Колишній регіонал Євген Мураєв заявив, що виходить зі складу політсили Вадима Рабіновича "За життя". За словами партійця, окрім нього, підуть ще кілька людей, і усі вони мають намір створити нову партію.
"Ми вирішили покинути політпроект "За життя" Рабіновича. Ми заберемо людей, ідеї, вашу довіру та підтримку", – повідомив Мураєв на власній сторінці у Facebook.
Такі новини не можуть не тішити, адже в даному випадку діє проста політична арифметика - якщо проросійські сили підуть на вибори кількома колонами – тим менше голосів у підсумку отримає кожна з них. «Опозиційний блок», «За життя», «Основа», «Наш край», «Відродження», «Ліва опозиція»… тепер от буде ще одна політична сила.
В контексті президентських виборів це вигідно передусім Петру Порошенку, який страхується від сюрпризів, щоб гарантовано потрапити у другий тур. Попри поширені міфи, буцімто його політтехнологи розігрують схему 1999-го року «Кучма-Симоненко» у вигляді «Порошенко проти Бойка», це ніяк не може бути правдою, одразу з кількох причин.
По-перше, йому навряд чи вдасться «вибити» Юлію Тимошенко. Адже її електорат важко розколоти, тому ця технологія виглядає занадто ризиковано. Порошенку в нинішній ситуації доцільніше зосередити всі свої ресурси на тому, щоб самому вийти до другого туру, а не підігрувати комусь і тягнути ще й спаринг-партнера.
По-друге, якщо дозволити потрапити до другого туру відверто проросійському кандидату – це відобразиться на рейтингу його партії і дозволить збільшити представництво на майбутніх виборах до Верховної Ради. А це ризик того, що відбудеться реванш і у наступній Верховній Раді буде потужне представництво реваншистів-регіоналів.
По-третє, стратегія штабу Порошенка вже розрахована на боротьбу саме з Тимошенко, так само, як і стратегія політтехнологів самої Тимошенко. Вони вивчили один одного і кожен з них переконаний, що зможе виграти у свого опонента. Тому їм не потрібен ніхто інший.
Тому до всіх інших кандидатів і партій, хто може бути потенційною загрозою - і в тому числі до прокремлівських сил - застосовується стратегія розмивання електоратів. Ця технологія не спрацює з Тимошенко, але чудово працює як з проросійським табором, так і з таборами демократичної опозиції та націоналістів. І демарш Мураєва - знає він про це чи ні - повністю вписується в схему розколу електорату колишньої Партії Регіонів на кілька нерівномірних частин. Тому в АП мають бути вдячні новій опозиційній «зірці» за розсіювання ворожого електорату і збільшення шансів діючого президента Порошенка на проходження до другого туру.
Якщо альтернативні політичні табори демократів-антикорупціонерів і націоналістів не спроможуться на висування «єдиних кандидатів» - українці знову обиратимуть «з-поміж двох зол» у вигляді Порошенка і Тимошенко.