Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.08.2017 12:48

Корупція міськради Кропивницького

Керівник Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"

З 12 останніх проаналізованих проектів рішень міськради Кропивницького, вісім містять корупційні ризики

В рамках чергового етапу Антикорупційного моніторингу, якийпроводять активісти ГО «Асоціація Політичних Наук» у Кропивницькому, булипроаналізовані проекти рішень міської ради №№1168-1180 та проекти рішень виконкому міськради №№454-478.

Так, у проекті № 1178«Про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Кропивницького”» засіданняконкурсної комісії, яка мала б визначити найпочеснішу кандидатуру, проведено20.07.17р., тобто за 10 днів до завершення прийому кандидатур (01.08.17р.), аотже, не було можливості розглянути всі отримані заявки. Цей факт може свідчитипро упередженість конкурсної комісії та неприховані корупційні ризики у їїроботі, і ставить під сумнів об’єктивність всіх нагороджень попередніх років.Це також «ведмежа послуга» міських чиновників дійсно достойній цьогорічнійпретендентці, яка, ми переконані, звикла перемагати в чесній боротьбі.

Суттєві недоліки містить і проект № 1177 «Про внесення змін та доповнення до рішення Кіровоградськоїміської ради від 17 січня 2017 року № 763 «Про затвердження Програми утримання,благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницькогона 2017-2021 роки». У даному проекті рішення в певні розділи програми вносятьсясуттєві зміни до фінансування, проте не зазначено обґрунтування даних змін. Єтенденції як до збільшення коштів, що виділяються, так і до їх зменшення. Удоданій до проекту рішення програмі не вдалося знайти сум коштів,рекомендованих до змін. Контроль за виконанням покладено на велику кількість комісій,що ускладнює розуміння, хто саме несе відповідальність за результат. Відомо, щотам, де відповідає більше одного – не відповідає ніхто. І останнє - документскладно побудований для сприйняття та використання.

Відсутність бажання аргументувати та пояснювати свої діїгромаді стосуються і інших проектів рішень. Наприклад, у такій чутливій сфері,як ремонт доріг. Проект № 1176 «Провнесення змін та доповнення до рішення Кіровоградської міської ради від 17січня 2017 року № 762 «Про затвердження Програми розвитку дорожньогогосподарства та безпеки руху в місті Кропивницькому на 2017 - 2021 роки», окрімперелічених недоліків вищезгаданого проекту №1177, має і інші. Зокрема, не всіцифри запропоновані до змін відповідають зазначеним у програмі, в розділірозділ «Будівництво, реконструкція, ремонт доріг» : «Разом по підрозділу» ,«Всього по програмі».

Так само необґрунтовані зміни пропонуються проектами №1175, 1174, 1173, 1169, 1168. У двохостанніх проектах рішень відсутні навіть самі програми, які пропонуєтьсязмінювати. При цьому ми не заперечуємо необхідність прийняття запропонованихзмін – ми констатуємо, що громадянам, платникам податків, майже не можливооцінити потребу в прийнятті цих рішень. Відсутність інформації створюєвраження, ніби її цілеспрямовано приховують, а отже – це корупційний ризик.

Однак є і позитив. Як приклад якісно поданого проекту можнаназвати №1179 «Про внесення змін дорішення Кіровоградської міської ради від 10 червня 2016 року № 309 «Прозатвердження Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Кіровограда на періоддо 2020 року», як мінімум завдяки простій деталі – у ньому є порівняльнатаблиця і обґрунтування, і будь-який громадянин може його оцінити і зрозуміти,чим займається влада.

З проектами виконавчого комітету подібні проблеми: відсутніобґрунтування, додатки, прізвища та імена отримувачів допомоги тощо. У той же час,тут ми виявили ще одну вагому проблему – значна частина проектів оприлюднюєтьсяменш ніж за 20 робочих днів до їх прийняття, а отже, громадяни не маютьдостатньо часу щоб їх вивчити і, у разі потреби, вплинути на їх прийняття абонеприйняття.

Результати Антикорупційного моніторингу з висновками тарекомендаціями були надіслані міському голові, секретарю міської ради талідерам фракцій міської ради, з надією, що ці проекти будуть або доопрацьовані,або відхилені.

Дмитро Сінченко

Аналіз проведено в рамках проекту «Транспарентність, фінансове здоров'ята конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні» за підтримкиПосольства США

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net