UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
22.05.2014 15:54

Боротися з недосконалою системою, а не зводити власні рахунки

Я був приємно шокований, коли в понеділок, 19 травня, без усіляких перешкод і документів зміг вільно пройти через охорону, залізні ворота Міністерства доходів і зборів на розширену зустріч з представниками малого та середнього бізнесу.

Незвична відкритість

Я був приємно шокований, коли в понеділок, 19 травня, без усіляких перешкод і документів зміг вільно пройти через охорону, залізні ворота Міністерства доходів і зборів на розширену зустріч з представниками малого та середнього бізнесу. На цей захід приїхали підприємці зі всієї України. Я з 2006 року член громадської ради, спочатку податкової, потім Міндоходів і по сьогодні активно беру участь в обговореннях багатьох аспектів підприємницької діяльності. Чому я звернув на це увагу, бо за стільки років, це, мабуть, вперше, коли заходи такого формату проходять у настільки відкритому режимі. І більше того, були почуті всі. Керівники Міндоходів дали можливість всім бажаючим розповісти про все, що наболіло. Я розумію, що малий та середній бізнес нині потребує неабиякою уваги з боку держави, адже ці підприємці забезпечують більше половини всіх податкових надходжень до бюджету країни. Був дійсно вражений, коли сьогоднішній очільник Міндоходів Ігор Білоус приймав пропозиції – багато листів зі своїм баченням змін, які на сьогодні необхідні податковій системі, були вручені безпосередньо в руки першому заступнику. На зустрічі, до речі, були присутні всі зами та директори департаментів Міндоходів, тобто кожний підприємець міг поспілкуватися особисто. Головне таке спілкування проходило вільно та відкрито.

Обговорювалися й перспективи зниження податкового навантаження і ставок податків, вирішення проблем з відшкодуванням ПДВ, зменшення перевірок, плани щодо реформування митниці, спрощення та автоматизації митних процедур та багато ін.

Деструктив

Вже довгий час під стінами Міндоходів чатують якісь люди в камуфляжі, з барабанами, набатом та гучномовцями. Як виявилось вчора - на чолі з Андрієм Семидідьком, головою так званого Антирейдерського союзу підприємців. Вони висувають, як на мій погляд, дуже сумнівні звинувачення чи то вимоги звільнення деяких посадовців податкової. Коли я все це побачив та почув – дзвони, крики, листівки, мені здалося, що це суто політичне зведення рахунків, аніж конструктивний аргументований громадський позов.

Поряд з пропозиціями щодо удосконалення, покращення та змін податкових норм, які активно обговорювалася на зустрічі курівництвом Міндоходів спільно з представниками малого та середнього бізнесу – ми почули і пана Семидідька. І так трапилося, що крім звинувачень ми не почули нічого. Якщо є звинувачення, вони мають бути аргументованими, мають бути докази, врешті-решт для таких звинувачень – обов'язково – рішення суду. Проте нічого такого надано не було. В кишені Семидідька тільки один і той самий текст з листівки – звільнити ТРЬОХ «старих» податківців, я так розумію для того, аби поставити «своїх». Все скидається на те, що це замовна акція, як то кажуть, на благо чиїхось інтересів. Навіть, купуючи каву поряд з міністерством можна побачити людей у цивільному, які жорстко контролюють та дисциплінують морально та матеріально мітингувальників.

Я вважаю, що ми маємо – тобто всі підприємці, об'єднуватися та боротися з недосконалою системою, вносити зміни, пропозиції, а не витрачати свій час на деструктив.

Коментуючи кадрові зміни перший заступник Ігор Білоус запевнив, що після реформування Міндоходів новий орган буде укомплектований новими професійно підготовленими кадрами виключно за прозорою процедурою та підтримки громадськості та бізнесу.

Він зазначив, що потрібно діяти в правовому полі. В найкоротші терміни буде прийняте рішення Уряду про ліквідацію Міндоходів та вжито всіх заходів щодо притягнення тих, хто зловживав владою, до відповідальності. Кадрові рокіровки, що відбуваються, як запевнив пан Білоус, - не що інше, як намагання оперативно реагувати на ситуацію у стані ліквідації Міндоходів і неможливості внаслідок цього залучення людей «з бізнесу».

Потрібно бажання діяти

Є Громадська рада при Міндоходів. Є Громадська рада при Мінфіні, до речі, державного органу, який забирає функцію накази формування державної політики у сфері оподаткування. 12 травня Міністр фінансів Олександр Шлапак затвердив склад 9 робочих груп з удосконалення Податкового кодексу України. Діє три робочих групи в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі з напрацювання Кодексу економічного розвитку. Працюють приблизно п'ять робочих груп із вдосконалення законодавства та підзаконних актів з податкових питань в Міндоходів. Тобто сьогодні ситуація докорінно змінилася – йди і починай працювати з владою. Були б час та бажання.

Постає доречне запитання, чому не видно представників Антирейдерського союзу підприємців в жодній робочій групі, в жодній нараді з удосконалення Податкового кодексу та чому за шість років існуваннями не бачимо жодної пропозиції, як змінити податкове законодавство хоча б в частині адміністрування? Є принцип: «критикуєш – пропонуй». Але за вимогою від очільника Міндоходів, що керує лише два місяці, зробити «чесну та прозору» систему люстрації та прийняття на роботу держслужбовців, немає жодних пропозицій. Дуже зручно.

Наостанок, пан Семідідько звинуватив Громадську раду при Міндоходів у її «карманності». Де цей пан був, коли цей склад Громадської ради «забракував» податкову реформу Клименко, коли десятки фахівців буквально виборювали узагальнюючі податкові роз'яснення для бізнесу, більшість яких блокувалась міністерством, коли чи не на кожному засіданні підіймали питання «нікчем»? Чи зараз мода на критиканство і це ми всі мусимо пережити? Я не виправдовую тих трьох податківців, яких пан Семідідько обрав «жертвами» свого нападу. Але якщо є впевненість у їхній корупційній діяльності, то мітингувати логічно під стінами Генпрокуратури.

Сьогодні ми маємо спільними зусиллями внести зміни до Податкового кодексу. Безперечно, треба розширювати функції участі громадськості через роботу Громадських рад. Робити це потрібно згуртовано, ретельно зваживши ті обставини та економічну і політичну ситуацію, в якій сьогодні перебуває наша держава. Нині відсутні завади для такої роботи. Потрібно бажання діяти, а не галасувати під стінами.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]