Спроба забрати у "буржуїнів" газ завершиться багатомільярдними збитками для держави
Газовий ринок.
Те, що мудрий український народ обрав купу жахливо некомпетентних, корумпованих і вкрай розумово обмежених йолопів на чолі з "одним з найвеличніших лідерів світу" — це вже сприймається як даність і навіть не обговорюється.
Наслідок цього ми можемо спостерігати в усіх сферах життєдіяльності країни. Провалене тестування та вакцинація призвели до того, що зараз ми займаємо друге місце в Європі по щодобовій смертності від коронавірусу (після Мордору) і перше — у перерахунку співвідношення смертності до чисельності населення.
Шалене зростання цін на основні споживчі товари та послуги де-факто обертається обкраданням, у першу чергу, найменш забезпечених верств населення.
Повний хаос, некомпетентність та “підігравання” одному з олігархів на ринку електроенергії призвели до літнього обвалу цін там, внаслідок чого ТЕС та ТЕЦ не мали коштів для закупівлі та накопичення вугілля на складах для проходження опалювального сезону. Зараз обсяг вугілля на складах у чотири рази менший запланованих на цей час. А популізм зі зниженням тарифів на електроенергію для населення в умовах зростання цін на вугілля до 300 доларів за тонну призведе до необхідності перекладати всю різницю у витратах на виробництво електроенергії на промисловість. У профільних асоціаціях вже заявили, що це призведе до банкрутства чи зупинки діяльності більшості промислових підприємств по всій країні.
Відсутність з боку уряду та парламенту рішень, які би зобов'язали облгазпостачі, ТЕЦ та бюджетні установи закупити газ у другому кварталі на весь рік (з липня поточного року по червень наступного), коли ціна на нього об'єктивно найнижча, про що я безліч разів писав протягом декількох років, призвели до ситуації, коли країна опинилась на порозі енергетичного колапсу. Лише неймовірна тепла зима може спасти нас від віялових відключень електроенергії по всій країні, зупинки промислових підприємств, закриття шкіл, вишів та значної частини бюджетних установ під приводом боротьби з коронавірусом. Хоча, насправді, причина цього — відсутність бюджетних коштів для оплати шалених рахунків за тепло, газ і електроенергію.
Внаслідок цього влада вже не приховує планів визнання кривавого, збожеволілого узурпаторського режиму Лукашенка, щоби мати можливість домовлятись з ним про купівлю електроенергію в Білорусії у зимовий період.
Але і це не все. Сьогодні побачив повідомлення, яке наочно демонструє, що некомпетентність та ідіотизм наших нинішніх можновладців не має меж.
Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, “що у Раді обговорюється законодавча ініціатива, щоб в умовах високих цін на газ, українські приватні компанії не могли продавати його за комерційними цінами на біржі.
Щоб взяти весь видобуток українського газу і тимчасово заборонити їм продавати, як вони зараз роблять, по 45 гривень на енергетичній біржі, а продавати за собівартістю з якоюсь мінімальною націнкою. А тоді цей газ можна буде направити для потреб бюджетних організацій”.
Тобто, можновладці з метою якось зупинити зростаючий колапс енергосектору, який є прямим наслідком їхньої жахливої некомпетентності та корумпованості, пропонують, по суті, провести конфіскацію приватної власності. Мене не цікавлять інтереси Ахметова, Коломойського, Злочевського та інших приватних газовидобувників. Від слова “взагалі”.
От тільки обікрасти цих людей, навіть, під красивими гаслами “захисту населення та державних інтересів”, не вдасться. Бо вже після заяви цього, прости Боже, “слуги народу”, весь той газ, який належить приватним газовидобувним компаніям і знаходиться в українських газосховищах, буде перепроданий нерезидентам з офісами в Цюриху, Люксембургу, Лондоні чи десь ще. Для цього достатньо просто контрактів, які готуються і підписуються протягом години, з надсиланням відповідних повідомлень та нотаріально завірених копій «Оператору газосховищ України». І потім цей газ вже вважатиметься власністю іноземних компаній. Спроба забрати його у них за заниженими цінами обернеться неминучими судовими процесами не в Окружному адміністративному суді міста Києва з контрольованим владою одіозним головою суду Павлом Вовком, а у Лондонському суді чи Стокгольмському арбітражу з гарантованим програшем України та сплатою не тільки суми недоотриманих доходів цими компаніями, а ще багатомільйонних штрафів та судових витрат. Йтиметься про сотні мільйонів, якщо не мільярди доларів, які доведеться заплатити не з офшорних рахунків пана Зе та його бізнес-партнерів, не з активів пана Арахамії та інших “слуг народу”, а з державного бюджету, тобто з кишень всіх громадян України.
Навіть ті, кого обдурили у 2019 році казками “про чесного народного президента Голобородька та простих людей з народу”, змушені усвідомлювати, що кожен день продовження діяльності цього некомпетентного, корумпованого збіговиська нинішніх можновладців веде економіку країни у прірву з непередбачуваними наслідками для української державності.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427