Сьогодні на Комітеті з європейської інтеграції виступав посол Британії Саймон Сміт. Поінформував про зусилля, які вони, британці, докладають до проведення інформаційної кампанії в Україні на підтримку Угоди про асоціацію з ЄС. Вдалось і мені висловити деякі думки з цього приводу. А саме:
Ініційована посольством Британії інформаційно - адвокаційна кампанія на підтримку підписання Угоди про асоціацію – дійсно заслуговує на те, аби під неї були виділені відповідні фінансові та людські ресурси.
Ми розуміємо, що інформуванням громадськості в першу чергу має опікуватись уряд України та українське громадянське суспільство, а не Європейський Союз. Ми не маємо права покладатись лише на ваші ініціативи та ресурси. Саме тому ми розробили відповідну Концепцію Кабінету Міністрів з інформування населення. Проте, враховуючи серйозні фінансові обмеження, ми будемо надзвичайно вдячні також за вашу допомогу.
Адже дана кампанія – питання нагальне. Ми не можемо дозволити собі витрачати більше часу на координаційні заходи. Ми повинні діяти, тому що ми дійсно націлені підписати Угоду про асоціацію на Вільнюському саміті, а до листопада часу залишається все менше.
Як саме діяти? Час науково-практичних конференцій та круглих столів для однодумців вичерпаний. Є необхідність нарешті розпочати широкомасштабну, сплановану кампанію у регіонах України. Особлива увага має виділятись креативним вуличним акціям, які б одночасно залучали представників регіональних еліт, засобів масової інформації та пересічних громадян.
Має бути відкритий безпосередній канал спілкування на теми нашої європейської інтеграції не лише для учасників телевізійних політичних ток-шоу. Я від свого імені готова брати участь у таких заходах, у спілкуванні не лише з експертами у Києві, але й пересічними громадянами в регіонах.
На сьогодні, за моєю інформацією, вже існує кілька важливих та цікавих ініціатив з боку громадських організацій та аналітичних центрів на підтримку європейської інтеграції. Все, що їм не вистачає – системної, а не одноразової, підтримки з боку європейських партнерів.
Особливий акцент має бути зроблений на комунікацію з молоддю та студентством. І тут я б хотіла звернути увагу на важливість роботи у містах з критично важливою кількістю студентів, таких як Харків. Знову-таки: готова всіляко сприяти організації та проведенню публічних дискусій на тему європейської інтеграції з залученням студентів харківських вузів.
І останнє одне побажання. Подібні компанії мають проводитись не професійними піар - чи консалтинговими компаніями, для яких тема європейської інтеграції – лише робота, а організаціями, які дійсно вірять в свою місію привести Україну ближче до ЄС. Буду надзвичайно вдячна, якщо мої рекомендації будуть враховані у вашій подальшій роботі.