Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.05.2014 14:23

Влада проти корупції

Организатор антикоррупционного проекта "AKproject"

В.о. Президента України п. Турчинов повідомив, що влада оголосила війну корупції. Оголошення війни корупції є важливим, але недостатнім заходом.

В.о. Президента України п. Турчинов повідомив, що влада оголосила війну корупції. Оголошення війни корупції є важливим, але недостатнім заходом.

Слід погодитись, що явище це небезпечне і є однією з головних проблем не тільки для України, але й для інших країн.

П. Турчинов переконаний, що без подолання корупції збудувати дієву економіку неможливо, що також не підлягає сумніву.

Вселяє також певний оптимізм те, що парламент тільки за два останні місяці прийняв антикорупційних законів більше, ніж за всю історію українського парламентаризму, зокрема, відкривши на законодавчому рівні доступ до будь-якої інформації, пов'язаної з бюджетними коштами та прийнятий пакет законів на шляху до лібералізації візового режиму, і одним з основних законодавчих актів був саме закон про боротьбу з корупцією, сказав він, і додав, що, зараз готується до прийняття закон про створення Антикорупційного бюро.

Однак те, що норми антикорупційного законодавства не виконуються, мій оптимізм зменшується пропорційно об’єму тих дурниць, в яких де-не-де зустрічається буквосполучення КОРУПЦІЯ, і які густо поширюються в різноманітних засобах масової інформації.

Виходячи з переліку основних причин корупції в Україні, а саме:
1. відсутність системи запобігання та протидії корупції (СЗПК), як системи;
2. відсутність інститутів* ЗПК, в т.ч. спеціалізованих засобів масової інформації;
3. низький рівень застосування наукових та науково-технічних досягнень, впровадження інновацій;
4. низький рівень інвестування* антикорупційного процесу, як бюджетоутворюючого та бюджетозберігаючого,

є певна надія, що Антикорупційне бюро, за його інституалізації, може стати системоутворюючим органом СЗПК, за умови, безперечно, стабілізації соціально-економічної та політичної ситуації в країні, якій сприятимуть проведення виборів.

Чи стане Антикорупційне бюро системоутворюючим органом системи запобігання та протидії корупції?

* - Інститут (лат. institutum - встановлення, звичай, установа) - термін, що вживається для позначення певного класу організацій, цілі яких звернені в майбутнє - проектування, отримання освіти, дослідницька діяльність,

* - Інвестиціями є всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) або досягається соціальний ефект.

Аналіз Проекту Закону «Про Національне бюро антикорупційних розслідувань»

(Далі буде)
Теги: корупція
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]