Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.09.2017 17:32

Небезпечні симптоми в риториці Курта Волкера

Керівник Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"

За ці кілька років російсько-української війни рівень і інтенсивність зовнішньо-політичних контактів України зріс у сотні, а може, і у тисячі разів. А от рівень дипломатії, на жаль, підвищується значно повільнішими темпами.

Заці кілька років російсько-української війни рівень і інтенсивністьзовнішньо-політичних контактів України зріс у сотні, а може, і у тисячі разів.А от рівень дипломатії, на жаль, підвищується значно повільнішими темпами.

Мидозволили втягнути себе в кабальні Мінські угоди, хоча мали б наполягати нареалізації Будапештського меморандуму. Ми вимагаємо міжнародної ізоляції Росії,проте самі ізолюватись від неї не готові. Ми закликаємо світ підтримати нас увійні з Москвою, проте боїмося визнати цю війну офіційно, сором’язливоназиваючи її «АТО»…

Незважаючи на гостру потребу в міжнародній підтримці, Україна не квапитьсяпризначати послів у ключових державах-союзниках. МЗС фінансується за залишковимпринципом, а більшість наших дипломатів традиційно не виявляють особливоїініціативи у відстоюванні наших інтересів за кордоном…

Анасправді від вправності української дипломатії залежить успішність нашоїкраїни у протистоянні російській агресії, тому треба відслідковувати будь-якізаяви ключових міжнародних гравців. Особливо після їхніх переговорів із нашимиворогами.

Наприклад,після переговорів із росіянами у Мінську, спецпредставник Держдепартаменту СШАпо Україні Курт Волкер дав одразу кілька коментарів для українських таросійських ЗМІ. Так, в ефірі російського телеканалу «Дождь» 24 серпня вінзаявив наступне:

  • - жодну зі сторін нинішній «тліючийконфлікт» не влаштовує. («Ми прийшли доєдиної думки про те, що статус-кво не принесе нічого доброго нікому. Це поганоі для Росії, і для України, і для жителів Донбасу. Нам потрібно знайти вихід зцієї ситуації»);
  • -пріоритетними мають бути не військові, а політичніметоди врегулювання конфлікту («Мидомовилися про те, що знайдемо вихід з цієї ситуації. Ми також прийшли до єдиноїдумки про те, що тут велике значення має аспект безпеки, а також політичнийаспект»);

Вінтерв'ю українському телеканалу «Прямий», 26 серпня Курт Волкер продовжив оприлюднюватипозицію США по Україні. З-поміж іншого було сказано, що США поки що не бачатьУкраїну у складі НАТО. «І насправді ніхтоне може сказати, коли Україна стане членом НАТО», - сказав спецпредставникДерждепартаменту щодо України, додавши. - «Ядуже поважаю Україну, але я поки що не вірю, що Україна готова вступити в НАТО,а НАТО готове прийняти її в тій ситуації, яка зараз є».

Волкерне став нам відмовляти прямо, однак перерахував ряд реформ, які потрібнопровести Україні, перш ніж сподіватись на вступ до Північноатлантичногоальянсу: «реформи в обороні, реформи всфері безпеки, привести в порядок свою економіку». Тобто прозоро натякнув,що вступ до НАТО можливий лише через кілька років – і то за умови проведеннявсіх перерахованих реформ (якщо до того часу США не поставлять завдання провестище додаткові реформи).

Почнемоз того, що сам факт зустрічей нашого союзника з нашим ворогом один на один – цепоразка наших дипломатів. Але це не найгірше з того, про що можуть свідчитиназвані речі.

Якщопроаналізувати, то ці слова американця тією чи іншою мірою збігаються з тезами,які раніше озвучував… Віктор Медведчук, відомий своїми тісними контактами зпрезидентом Росії.

Нехочеться вірити, що досвідченому американському політику росіяни змоглинав’язати своє бачення вирішення конфлікту, проте необхідно бути готовими довсього. Отже, чого можна чекати далі? Що ще пропонував цей політик, якийвходить до складу гуманітарної підгрупи в Мінську в якості спецпредставникаУкраїни?

Сліднагадати, що він давно просуває 4 законопроекти, покликані реалізувати пунктиМінських угод (амністія, особливий статус для Донбасу, вибори до місцевих радна Донбасі, зміни до Конституції щодо децентралізації повноважень від Києва дорегіонів).

Томує ризик, що Волкер почне просувати в публічній площині так званий «планМедведчука», який складається, в тому числі, і з перерахованих пунктів. Потрібнопильно слідкувати за риторикою американського дипломата і звертати увагу нанебезпечні симптоми.

Переконаний,українським дипломатам і політикам слід негайно активізувати свою роботу, ізосередитись на тому, щоб американці припинили транслювати проросійські тези.Необхідно постійно давати альтернативну інформацію і контраргументи. Можливо, нашМЗС так і діє, але поки що результатів ми не бачимо. Скоріше навпаки, останнізаяви Курта Волкера демонструють протилежне.

Якщоце можливо у випадку політика, відомого відвертою антиросійською позицією, тощо може бути з більш «миролюбними» американцями?

Єзагроза, що Америка почне тиснути на Україну з вимогами виконувати передусім політичнучастину Мінських угод, не питаючи, чи потрібно це Україні… і якщо позиція нашихдипломатів буде пасивною, така загроза стане реальною.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net