Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.09.2018 00:08

За проросійський електорат змагатиметься ще одна партія

Голова ГО "Асоціація Політичних Наук"

В АП мають бути вдячні новій опозиційній «зірці» за розсіювання ворожого електорату і збільшення шансів діючого президента Порошенка на проходження до другого туру.

Колишній регіонал Євген Мураєв заявив, що виходить зі складу політсили Вадима Рабіновича "За життя". За словами партійця, окрім нього, підуть ще кілька людей, і усі вони мають намір створити нову партію.

"Ми вирішили покинути політпроект "За життя" Рабіновича. Ми заберемо людей, ідеї, вашу довіру та підтримку", – повідомив Мураєв на власній сторінці у Facebook.

Такі новини не можуть не тішити, адже в даному випадку діє проста політична арифметика - якщо проросійські сили підуть на вибори кількома колонами – тим менше голосів у підсумку отримає кожна з них. «Опозиційний блок», «За життя», «Основа», «Наш край», «Відродження», «Ліва опозиція»… тепер от буде ще одна політична сила.

В контексті президентських виборів це вигідно передусім Петру Порошенку, який страхується від сюрпризів, щоб гарантовано потрапити у другий тур. Попри поширені міфи, буцімто його політтехнологи розігрують схему 1999-го року «Кучма-Симоненко» у вигляді «Порошенко проти Бойка», це ніяк не може бути правдою, одразу з кількох причин.

По-перше, йому навряд чи вдасться «вибити» Юлію Тимошенко. Адже її електорат важко розколоти, тому ця технологія виглядає занадто ризиковано. Порошенку в нинішній ситуації доцільніше зосередити всі свої ресурси на тому, щоб самому вийти до другого туру, а не підігрувати комусь і тягнути ще й спаринг-партнера.

По-друге, якщо дозволити потрапити до другого туру відверто проросійському кандидату – це відобразиться на рейтингу його партії і дозволить збільшити представництво на майбутніх виборах до Верховної Ради. А це ризик того, що відбудеться реванш і у наступній Верховній Раді буде потужне представництво реваншистів-регіоналів.

По-третє, стратегія штабу Порошенка вже розрахована на боротьбу саме з Тимошенко, так само, як і стратегія політтехнологів самої Тимошенко. Вони вивчили один одного і кожен з них переконаний, що зможе виграти у свого опонента. Тому їм не потрібен ніхто інший.

Тому до всіх інших кандидатів і партій, хто може бути потенційною загрозою - і в тому числі до прокремлівських сил - застосовується стратегія розмивання електоратів. Ця технологія не спрацює з Тимошенко, але чудово працює як з проросійським табором, так і з таборами демократичної опозиції та націоналістів. І демарш Мураєва - знає він про це чи ні - повністю вписується в схему розколу електорату колишньої Партії Регіонів на кілька нерівномірних частин. Тому в АП мають бути вдячні новій опозиційній «зірці» за розсіювання ворожого електорату і збільшення шансів діючого президента Порошенка на проходження до другого туру.

Якщо альтернативні політичні табори демократів-антикорупціонерів і націоналістів не спроможуться на висування «єдиних кандидатів»  - українці знову обиратимуть «з-поміж двох зол» у вигляді Порошенка і Тимошенко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]