UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.06.2014 10:07

Премія "Оскар" для переможців партійних перегонів до Київради-2014

Експерт з правових питань, доктор юридичних наук

Оголошуються переможці в 11 номінаціях умовної премії "Оскар" для політичних сил, що пройшли до Київради

Номінація «Позитивна сенсація»: Партія «Об’єднання «Самопоміч».

Ця політична сила чітко асоціюється з львівським мером А. Садовим, який даним проектом успішно підтвердив свою високу репутацію за межами рідного регіону.

«Самопоміч», не здійснюючи активної зовнішньої реклами, зайняла почесне третє місце у перегонах до Київради. Її основним виборцем став середній клас, що чекає від влади конкретних заходів з розвитку інфраструктури міста.

Це перспективний політичний проект, що виріс з успішно реалізованих самоврядних ініціатив у рамках Львова. Список партії до Київради складався з бізнесменів, менеджерів, викладачів та науковців. На сайті політичної сили було  достатньо інформації про кандидатів, на відміну від сайтів більшості інших учасників виборів.

Номінація «Найефективніша політична реклама»: Радикальна Партія Олега Ляшка.

Енергійна, масована і проста для розуміння президентська компанія О. Ляшка надала можливість його політичній силі здобути біля 10% голосів також і на виборах у Київраду. Риторика крайнього популізму, постійні епатажні вчинки та сенсаційні заяви, що системно використовував цей кандидат у Президентських перегонах, знайшли своїх прихильників на виборах у Київраду серед: 1) розчарованих прихильників БЮТ; 2) молоді, яка проголосувала за бренд Ляшка просто в якості жарту (just for fun); 3) людей, що мали намір проголосувати «проти всіх», але не знайшли такої графи у бюлетені; 4) тих, кому імпонує військовий стиль управління.

 Номінація «НайНЕефективніша політична реклама»: політична сила «Права воля України».

Вражає негативне співвідношення кількості витрачених коштів на рекламу та отриманого результату.

  Номінація «Найбільше розчарування»: Величезна кількість киян, які проголосували за явно штучні і порожні політичні проекти (Радикальна Партія О. Ляшка, Інтернет партія, кандидат у мери Дарт Вейдер), а також за сумнівно відомих діячів недалекого минулого під вивіскою «мажоритарщик від блоку Кличка».

Дивує яскраво виражена політична безвідповідальність вказаної частини мешканців Києва, - міста, яке ще пару місяців тому демонструвало всьому світові найвищий рівень громадянської позиції і самоповаги.

 Номінація «Неправильне ведення передвиборчої агітації»: Партія «Демократичний Альянс».

Демальянс - перспективна команда громадських активістів, яка орієнтувалася в основному на прихильність молоді і студентів. При цьому активно використовувався бренд Майдану, де представники цієї політичної сили були одними із найактивніших учасників. Проте для абсолютної більшості киян ця партія стала відомою лише після заяв її представників про фальсифікації при підрахунку голосів.

Маючи величезний креативний і волонтерський потенціал, Демальянс провів компанію настільки мляво і невиразно, що значна частина його потенційних виборців проголосувала за Партію «Нове життя» Л. Оробець і ВО «Свобода».  

  Номінація «Найбільший тріумф»: політична сила «УДАР».

В. Кличко під своїм ім’ям завів у Київраду таку величезну кількість різноманітної публіки, що тепер перед ним постало парадоксальне завдання: певним чином політично відмежуватися від негативної репутації частини представників своєї фракції.

 

Номінація «Найбільша поразка»: БЮТ.

Будучи чітко орієнтованим на популярність Ю. Тимошенко, БЮТ програв ці вибори через високий антирейтинг ЮВТ серед киян. Як було зазначено вище, значна частина тих потенційних виборців БЮТ, які люблять споживати нерозчинений популізм у великих дозах, переорієнтувалися на проект О. Ляшка.

  Номінація «Фаворит виборців жіночої статі»: Партія «Нове життя» Л. Оробець.

Головною метою рекламної компанії цього іменного політичного проекту Л. Оробець було, звичайно, здобуття крісла київського мера. Основний месседж досить коштовної політичної реклами Л. Оробець спрямовувався на молодіжний електорат, середній клас, а також всіх тих, хто бачив і оцінив активність Оробець під час подій на Майдані. Тому електоральне поле «Нового життя» частково перетиналося з «Демальянсом» та ВО «Свобода». Видається, що досить високий результат цієї поспіхом створеної політичної сили зробили саме виборці-жінки, які із почуття солідарності голосували за ЄДИНУ на цих виборах відому жінку-політика.

  Номінація «Ностальгічна політична сила»: Партія «Єдність», що  очолюється Олександром Омельченком, колишнім багаторічним мером Києва.

Раніше небо було більш блакитним, а трава – більш зеленою. Мабуть, такою тезою керувалися виборці цієї партії. Київська електоральна ніша Омельченка:  1) кияни, що пам’ятають його здобутки в якості голови міської влади; 2) частина виборців, яка голосувала би за Партію Регіонів як уособлення «господарників, які мало розмовляють, але багато роблять», але на цих виборах зрозуміла, що ПР явно не має перспектив пройти до складу Київради.

 Номінація «Двоє в одному човні»: Радикальна Партія О. Ляшка та Партія «Громадянська позиція» А. Гриценка.

Попри те, що ці політики є принципово різними у своїй сутності, на цих виборах їх об’єднало балотування на пост Президента у єдиному стилі шляхом використання військової риторики і іміджу рішучого лідера-військового. Так само однаково позиціонувалися і їхні іменні блоки, що боролися за місця  в  Київраді. Обидві вказані партії відносяться до яскраво вираженого лідерського типу. При цьому О. Ляшко завдяки регулярним і активним піар акціями у зоні дії АТО забрав у А. Гриценка, відомого і визнаного фахівця у військовій справі, певну кількість голосів виборців.

 Номінація «Вірна відповідь на проблемне питання»: ВО «Свобода».

ВО «Свобода», яке в якості головної «фішки» політичної агітації ще недавно постійно використовувало образ найагресивнішого борця з  Партією Регіонів та комуністами, на цих виборах зіткнулося з питанням «що робити, коли регіонали та комуністи завідомо програли вибори?». Треба сказати, що свободівці знайшли вірну відповідь. ВО «Свобода» цілком правильно провело спокійну політичну компанію, яка базувалася на загальновідомих (на відміну від «Демальянсу») для киян здобутках цієї політичної сили під час подій на Майдані.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]