Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
06.03.2013 11:07

Говоримо про гендер чесно -2

Глава Наблюдательного совета «Института правовой политики и социальной защиты», Нардеп VI-VII созывов

З наближенням 8 Березня мені приходить маса запитів розказати про свій досвід перебування у політиці та дати кілька рекомендацій молодим дівчатам, які б хотіли зробити політичну кар’єру.

З наближенням 8 Березня мені приходить маса запитів розказати про свійдосвід перебування у політиці та дати кілька рекомендацій молодим дівчатам, якіб хотіли зробити політичну кар’єру. Вирішала поділитись цим досвідом і в своємублозі. Хто знає, можливо він комусь з майбутніх жінок-політиків додастьнатхнення та сил  активніше боротись засвоє місце під українським політичним сонцем.

Вперше я стала народним депутатом України у 27 років. І мушу сказати, що вполітику я певною мірою прийшла випадково. Адже я завжди мріяла бути фаховимюристом, здобула відповідну освіту та по закінченню університету навітьвідкрила власну нотаріальну контору. І саме коли я почала працювати якнотаріус, то зрозуміла, яка величезна кількість проблем нотаріату не маєзаконодавчого регулювання, або ж навпаки: закони, які діють, неправильні,нелогічні, неєвропейські. Я задалась запитанням, як поліпшити роботунотаріальної галузі? Маючи свій досвід, спілкуючись з колегами, на якомусьетапі я зрозуміла, що немає іншого шляху, окрім як змінити закони. Повстало дванаступні запитання: що змінювати і як? Тож я стала розробляти правки доіснуючих законів, і фактично дійшла до необхідності ухвалення нотаріальногокодексу. Його проект – це те, з чим я вже прийшла в парламент. І по-юнацькибула щиро переконана, що Верховна Рада зразу візьметься його ухвалювати. Теперя розумію, наскільки все складніше, але не відступлюся від своєї мети.Щоправда, тепер вона більш масштабна: привести не окрему галузь, а країну доєвропейських стандартів.

Найважче на початку було повірити в себе. Змусити оточуючих ставитися дотебе серйозно. Я – молода жінка, котра раптом почала грати у політиці – великійчоловічій грі – та ще й домагатися результату. Багатьох це дратувало. Мені ж -додавало сил.

Якщо говорити про небезпеки, які чекають жінку в політиці, то одна зголовних – знайти баланс між собою-політиком, собою-матір’ю та собою-жінкою.Політика – це не та робота, котру ти можеш закінчити о 18.00 та піти додому.Політика вимагає багато часу, постійного саморозвитку, масу енергії. Алеполітика не звільняє тебе і від обов’язків матері чи дружини. Мені свого часудуже допомогли заняття з тайм-менеджменту та природні здібності чіткоорганізувати свій час та простір.

Ще одна проблема – це переконати колег сприймати тебе серйозно. Бо якщоЄвропа вже давно оговталася від стереотипу «Kinder, Kuche, Kirche», то упострадянському суспільстві панує інший: жінка у політиці – то непо-справжньому. Тобто з нею можна приємно порозмовляти, але не домовлятися.Якось під час зустрічі, коли мій візаві відверто витріщався на мої ноги, ясказала: «Наступного разу я прийду до вас у штанях та зі штучними вусами, тодівам буде легше мене почути?». Чоловік знітився, і ми почали нормальнопрацювати.

Ще окрема проблема – солідарність. Жінок у політиці, принаймні,українській, так мало, що вони ще не мають досвіду відстоювання та боротьби завласні права. Власне, це було однією з причин організації у парламенті об’єднання«Рівні можливості», співголовою якого я є. Ми з колежанками маємо амбітні цілі щодо відстоювання гендерної рівностів країні.

Друга проблема, з якою я зіштовхнулася, - це втручання у приватне життяжінки-політика. Це чоловік може закохуватися і розлучатися, а якщо ти жінка і втебе нічого не вийшло з твоїм партнером, то суспільство засуджує тебе. Укращому разі мовчанкою. У гіршому – на сторінках таблоїдів, котрім завжди єсправа, від кого в тебе дитина, з ким ти прийшла до театру чи щось інше.

Коли у мене просять поради новачкам, то, я вважаю, що в першу чергу їмпотрібно набратись професійних  навичокроботи в українському парламенті. У Верховну Раду доволі часто приходять люди зрізних сфер. Мені, наприклад, було непросто розібратися у теренах нашоїбюрократії, і я витратила доволі багато часу на це. Гадаю, було б гарною думкоюмати тренінг для жінок, котрі прагнуть стати політиками. Пояснити, що до чого,аби не витрачати дорогоцінний, до того ж, оплачений платниками податків час, насамонавчання. Я знаю, що подібні тренінги є при багатьох парламентах світу, ідумаю, це гарний досвід.

Основні правила існування і роботи у«чоловічому політичному клубі» можу сформулювати так:

1. Всі люди народжуються рівними, не залежно від статі.

2. Бути жінкою - не означає мати додаткові проблеми. Це значить багатьохпроблем уникати.

3. Якщо ти зіштовхнулася з дискримінацією, маєш обов’язково наказатикривдника. Цим ти допомагаєш іншим жінкам.

4. Жіноча солідарність подарувала нам право голосувати, відпустку по доглядуза дитиною, контрацептиви і водійські права. Ти завжди мусиш висловлюватисолідарність іншим жінкам.

Для тих дівчат та жінок, які тільки планують іти в політику, рекомендуюспочатку визначитись, навіщо це вам. Не може бути метою бажання зробити політичнукар’єру, метою може бути певна зміна, котра досягається виключно політичнимшляхом. Плануйте своє життя, досягайте цілей одна за одною, йдіть неначедрабиною. Тоді ви впевненіше почуватиметеся на вершині. І вчіть мови.

Так чи інакше, жінки роблять політику іншою. На генному рівні чоловіки єзавойовниками, а жінки – будівничими життя. Те саме – в політиці. Там, дечоловіки готові увійти в кризу, жінки знаходять компроміс. Окрім того, жінкибільш відповідальні. Материнський інстинкт, закладений в нас природою, змушуєнас завжди піклуватися не лише про себе. Багато чоловіків не мають такогодосвіду. І, безумовно, за будь-яким політичним питанням у нас є соціальнаскладова. Ми не робимо те, що не матиме зрозумілою користі для суспільства.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net