Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.12.2013 09:27

Яким би не було Завтра, злочин залишається злочином

Допомагаю людям

Незалежно від обраного вектору руху нашої держави окремі дії, які відбуваються в центрі столиці будь-де, як в Європі, так і в Росії, можуть бути кваліфіковані як злочин.

Схема стаття.png
Яким би не було Завтра, злочин залишається злочином

Незалежно від обраного вектору руху нашої держави окремі  дії, які відбуваються в центрі столиці будь-де, як в Європі, так і в Росії, можуть бути кваліфіковані як злочин. 

Уявімо різні ситуації, в яких запропонуємо проаналізувати кримінальні закони різних держав.

Ситуація перша: Україна - член Європейського союзу, громадяни України, незадоволені діями виконавчого органу ЄС, згуртовано зібрались на Майдані (в Німеччині або Франції), зайняли державні установи, поставили барикади.    

Оскільки ЄС не має загального кримінального кодексу, тому для прикладу візьмемо кримінальні кодекси Німеччини та Франції: (Оскільки питання кримінальної відповідальності знаходяться у внутрішньому підпорядкуванні окремих країн-учасниць та регулюються законодавствами цих країн, візьмемо для прикладу кримінальні кодекси Німеччини та Франції:)

Кримінальний кодекс Франції

Стаття 431-3 Масове збіговисько людей в публічному місці розташування проходу, проїзду або іншому суспільному місці, яке порушує суспільний порядок, може бути розігнано публічними збройними силами після двох безрезультатних наказів розійтись, відданих префектом, субпрефектом, мером, або його заступником, будь-яким офіцером судової поліції.  

Стаття 431-4. Особа, що не має при собі зброї, яка продовжує умисно брати участь у збіговиську після наказів розійтися, карається тюремним ув'язненням на термін один рік і штрафом в 100 000 франків.

Стаття 431-9. - Шістьма місяцями тюремного ув'язнення і штрафом у розмірі 50 000 франків караються: п. 2. Організація на громадському шляху будь якої маніфестації, забороненої в порядку, встановленому законом.

Стаття 412-3. Повстання утворює будь-яке колективне насильство, здатне поставити в небезпеку інститути Республіки або заподіяти шкоду недоторканності національної території. 

Стаття 412-4. П'ятнадцятьма роками кримінального ув'язнення і штрафом у розмірі 1 500 000 франків карається участь у повстанні, здійснене п. 1. Шляхом спорудження барикад, оборонних укріплень польового типу або виконання будь-яких робіт з метою перешкодити або протидіяти заходам публічних силових відомств (force publique).

Стаття 412-6. Керівництво повстанням або організація повстання караються довічним кримінальним ув'язненням і штрафом у розмірі 5 000 000 франків.

Кримінальний кодекс ФРН

§ 111. Публічний заклик до вчинення карних діянь

(1) Хто публічно, на зборах або шляхом розповсюдження письмових матеріалів закликає до вчинення протиправного діяння, карається як підбурювач.

(2) Якщо заклик не має успіху, то покаранням є позбавлення волі на строк до п'яти років або грошовий штраф.

§ 125. Порушення громадського спокою, поєднане з насильницькими діями групи осіб

Хто бере участь як виконавець або учасник в насильницьких діях проти людей або руйнівних діях проти майна або погрозах застосування насильницьких дій по відношенню до людей, скоєних спільно групою людей, що загрожують суспільній безпеці, або хто, впливаючи на групу людей, сприяє її готовності до вчинення таких дій, карається позбавленням волі на строк до трьох років або грошовим штрафом, якщо діяння згідно з іншими приписами не підлягає більш тяжкого покарання.


Ситуація друга: Україна - член Митного союзу, громадяни України незадоволені діями виконавчого органу МС, згуртовано зібрались на Майдані (в Москві), зайняли державні установи, поставили барикади. 

Кримінальний кодекс РФ

Стаття 214. Вандалізм

1. Вандалізм, тобто осквернення будівель або інших споруд, псування майна на громадському транспорті або в інших громадських місцях, - карається штрафом в розмірі до сорока тисяч рублів, або в розмірі заробітної плати, або іншого доходу засудженого за період до трьох місяців, або обов'язковими роботами на строк до трьохсот шістдесяти годин, або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до трьох місяців.

Стаття 212. Масові заворушення

1. Організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством, погромами, підпалами, знищенням майна, застосуванням вогнепальної зброї, вибухових речовин або вибухових пристроїв, а також наданням збройного опору представникові влади, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.

2. Участь у масових заворушеннях, передбачених частиною першою цієї статті, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.


Уявімо теперішню ситуацію: Україна - це Україна (а не член), громадяни України незадоволені діями виконавчого органу держави згуртовано зібрались на Майдані, зайняли державні установи, поставили барикади. 

Кримінальний кодекс України

Стаття 293. Групове порушення громадського порядку

Організація групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку або суттєвого  порушення роботи транспорту, підприємства, установи чи організації, а також активна участь у таких діях - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. 

Стаття 294. Масові заворушення

Організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами,  підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, насильницьким виселенням громадян, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також активна участь у масових заворушеннях - караються позбавленням волі на строк від  п'яти  до  восьми років.

Стаття 295. Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку

Публічні заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель чи споруд, насильницького виселення громадян, що загрожують громадському порядку, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою розповсюдження матеріалів 

такого змісту - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів  громадян  або  арештом  на  строк  до шести місяців,  або обмеженням волі на строк до трьох років. 

Стаття 341. Захоплення державних або громадських будівель чи споруд

Захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій - карається арештом на  строк  до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років,  або позбавленням волі на той самий строк.


П.С. Завтра наступить скоро, і серед багатьох громадян значна кількість людей може зустріти новий 2014 рік під слідством лише тому, що довірились тим, хто сам порушує закон, свідомо закликаючи людей до скоєння злочинів, але при цьому має особливі умови притягнення до відповідальності.

Ми ж не чули від них таких закликів: «Захоплюємо Міськадміністрацію, але пам’ятайте, що ваші дії можуть бути кваліфіковані за статтею 341 Кримінального кодексу України». Мало хто б продовжив свої дії при цьому. 

Державний діяч, а тим більше народний депутат – це носій права в державі, а для інших громадян взірець застосування такого права. Коли народний депутат не здатний в межах правового поля вирішувати питання народу, він повинен піти, по-простому звільнити своє місце для інших. Він не має права порушувати закон прикриваючись недоторканістю.  

В статті не наводиться приклад кримінальної відповідальності за насильницькі дії органів влади (правоохоронних органів) проти свого народу, ці діяння каранні у всіх державах. 

А тому на ваги справедливості владою повинні бути покладені дійсні винуватці ситуації в країні: підбурювачі до скоєння злочинів у «недоторканості» та особи «в погонах» відповідальні за звіряче побиття людей.    

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]