UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.12.2008 13:06

Щодо обговорення проекту Нотаріального процесуального кодексу України

Глава Наблюдательного совета «Института правовой политики и социальной защиты», Нардеп VI-VII созывов

Заклик автора та ініціатора проекту Нотаріального процесуального кодексу України, народного депутата І.Г. Бережної , до обговорення його основних положень

Думаю не треба зайвий раз переконувати , що законодавче регулювання  українського нотаріату потребує комплексних та логічних реформаторських кроків. Останнім часом це стало вже аксіомою. Наразі, мною внесений проект Нотаріального процесуального кодексу №3197 від 19.09.2008, який  пройшов тривалу процедуру погодження з представниками нотаріату та науковцями. Законопроект об’єктивно за їх оцінкою вийшов  збалансованим та  ґрунтовним, містить 326 статей, що викладені у 5 розділах.

Наразі вкрай не достатньо підзаконного нормативного акту, яким є  Інструкція Мін'юсту щодо вчинення нотаріальних дій, для адекватного врегулювання нотаріального процесу. Прийняття Нотаріального процесуального кодексу дозволить  ефективно регламентувати процесуальні аспекти нотаріальної діяльності, створити чіткі та передбачувані процедури вчинення кожної нотаріальної дії і можливості оскарження її незаконності. І безперечно, Нотаріальний процесуальний кодекс  це ще один крок до гармонізації українського законодавства до норм права ЄС та Міжнародного латинського нотаріату, адже в багатьох розвинутих  державах, в тому числі і в країнах Євросоюзу, вже не одне десятиріччя функціонують подібні кодекси, які довели свою ефективність  регламентації правил вчинення нотаріальних дій.

Мені, як ініціаторові та автору цього законопроекту, є важливою думка кожного з фахівців-юристів, нотаріусів з приводу його положень. Тому, прошу надсилати Ваші пропозиції та зауваження на e-mail [email protected]

Т екст проекту Но та ріального процесуального Кодексу Укр аїни

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]