UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
17.10.2017 12:54

5 причин обирати українське ПЗ

Партнер із розвитку бізнесу корпорації IT-Enterprise

Чи зуміли українські айтішники створити альтернативу санкціонованій 1С? Хто обирає вітчизняне ПЗ?

Із моменту введення санкцій проти російських сайтів і програмного забезпечення пройшло 5 місяців. За цей період більшість заборонених ресурсів і програм були замінені існуючими аналогами. Звісно, чимала кількість українців продовжує користуватись заблокованими ресурсами: обходить блокування сайтів через VPN, працює з програмами, підтримка яких в Україні офіційно припинена.


Так, за статистичними даними Liveinternet, вже через 10 днів після блокування популярних сайтів, кількість користувачів VPN-анонімайзерів зросло на 2,3 мільйону. Приблизно те ж саме відбувається і з санкційним ПЗ: далеко не всі користувачі російських програм готові швидко і безболісно перейти на новий софт. Тільки юзерів 1С у нашій країні - від 300 до 500 тисяч. На певний час це дозволяє залишитись у своїй зоні комфорту, мати ілюзію безпеки й стабільності. Стратегічно ж мислячі люди вже подумали про майбутнє й шукають таким програмам і ресурсам альтернативи.


Альтернативи дві: шукати закордонний софт, або ж українські розробки. Звісно, вітчизняний ринок софту не такий широкий, як ринки західних країн, але й серед українського ПЗ є продукти, що користуються довірою та популярністю.


Більше того, певна частка українського ПЗ експортується закордон та активно використовується користувачами інших країн. Більшість таких клієнтів знаходяться в країнах СНД. А от, наприклад, українська компанія Terrasoft, відома своїми CRM та BMP системами, має представництва і в США, Австралії, Великобританії та Сінгапурі.


Це свідчить про те, що українські розробники здатні створювати ІТ-продукти, які відповідають запитам ринку, успішно конкурують з аналогами. Настав час перемкнути нашу увагу на вітчизняні розробки.


Є мінімум 5 причин використовувати українське програмне забезпечення.


Безпека

Розробники ПЗ можуть отримувати доступ до ваших даних, звітів, фінансової інформації. Особливо це стосується складних продуктів: ЕRP-систем, програм для бухгалтерського обліку чи подання звітності. Питання безпеки загострилося після нещодавніх хакерських атак.


Якщо говорити про російський софт, то варто підкреслити, що Україна знаходиться в стані війни з РФ. Не дуже б хотілося, аби дані про компанії, їх фінансові показники були доступні агресору. Крім того, купуючи такий софт, ми підтримуємо економіку Росії.


Альтернативами лишаються вітчизняні або ж програми західного виробництва. Перші гарантують близькість до виробника, вчасність оновлень, відповідність законодавчим вимогам. Також ви матимете більше шансів знайти інформацію про власників компанії, досвід її роботи, клієнтів. Західний софт теж має переваги: досвід на ринку, широка мережа представництв тощо.


Кожен обирає сам. Софт важливо обирати прискіпливо: вивчити історію компанії-розробника, репутацію, відгуки щодо якості обслуговування. Безпека поступається вартості тільки тоді, коли все добре. У момент кризи ми оцінюємо справжню вартість цього фактора. За українським виробником легше прослідкувати - тим паче в еру відкритих даних та баз власників. Вже цей фактор спонукає задуматися над використанням вітчизняного програмного забезпечення.


Ціна

Після блокування російських сайтів і соцмереж українські користувачі переважно перейшли на закордонні аналоги: Facebook замість ВКонтакті, Gmail замість Mail.ru. Cайти й соцмережі є в основному безкоштовними, а от за  програми для обліку, звітності, управління ресурсами доведеться платити.


Щодо бухгалтерського софту, то альтернативами для українських компаній є вітчизняні IT-Enterprise-Бухгалтерія (великий та середній бізнес), Акцент, MASTER:Бухгалтерія (малий та середній бізнес), Інтелект-сервіс, BSI ERP.


Закордонні аналоги:OpenPro від IBM, ERP Cloud від Oracle (США); SAP Business One від BDO Ukraine (Німеччина), Charisma від TotalSoft (Румунія), Logo (Туреччина).


Залежно від призначення софту і функціональних можливостей варіює і ціна.

Так, програми  для малого та середнього бізнесу представлені переважно українськими розробками, а ціни на них залежать від пропонованого функціоналу. Найпростіші рішення для ведення бухгалтерського обліку можуть коштувати від 200 гривень/місяць (Деловод). Це - системи для подачі звітності, ведення електронного документообігу тощо.


Повноцінна ж система ведення обліку з усіма можливими функціями, автоматичною інтеграцією з системами подачі звітності та багатьма іншими перевагами - до 800 грн/місяць за 1 особу (хмарна версія). Версія ж для ПК коштуватиме до 7000 грн/особа (MASTER:Бухгалтерія).


Якщо ж розглядати цінові пропозиції західних аналогів - одразу стає помітною суттєва різниця. Так, ERP Cloud від Oracle згідно з їх офіційним сайтом коштує від 600 долларів/місяць за одного користувача. SAP Business One, офіційним пратнером в Україні якого є компанія BDO, пропонує більш лояльну ціну - 10 890 грн/місяць за користувача, проте і вона є більш ніж в 10 разів дорожчою за українську розробку з аналогічним функціоналом.

Відповідність законодавству і ринковим умовам

Коли умовна компанія обирає ERP, CRM, чи програму для ведення бухгалтерського обліку, вона шукає продукт, який був би максимально зручним у використанні. Якщо такий продукт не адаптований під українське законодавство, доцільність його використання залишається сумнівною. Наприклад, українське податкове законодавство відрізняється динамічністю - дуже часто змінюються бланки, форми подачі звітності, розрахунок податків. Іноземні розробки пропонують загальне рішення для підприємств всього світу, а тому не оновлюють свій продукт кожного разу, коли в Україні змінюється процедура ведення обліку. Українські ж розробники мають таку можливість випускати своєчасні оновлення, що допоможе зберігати час та зусилля працівників компанії як мінімум під час вирішення юридичних формальностей.

Допомога поруч

Географічна близкість до компанії, що встановила на підприємстві щось складніше за Microsoft Word, матиме певні переваги. Як мінімум, встановлення складних систем управління підприємством часто вимагає присутності технічного експерта зі сторони розробника. Якщо ж розробник знаходиться в межах одного міста з вашою компанією, така процедура буде дешевшою, простішою та більш ефективною, ніж тоді коли встановлення програми буде здійснюватись вами під вказівки технічного менеджера з-за океану через скайп.

Технічна підтримка

Будь-який баг, виліт програми чи інша помилка змушують користувачів звертатись до розробника за технічною підтримкою. Іноземні розробники ПЗ в цьому плані далеко не завжди можуть задовольнити українських клієнтів. На відміну від місцевих компаній, зарубіжні розробники повільніше реагують на запити, довше їх обробляють і надають рішення. Збитки від подібних затримок масштабуються відповідно до розмірів компанії. Якщо в невеликій дизайнерській агенції 3 дні не працюватиме бухгалтерська система, це навряд чи призведе до великих збитків. В той же час, недостатній рівень захисту і відсутність підтримки призвели до того, що вірус Petya пройшовся світом завдавши більше 8 000 000 000$ збитків.  Крім того, ведення комунікації англійською мовою може доволі суттєво ускладнити вирішення проблеми. Із вітчизняними розробниками цієї проблеми просто не буде. Деякі великі закордонні компанії відкривають в Україні свої представництва, що мають можливість оперативно та зручно надавати технічну підтримку, але як правило, ціна утримання такого офісу позначається і на ціні технічної підтримки.

В українському суспільстві панує упереджене ставлення до всього, що виготовлено в Україні. Кількість українського ПЗ на ринку поки що відносно невелика, але травневі санкції дали потужний поштовх до переорієнтації ІТ-індустрії, традиційно спрямованої на західні ринки, на ринок внутрішній.


Кожен підприємець сам обирає, з ким йому працювати, і аргументи на кшталт підтримки вітчизняного виробника звучить безглуздо, коли вітчизняний виробник не може надати якісний продукт. Проте у випадку із програмами для ведення бізнесу, наша ІТ-галузь дійсно здатна розробити гідну альтернативу і створити продукт із низкою переваг порівняно з конкурентами. Використання вітчизняного ПЗ може бути вигідним для українського бізнесу.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]