Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.02.2016 02:48

100 днів кіровоградської міськради та два місяці мера

Голова ГО "Асоціація Політичних Наук"

Що встигла зробити нова міська влада за цей період? Чи почали вони виконувати передвиборчі обіцянки? Спробуємо проаналізувати.

Андрій Райкович приступив до виконання своїх повноважень з 27 листопада 2015 року. Отже, на посаді він перебуває вже понад два місяці. До традиційних 100 днів лишається менше місяця. А от 100 днів нової міськради вже минули. Що встигла зробити нова міська влада за цей період? Чи почали вони виконувати передвиборчі обіцянки? Спробуємо проаналізувати.

Почнемо з того, що кіровоградський міський голова не зовсім легітимний, адже отримав свою посаду не на виборах, а в судах, скасувавши результати голосування на двох дільницях через фальсифікації на користь конкурента. Іронія ж долі полягає у тому, що саме до цих дільниць у ГО «Асоціація Політичних Наук» виникли претензії одразу ж після першого туру.

Якщо погодитись із тим, що вибори на цих дільницях були сфальсифіковані, то вони були такими вже у першому турі, тому до другого мав би вийти зовсім інший кандидат. Не менш підозрілим є те, що за виявлені фальсифікації ніхто не поніс кримінальної відповідальності.

Одначе, маємо те, що маємо. Чи має нова влада відчутні здобутки у своїй діяльності?

Так. Наразі чи не єдиним здобутком є створення «демократичної коаліції» в міськраді у складі партій БПП, Батьківщина, Укроп, Самопоміч, РПЛ і ВО «Свобода». Жоден одіозний екс-регіонал не отримав ключової посади в міській владі, окрім голови бюджетної комісії Ігоря Волкова, визнаного громадськими активістами «Політичною ватою 2015-го року».

Але обіцянка призначати посадовців виключно на відкритих конкурсах так і лишилась обіцянкою. Виконком став суцільною профанацією виконавчого органу, адже його кількісний склад замалим не досягнув розмірів самої міськради! А якісний (на 90% - це представники бізнесу, наближеного до БПП) свідчить про повний контроль над ним новообраного мера. Громадських активістів і майданівців звідти повністю вичистили.

Системними стали порушення Закону «Про доступ до публічної інформації», адже наразі жоден проект рішення не був опублікований на сайті міськради за 20 робочих днів до його прийняття, як того вимагає Закон. Це призводить до відсутності громадського обговорення та низької якості прийнятих актів, а також до високої імовірності корупції.

Так, в проекті бюджету було включено спорудження якоїсь міфічної арки в Ковалівський парк за мільйон, при тому, що в центрі самого парку стоїть неестетичний обломок від пам’ятника Леніну. Також було вкотре закладено мільйон на виготовлення проектної документації щодо розширення проїзду під залізничною аркою, яка є пам’яткою архітектури і яку апріорі не можна реконструювати…

Сніг цієї зими знову виявився абсолютною несподіванкою для міста. Колапс комунальників викликала навіть невеличка кількість опадів на початку січня. Коли ж снігопади посилились, місто виявилось заблокованим. І все б ще можна було зрозуміти, якби міський очільник не розпорядився двома тракторами, яких катастрофічно бракувало в місті, цілодобово прибирати площу перед міськвиконкомом! Не розчистивши навіть центральних вулиць, навіть найголовніших транспортних артерій… і при цьому вперто коментуючи журналістам, що проблеми не існує…

І от, за пару днів з’ясувалась природа надмірної уваги до площі перед міськрадою. Майданчик готувався для учасників мітингу «проти Інгульську» - нової назви, яку депутати збираються затвердити в рамках декомунізації. Однак по-факту, мітинг відбувся не проти цієї назви, а за іншу, часів Російської імперії – Єлисаветград.

«Ватні» мітинги вже стали «нормою» за нової влади. Попередній, передноворічний, був проведений в кращих традиціях «русской вєсни». Бабусі з іконами, образи воїнів АТО, неповага до українського гімну і спроба порвати бойовий прапор демобілізованих бійців…

Але все видається логічним, якщо пригадати, з чого почалось правління нового міського голови. А почалось воно з нагородження двох українофобів (екс-регіоналку та московського попа) відзнаками «За заслуги». Коментарі зайві…

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]