Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
26.01.2012 11:50

Звичаєве право VS конфіденційна інформація

Глава Наблюдательного совета «Института правовой политики и социальной защиты», Нардеп VI-VII созывов

До мене звернувся за коментарем щодо рішення Конституційного суду канал «24». І, чесно кажучи, застали мене зненацька. Бо я, перефразовуючи Миколу Хвильового, і європеєць за поглядами, і юрист в Україні.

До мене звернувся за коментарем щодо рішення Конституційного суду канал«24». І, чесно кажучи, застали мене зненацька. Бо я, перефразовуючи МиколуХвильового, і європеєць за поглядами, і юрист в Україні.

 

Отже, згідно з ст. 21 ЗУ «Про інформацію» конфіденційна інформація належить до інформації з обмеженимдоступом. Закон визначає, що до конфіденційної інформації про фізичну особуналежать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійніпереконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження. Недопускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційноїінформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише вінтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.Згідно з рішенням Конституційного суду, до поняття «конфіденційнаінформація»  тепер увійшли і дані провідносини немайнового та майнового характеру всередині родини.

 

Як правник я підкреслюю, що рішення КС є обов’язковим до виконання на всійтериторії України!

 

Але як голова підкомітету захисту прав, свобод, інтересів громадян тасистематизації, адаптації законодавства України до міжнародно-правовихстандартів у сфері правосуддя, я цілком усвідомлюю, що дане рішення КС можевикликати обурення через свою начебто недемократичність. Більше того: япереконана, що з часом певні норми закону про інформацію буде змінено. Зокрема,європейська практика говорить нам, що відомості, скажімо, про освіту – якщомова йде про Президента, народного депутата чи іншу державну посадову особу – єсуспільно важливими. І було б дико це приховувати. Тому тут мова йде не лишепро норми закону, але й про практику, так зване звичаєве право. Ви без перешкодможете подивитися на сайті парламенту, хто з депутатів яку освіту має.

 

Також іноді є суспільно важливою інформація про стан здоров’я, ми цепроходили з минулим президентом Ющенком, котрий стверджує, що його отруїли. Іхоча це поки що не доведено, але для мене як виборця важливо розуміти, скількичасу президент приділяє своєму здоров’ю, і чи має він достатньо сил длявиконання своїх обов’язків у повному обсязі?

Те саме стосується інших анкетних даних, дня народження чи сімейного стану.Але знову ж таки, з поправкою, якщо ця інформація суспільно важлива.  Адже політики і держслужбовці – це великоюмірою і моральний приклад для суспільства.

Я глибокопереконана, і так свідчить європейська практика, що публічними мають бутивідомості не лише про доходи, але й про видатки державного службовця. У наспоки що не має норми закону, яка б вимагала декларувати видатки, та гадаю, доцього обов’язково дійде, бо країна прагне поглиблювати демократію.

 

Але в питанні про конфіденційну інформацію мене турбує і ніша складова. Унас не працюють норми ювенальної юстиції. Чи усвідомлює, скажімо, хоч одинпапараці, що він не має права фотографувати дитину чи спілкуватися з нею безписьмової нотаріальної згоди обох батьків? Хто цієї норми дотримується?

 

Тому я думаю, важливо не лише писати закони, а й їх дотримуватися.  Та ще більш важливо поступово зніматипитання, котрі викликають резонанс у суспільстві, зокрема, щодо інформації проможновладців. Іншого правового шляху немає. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net