духовним розвитком людини, і ґрунтуєтьсявиключно на використанні широкого спектру засобів маніпулювання свідомістю,інформаційно-психологічного впливу на поведінку окремих індивідів і соціальнихгруп з метою розхитування ситуації як всередині окремого регіону, так і країнизагалом. Громадська діяльність, яку нібито провадить організація, є тількиширмою, за якою приховано абсолютно інші цілі – отримання впливу на прийняттярішень на місцевому та на загальнодержавному рівні, координація дійросійсько-терористичних угруповань на Донбасі, надання їм підтримки й допомоги. 

Служба безпеки України неодноразово одержувала інформацію, що стосуєтьсяантиукраїнської діяльності «Команд людства». Я спілкувалася з громадянами,котрі повідомляли СБУ про факти участі представників КЛ у діях, що загрожуютьдержавному суверенітету й територіальній цілісності України. Протягом всьогоцього часу, починаючи з 2014 року, нашим спецслужбам це начебто було цікаво,однак жодних заходів вони не вживали та ніяких конкретних рішень за зверненнямиприйнято не було. Причина банальна – відсутність «політичної волі». Дивно, аджеза законом «Про Службу безпеки України» такий чинник, як «політична воля» незгадується ані серед напрямів, ані серед принципів діяльності органу, що покликанийзабезпечувати державну безпеку України…

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net