Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.12.2010 16:28

Міжнародна конференція IBA "Управління юридичною фірмою"

Управляющий партнер "Юридической фирмы "Легарт"

"Можна зробити припущення, що розвиток юрбізнесу буде обумовлено все чіткішим розмежуванням в спеціалізації фірм"

Розповідаючи про конференцію IBA "Управління юридичною фірмою", що проходила 25-26 листопада 2010р. у Москві, перш за все, необхідно відзначити небувалу кількість учасників заходу. Більше двохсот керівників юридичних фірм з 27 країн світу зібралися в Москві для того, щоб обмінятися досвідом та поділитися думками про тенденції розвитку ринку юридичних послуг та ефективні способи управління юридичними фірмами. Безсумнівний інтерес конференція викликала у засобів масової інформації, серед яких необхідно відзначити, наприклад, такі відомі видання як "Юридичний бізнес" (Росія), Нью-Йорк Таймс (США), Getting the Deal Through (Великобританія). Такий інтерес до даної конференції продиктований широкою географією учасників, насиченістю програми, актуальністю питань, що були розглянуті на пленарних сесіях.

Величезною перевагою в організації даної конференції послужив той факт, що поряд з основними пленарними сесіями одночасно проводилися не менш цікаві паралельні сесії. Унаслідок даного формату проведення заходу кожен учасник міг вибрати найцікавіші для нього сесії. Юридична фірма "Легарт" була представлена на конференції двома партнерами, що дозволило паралельно відвідати всі пропоновані конференцією заходи і зробити перебування на заході максимально ефективним.

Ключова доповідь партнера юридичної фірми LegalStudies.RU Олександра Хвощинського "Тенденції розвитку юридичного ринку та нові виклики для юридичних фірм в російськомовних країнах: 20 років історії і сценарії майбутнього" задав основний лейтмотив у подальшому обміні думками між учасниками конференції в рамках проведених сесій і в ході подальшого неформального спілкування.

Внаслідок обміну думками з колегами з різних країн можна зробити припущення, що розвиток юридичного бізнесу в Україні на найближчі кілька років буде обумовлено все чіткішим розмежуванням в спеціалізації фірм, а також відмовою від принципу "юридичного супермаркету". Яскраво виражена спеціалізація у напрямках діяльності юридичних фірм буде обумовлена стрімкими темпами зміни в чинному законодавстві, у зв’язку з чим виникне потреба його глибокого вивчення і необхідність участі у формуванні нової судової практики чи лінії поведінки, рекомендованої клієнту в ситуації, що склалася. Можна також зробити припущення, що з огляду на наближення майбутнього проведення Євро-2012 і, у зв'язку цим, розширення географії бізнес-інтересів клієнтів (будівельна галузь, готельний бізнес тощо), у великих юридичних фірмах, які супроводжують діяльність перерахованих вище бізнес-груп, виникне необхідність розширення мережі філій або зміцнення партнерських відносин з великими регіональними юридичними фірмами.

На завершення свого коментаря щодо міжнародної конференції хочу подякувати всім її учасникам за спільну плідну роботу протягом всього заходу, а також окремо відзначити високий рівень організації і професіоналізм її організаторів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]