Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.05.2012 15:04

Візам потрібен рух

Глава Наблюдательного совета «Института правовой политики и социальной защиты», Нардеп VI-VII созывов

«Відносини Україна - ЄС. На рубіконі». Так називались міжнародні дебати високого рівня, в яких я сьогодні взяла участь.

«Відносини Україна - ЄС. На рубіконі». Так називались міжнародні дебативисокого рівня, в яких я сьогодні взяла участь.

У своєму виступі я говорила про візовий діалог між Україною та ЄС. Ця тема,як на мене, не просто дуже важлива, а ще й супер своєчасна. На мій погляд, самевізовий діалог на сьогодні є таким собі індикатором відносин між Україною таЄвропейським Союзом. Саме він свідчить про те, наскільки далеко Україна та ЄСготові йти назустріч одне одному незалежно від політичної кон’юнктури, що склалась в українсько-євросоюзівськихвідносинах через відомі кримінальні справи.

Звичайно, для того, щоб візовий діалог оминула доля  такого ж заручника, як діалог політичний, вньому потрібна постійна позитивна динаміка. На жаль, останні півроку вона фактично не спостерігається.

Причому,  потрібно визнати, вона неспостерігається ні з боку Україні, ні з боку Європейського Союзу. Що стосуєтьсяУкраїни, то тут у візовому питанні продовжують існувати перешкоди у вигляді  ухвалення так званого Закону про документи,які посвідчують особу (біометричні паспорти) та так званого Антидискримінаційного закону.

Як багато з вас знає, я була автором одного з законопроектів пробіометричні паспорти, зареєстрованих у Верховній Раді. Можу з повною впевненістюсказати, що  законопроект за могоспівавторства є  дійсно амбітним таглибоким, оскільки передбачає реальну, а не фасадну реформу у питаннях замінидокументів, що посвідчують особу.

Заради того, аби швидше зняти багатостраждальне питання біометричних паспортівз візового порядку денного, я  такожпропонувала  створити робочу групу, в якуввійшли б представники Кабміну і парламенту, і виробили  спільний законопроект.  Таке рішення – спільний законопроект –  забезпечило би  проходження відповідного закону черезпарламент у стислі терміни. Але, на жаль, така група не створена і війнакількох законопроектів продовжується.

Що стосується анти дискримінаційного закону, то добре, що такий антидискримінаційний законопроект був нарешті підготовлений, але чому Мінюст тягнув резину стільки часу?Наполягав на прийнятті  лише Стратегіїборотьби з дискримінацією і тим самим фактично відмовлявся виконувати одну зголовних умов Плану дій з візової лібералізації між Україною та ЄС?

З європейського боку теж не все так «ОК», як наші друзі з Євросоюзунамагаються запевнити.

Не може не турбувати, наприклад, той факт, що українців почали все частішезупиняти  на внутрішніх кордонахШенгенської зони і звинувачувати у нецільовому використанні шенгенської візи.Виходить, що навіть маючи шенгенську візу, вас можуть звинуватити у незаконному перебуванні на територіїкраїни-учасниці Шенгенської угоди!!!  Щож, мабуть, консульства країн-членів ЄС мають більш чітко пояснювати українськимаплікантам, які права на перебування в Євросоюзі їм дає той чи інший типвізи.  Умовно кажучи, з якою візою вонимають право подорожувати, з якою – лише здійснювати професійну поїздку. Хоча,як на мене,  межа,  де закінчується подорож і починається бізнесі навпаки, є досить розмитою. Тому вважаю, що кожен, хто володіє багаторазовоюі довгостроковою візою повинен мати право використовувати її не лише зазазначеною у консульстві метою, інакше втрачається сам сенс існування такоївізи.

Більш помітного прогресу вимагає й питання видачі багаторазових візтерміном більше 1-2 років. Дуже добре, що впродовж минулого року консульськіустанови країн-членів ЄС видали на 6-7% багаторазових та довгострокових візбільше, аніж в попередньому році.  Алецього недостатньо. Кількість багаторазових віз терміном дії від 2 роківстановить, за попередніми підрахунками, не більше 1-2% від загальної кількостіоформлених віз!!! Не зовсім  в дусілібералізації, погодьтесь. 

За останні кілька місяців я вже озвучила цю проблему на зустрічах з посламиНімеччини, Австрії та Чехії в Україні. Моя позиція  була чітка – якщолюдина підпадає під категорію осіб, що згідно з Угодою про лібералізаціювізового режиму мають право на  отриманнябагаторазових та довгострокових віз,  маєбездоганну візову історію, вона має повне право на отримання візи від 3 до 5років.

До речі, на зустрічах з послами країн-членів ЄС я так само постійноставлю  питання консульського персоналу,який дозволяє собі некоректну поведінку щодо українських аплікантів. Мене невлаштовує пояснення, що в основному цей персонал складають українці. Вважаю, щосаме консульства країн-членів ЄС несуть відповідальність за кадровий підбір.

Так що проблем вистачає з обох боків, але боротись за світле безвізовемайбутнє варто.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net