Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
30.05.2013 14:39

За півроку до Вільнюса

Глава Наблюдательного совета «Института правовой политики и социальной защиты», Нардеп VI-VII созывов

Сьогодні мала змогу виступити на Національному експертному форумі «Україна 2013. Порядок денний»

Сьогодні мала змогу виступити на Національному експертному форумі «Україна2013. Порядок денний», де  обговорювалистан євроінтеграційних справ  в Україні  напередодні саміту Східного партнерства.Отож, що ми маємо у своєму внутрішньо - та зовнішньополітичному активі за півроку до Вільнюса?

 

По-перше, ми маємо чітку спрямованість на підписання Угоди про асоціацію.Ми виходимо з того, що Угода  не єподарунком для української влади, вона є заслуженим  та важливим інструментом  поглибити зміни у політичному та суспільномужитті,  змінити правила  гри у політиці та бізнесі. Ми маємо консенсусщодо підписання Угоди на всіх щаблях влади. І не тільки: підписання Угодипідтримується переважною більшістю представників опозиційних сил та представниківекспертної спільноти та громадянського суспільства.

По-друге, Україна не лише  заявляєпро своє бажання підписати  Угоду, вонаробить практичні кроки для того, щоб таке підписання стало можливим.  Зокрема, за рекордно короткі строки буловиконано 8 із 11 рекомендацій Європейського Союзу, більш відомих як списокФюле.  Хоча я особисто переконана, що дляпідписання подібного документу не може бути жодних умов – Україна вже давнозаслуговує на те, щоб перейти з Євросоюзом на рівень асоціації, а не  тільки співпраці.

 

Ми зуміли знайти компроміс між більшістю та опозицією у питаннієвропейського вибору. Всі політичні сили, крім Комуністичної партії, підтримализаяву на підтримку європейської інтеграції загалом та  важливості підписання Угоди про асоціаціюзокрема.  Робота парламенту буларозблокована, важливе законодавство, зокрема антикорупційне, прийняте.

 

Ми також дбаємо про те, аби  плодиєвропейської інтеграції відчули й пересічні українці.   Саме тому продемонстрували своюрішучість  в питанні лібералізаціївізового режиму з ЄС.  Для переходу надругу фазу Плану дій щодо лібералізації візового режиму нам залишилось прийнятилише один закон – антидискримінаційний.

 

Ми приймаємо ці закони та виконуємо рекомендації Євросоюзу не для того, абиотримати схвалення чи подяку з Брюсселя. Ми робимо це тому, що всі данірекомендації збігаються з нашим  порядкомденним реформ для України.  Більше того,деякі з цих реформ  розпочались ще дотого, як з’явився список  Фюле. Так,наприклад,  реформа  кримінальної юстиції розпочалась не післявисновків Ради міністрів ЄС у грудні 2012 року, вона розпочалась суттєво раніше– з прийняттям та  набуттям чинності   нового Кримінально-Процесуального Кодексу.

 

Що має бути досягнуто за той час, який залишається до Вільнюса?

 

В самій Україні, на мій погляд, має відбутись більш активна публічна дискусія на підтримку підписання Угодипро європейську інтеграцію: ми маємо зробити все  для того, щоб підписання цієї Угоди несприймалось лише як забаганка політичних еліт. Кожен українець має усвідомити,що ця Угода є можливістю змінити на краще його життя. Для цього потрібнаінтенсифікація інформаційної кампанії на підтримку Угоди про асоціацію і більшактивне залучення  українськихжурналістів. Потрібна також  чіткакоординація дій між владними структурами та громадськими організаціями,представниками медіа.

 

Уряд України має продемонструвати таку ж рішучість в імплементації прийнятих законопроектів, яку продемонструвалаВерховна Рада України у питанні їхнього ухвалення.  Одним словом, Україна має продемонструвати щеДО підписання угоди, що після  набуття її  чинності, у неї буде достатньо політичноїволі та ресурсів імплементувати цей документ.

 

Європейський Союз, зі свого боку, сьогодні сам  має дати відповідьна питання: чи важливо для нього мати на своєму кордоні країну, яка сповідує тіж цінності, та живе за тими ж принципами, що і сам Євросоюз? Звісно, ми здатнісамостійно європеїзувати свою країну, але, переконана,  разом з Європейським Союзом  це буде набагато швидше  та ефективніше. 

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net