Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
06.11.2013 16:19

Курс на безвізовий режим з ЄС

Глава Наблюдательного совета «Института правовой политики и социальной защиты», Нардеп VI-VII созывов

Безвізовий день у Верховній Раді відбувся.

 

Безвізовий день у Верховній Радівідбувся. Констатую це з особливою приємністю, тому що саме мною була озвученаідея парламентських слухань на тему лібералізації візового режиму між Україноюта ЄС. Дуже рада, що вона була підтримана і реалізована сьогодні в сесійнійзалі. До речі, це перші парламентські слухання, присвячені не співпраці Українита ЄС взагалі, а саме темі лібералізації візового режиму. І я вважаю це великоюперемогою.

 

Особливо в такий важливий момент,коли у суспільстві критично актуалізована дискусія щодо європейськогомайбутнього України. І ця дискусія для багатьох людей носить малозрозумілийхарактер. Адже експерти сперечаються про об’єми ринків, перспективи окремихгалузей, і дуже мало говорять про те, що турбує кожну людину – рівень життя,освіти, медицини, соціального забезпечення. На моє глибоке переконання,українець, котрий відвідував хоч одну країну Європейського Союзу, не маєсумнівів щодо важливості євроінтеграції країни. Більше того: українці маютьправо на гідне життя за європейськими стандартами, і завдання всіх владнихінституцій, у тому числі Верховної Ради, кожної фракції, кожного депутатазабезпечити нашим громадянам таку можливість.

 

Для більшої зрозумілості я додаладо сьогоднішньої парламентської дискусії чіткого візуального ефекту. А саме –на моє прохання був підготовлений спеціально до даних слухань інфографічнийматеріал.

 

Наразі кілька пояснень та, як намене, важливих акцентів.

 

Передусім, я б ще раз хотілазазначити, що питання візової лібералізації в українському контексті – це питання, яка виходить далеко за межіміграційної політики. Процес лібералізації візового режиму є безпрограшноюситуацією як  для окремих українськихгромадян,  так і для держави в цілому.

 

Для громадян, тому що кожен, хто отримаєбіометричний паспорт, матиме можливість подорожувати країнами Шенгенської зонибез віз 90 днів на протязі 180 днів. Лібералізація візового режиму – це шанспродемонструвати у відносно короткий термін вигоди від співпраці з ЄС для всіхгромадян України.

 

Що стосується держави, то візовалібералізація - це чудова нагода провести глибоку реформу системи правосуддя,зміцнити державні інститути, побороти корупцію, краще убезпечити кордони ізабезпечити дотримання  прав людини.

 

Процес лібералізації також дастьможливість збільшити рівень підтримки євроінтеграційного курсу України,оскільки будь-які соціологічні опитування підтверджують: чим більше українціподорожують до країн Євросоюзу, тим більше підтримують членство України в ЄС.І, нарешті, лібералізація візового режиму дозволить повернутися українськимгромадянам, які нелегально проживають в ЄС.

 

Вже сьогодні, 41 країнасвіту  має безвізовий режим зЄвропейським Союзом. Громадяни цих країн можуть особисто переконатись, щоозначає на практиці принцип ЄС про свободу подорожей.

 

Право подорожувати вільнокраїнами Європейського Союзу не надається як подарунок. Наприклад, п’ятьбалканських країн, які отримали безвізовий режим з ЄС, повинні були виконатиПлан дій, який досить подібний до того, котрий сьогодні імплементує Україна.Балканські країни підтвердили: цілком можливо отримати безвізовий режим з ЄС задоволі короткий проміжок часу, якщо виконані вимоги з Плану дій.

 

Перевага безвізового режиму з ЄСполягає не тільки у можливості подорожей та реформуванні країни. Безвізовийрежим з ЄС є також важливим кроком для покращення іміджу України, як країни, вякій проведені необхідні реформи та дотримуються права людини.

 

Як відомо, Україна бере участь увізовому діалозі з ЄС на двох напрямках - це спрощення процедури видачі віз талібералізація візового режиму, які доповнюють один одного, але як і ранішезалишаються самостійними процесами.

 

Упродовж двох останніх років я доклалачимало зусиль для переконування європейських партнерів у необхідності спрощенняоформлення віз для українців. Лише у цьому році я провела понад 20 зустрічей зпослами країн-членів ЄС саме на візову тематику. Завдяки персональномузалученню  окремих глав дипломатичнихмісій у  візові питання вдалось досягнутисуттєвого прогресу у процесі спрощення видачі віз для українців з боку такихкраїн, як Іспанія, Італія, Чехія. Було відкрито консульство Італії в Харкові.Деякі посольства країн ЄС в Україні уже почали впроваджувати на практиці принцип «добросовісного» мандрівника. Більшепосольств працюють з чітко визначеним списком документів

 

Також мною був заснованийКонсульський клуб – майданчик для спілкування консулів країн-членів ЄС,народних депутатів та незалежних експертів.

 

Ми чудово розуміємо, що нафінальній стадії рішення ЄС про візову лібералізацію з Україною будеполітичним. Однак для того, щоб опинитись на фінальній стадії й дискусія середкраїн-членів ЄС щодо переходу України на етап лібералізації відбулась, Українаповинна повністю реалізувати План дій з лібералізації візового режиму. Це маєбути зроблене не заради ЄС, а заради модернізації країни і заради благополуччята свободи руху її громадян.

 

Я б хотіла також зауважити, що увсіх балканських країнах, які отримали безвізовий режим, парламенти відіграваликритичну роль. Сьогодні черга Верховної Ради продемонструвати, що ми спроможнізробити нашу домашню роботу, допомогти уряду виконати необхідні критерії тавідповідним чином інформувати країни-члени ЄС про досягнуті результати.

 

З огляду на це необхідно, щобВерховна Рада здійснила низку кроків. Передусім, завершила перший етап Планудій шляхом прийняття так званого антидискримінаційного закону та покращилаантикорупційну правову базу.

 

Особисто я підтримую схваленняантидискримінаційного законодавства та закликала під час парламентських слуханьшановних  колег народних депутатів такожпідтримати цей закон. Ми розуміємо, що дискусії, котрі ведуться у суспільствіщодо антидискримінаційного законодавства, носять політичний і частоманіпулятивний характер. Усі без виключення політичні сили – я ставлю наголосна слові усі – рахують потенційні втрати електорату у разі голосування за цізакони. Водночас я хочу закликати політиків відійти від популізму та взяти відповідальність. Я хочу закликатилідерів політичних сил публічно висловити свою позицію щодоантидискримінаційного законодавства і підтвердити її голосуванням у сесійнійзалі. Я закликаю депутатів під час даного голосування керуватися особистимипереконаннями, нормами Конституції України, котра гарантує рівність всіхгромадян, без огляду на політичну кон’юнктуру. 

 

І наостанок: Європейський Союздля багатьох українців починається з отриманої шенгенської візи. Жодентелевізійний сюжет, жоден рекламний буклет не замінить особистої подорожі доЄС. Таке особисте знайомство – запорука підтримки євроінтеграційного курсу усуспільстві. Давайте докладемо всіх зусиль, щоб таке знайомство стало можливимдля переважної більшості українців.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net