Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Постає закономірне питання, де обіцяний 1 мільярд гривень для бюджету 2018 роки від ліцензування лотерейного бізнесу? Чому за півроку після суспільної дискусії про необхідність переліцензування лотерейного бізнесу не відбулося зрушень? Чому прем'єр і мініс

Зараз в черговий раз заговорили про вірогідність розірвання дипломатичних стосунків з РФ. Коли ця тема періодично лунає з вуст провладних  політиків я особисто розумію, що це не більше як перевірка суспільної реакції. На сьогодні Україна і Росія продовжують залишатися в тісній економічній, інвестиційній та міграційній взаємодії. Кілька мільйонів наших співгромадян знаходяться в РФ на заробітках і роблять це не від хорошого життя.

В економіці є кілька тем-маркерів за якими я відслідковую чи змінюється стан речей у відносинах з Росією. Однією з таких тем є лотерейний бізнес. Особливого поступу або принципових, докорінних змін у цій галузі не простежується. Мінфін вже тривалий час активно готує зміни в законодавчу базу і намагається вивести лотерейний бізнес з «тіні». Зараз ця сфера просто за межею контролю. Тому конче необхідно направити її доходи на фінансування різних бюджетних програм. Кабмін своїми діями, а точніше сказати бездіяльністю, дозволяє не змінювати багатолітні схеми. В.Гройсман та О.Данилюк потурають тіньовому ринку і російським компаніям.

Не секрет, що два з трьох найбільших операторів українського ринку лотерей - «Патріот» і «М.С.Л», опосередковано контролюються однойменними російськими лотерейними компаніями. Дві ці материнські російські компанії належать олігархам з оточення керівництва РФ. Мова йде про М. Фрідмана з «Альфа-Груп» та І.Кесаєва, відомого на ринку озброєння. Останньому належить завод ім. Дегтярьова, який випускає зброю, що використовується проти ВСУ на Сході.

Саме тому на початку листопада партія "Національний корпус" провела акцію з блокування роботи лотерейного оператора "М.С.Л.". Учасники акції обклеїли будівля головного офісу "М.С.Л." на по Шовковичній, 50 в Києві стікерами патріотичного змісту. Активісти «Національного корпусу», більшість членів якого є ветеранами АТО, зажадали припинення роботи «М.С.Л» в Україні як російської компанії, яка спонсорує «тероризм і сепаратизм на сході України». «Національний корпус» назвав «М.С.Л.» «бізнесом, який заробляє кошти на крові українських воїнів, не платить податки і військовий збір, а також виводить кошти з" Альфа-Груп "в країну-агресора».

Постає закономірне питання, де обіцяний 1 мільярд гривень для бюджету 2018 роки від ліцензування лотерейного бізнесу? Чому за півроку після суспільної дискусії про необхідність переліцензування лотерейного бізнесу не відбулося зрушень? Чому прем'єр і міністр фінансів вдають що цієї теми немає на порядку денному? У чиєму кабінеті «загубився» проект нових ліцензійних умов для операторів ринку лотерей?

Тому тут В.Гройсману точно варто розібратися, що коїться у нього під носом. Діяльність «Патріот» і  «М.С.Л.» була офіційно заборонена в Україні ще в 2015 році. РНБО включив обидві компанії в список 105 юридичних осіб, відповідальних за агресію проти нашої країни, і застосував до них санкції. У квітні 2017 року РНБО знову вніс «Патріот» і  «М.С.Л.» в оновлений список санкцій російських компаній. Однак, як в 2015, так і в 2017 крапка в цьому питанні не була остаточно поставлена і росіяни продовжили роботу.

Воно і не дивно, адже контрольний пакет українського лотерейного ринку, а також можливість вести ігровий бізнес під вивіскою лотерей цим двом російським олігархам в 2012 році подарував В.Янукович. Тоді представник «Сім'ї» міністр фінансів В.Колобов провів через Верховну Раду закон про лотереї.

Той Нормативно-правовий акт надав росіянам безліч преференцій, проте самим «ласим» подарунком стала можливість вести роботу без ліцензії необмежену кількість часу. До тих пір, поки не будуть прийняті нові ліцензійні умови. Нагадаю, що термін дії ліцензій всіх операторів закінчився ще 2013 році, а перспективи його вирішення більше схожі на міраж в пустелі, чим ближче наближаєшся, тим вони віддаляються, а головний кошторис України постійне недоотримує конче необхідні надходження.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net