Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.08.2018 11:53

Чим далі в ліс, тим більший "компроміс" … або Колабораціонізм партії "Основа"

Голова ГО "Асоціація Політичних Наук"

Тарута говорить про компроміс, і в той же час прагне засудити наших патріотів. Однак ми знаємо назву цього компромісу. Це компроміс колаборантів.

Останнім часом вулиці країни заполонили біл-борди нової партії, що прагне загравати із «ватним» електоратом колишньої Партії регіонів. Мене завжди смішило, коли чиновники часів Януковича (а саме вони складають основу партії «Основа», перепрошую за каламбур) вдають із себе «людей справи» і поборників стабільності.

Очевидно, знищити обороноздатність країни, призвівши до безперешкодної окупації ворогом наших територій – це найвищий рівень стабільності…

Випадково натрапивши на їх сайт, вирішив подивитись, що ж вони нам впарюватимуть цього разу. Побачене мене просто вкрай обурило. Війна їх нічому не навчила, бо вони вперто пропагують ні що інше, як капітуляцію і знищення нашої державності. Судіть самі:

По-перше, вони знову починають спекуляції на мовному ґрунті, пропонуючи надати російській та англійській статус «офіційних», плюс якимось чином закріпити якісь статуси за мовами нацменшин.

Однак Тарута не пояснює, на скільки дорого обходиться державам багатомовність. Звідки він збирається брати гроші на синхронний переклад десятками мов будь-яких державних документів? Як він збирається навчити всіх чиновників додатковим «офіційним» мовам нацменшин? Чи, може, кожній держустанові доведеться вводити посади перекладачів?

Починаючи з 2014 року, з моменту російського збройного вторгнення, в Україні було припинено будь-які спроби навіть заїкатись про можливі офіційні статуси для російської. І от тобі маєш, знов за рибу гроші…

По-друге, вони знову намагаються повернути нашу державу у «позаблоковий» глухий кут, вимагаючи відмовитись від курсу на вступ України до НАТО. Адже варто нагадати, що саме відмова від євроатлантичної інтеграції зробила нас легкою здобиччю ворожої армії, і сьогодні Україна змушена витрачати на свої збройні сили в рази більше, ніж якби вона була під захистом Альянсу. І саме через нашу позаблоковість чи не щодня гинуть українці у війні з російськими військами…

Але найбільше мене обурив ось такий пункт «основної» програми: "Кримінальна відповідальність для політиків, чиновників, ЗМІ за розпалювання ворожнечі між регіонами України, образу особистості за регіональною ознакою, заборона сепаратистських і радикальних націоналістичних організацій"

Що таке «образа за регіональною ознакою»? Сказати на харків’янина – «харків’янин», а на закарпатця – «закарпатець»? Як можна «розпалювати ворожнечу між регіонами»? Сказати мешканцю Донбасу, що він «не кормить Україну»?

Чи відомо не шанованим політикам, що наше діюче законодавство вже містить кримінальну відповідальність за сепаратизм? Що ми маємо відповідальність за образу честі та гідності, і в образах немає жодної регіональної відмінності? Як вони збираються заборонити те, що і так заборонено?

А тепер про заборону «радикальних націоналістичних організацій». Що це за організації? Як визначити рівень радикальності чи націоналістичності? «Правий сектор» – радикальний, чи ні? «Національний корпус» радикальний, чи ні? ВО «Свобода» - радикальна, чи ні? «Радикальна партія» – радикальна, чи ні?

Що Тарута пропонує вважати ознакою «радикального націоналізму»? Вигуки «Слава Україні»? Вшанування пам’яті Степана Бандери? Червоно-чорний прапор? Збройний опір російським окупантам? Адже не так давно ознакою «радикального націоналіста» було спілкування українською мовою… може це має стати головним критерієм «націонал-радикалів»?

Хіба ж не ці так звані «радикали» першими пішли воювати з агресором? Хіба не націоналісти першими взяли до рук зброю і почали захищати нашу землю від російської навали?

Чого ж можна очікувати, якщо, не дай Боже, ці погано замасковані політикани дорвуться до влади? Компромісів з агресором? За рахунок чого? Відмови від Криму? Від Донбасу? Від незалежності?...

Ми можемо по-різному ставитися до радикалів-націоналістів, вони бувають дуже різні, але саме завдяки їм Україна досі існує як незалежна держава, а популісти з нових політичних проектів можуть боротись за владу в демократичний спосіб.

Тарута говорить про компроміс, і в той же час прагне засудити наших патріотів. Однак ми знаємо назву цього компромісу. Це компроміс колаборантів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]