Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
07.02.2017 23:01

Чому Житниця Європи майже опинилася на межі зриву нового агросезону?

Шкода, що в Україні дуже мало політиків, які розуміють, що політика - це мистецтво можливого, іноді навіть болючого компромісу. Не потрібно ототожнювати компроміс з безпринципністю, непередбачуваністю, непослідовністю і взагалі рендомністю, на які так бага

Шкода, що в Україні дуже мало політиків, які розуміють, що політика - цемистецтво можливого, іноді навіть болючого компромісу. Не потрібно ототожнюватикомпроміс з безпринципністю, непередбачуваністю, непослідовністю і взагалірендомністю, на які так багата сучасна українська політика.

Демократичне суспільство важко уявити без постійних компромісів. Це базовийпринцип, завдяки якому учасники політичних процесів ідучи на поступки. Часто їхдоводиться жертвувати певною другорядною часткою своєї позиції зарадидосягнення згоди у головному, але натомість вони отримують змогу встановленнявзаємної прийнятності намірів та рішень. Компроміс буває можливим, коли йогонаслідком постає можливість уникнути втрат більших, ніж жертви самого компромісу.

Коли у виступах наших можновладців мова заходить про патріотизм, то яодразу пригадую відомі з дитинства рядки Володимира Сосюри «Любіть Україну, яксонце, любіть, як вітер, і трави, і води…», але українські політики по різномулюблять Батьківщину.

Деякі, як наприклад "Самопоміч", під гаслами заборони торгівлі зОРДЛО близькі до зриву опалювального сезону. Цікаво про що саме думають народнідепутати блокуючи залізничні колії у Бахмуті? Мабуть, не шкодуючи живота свого,вони впевнені, що діють в інтересах держави. А яку вони запропонувалиальтернативу, який вихід?

Сьогодні депутат від "Свободи" Андрій Іллєнко підчас брифінгу впарламенті заявив, що законодавчі ініціативи, які розглядає парламент, невідповідають викликам сьогодення і озвучив ряд ініціатив, які на думку"Свободи", якнайшвидше потребують ухвалення, щоб допомогти Українівийти з глухого кута і змінити на свою користь хід війни. Мова йде про денонсаціюДоговору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, пророзірвання дипломатичних відносин, про ембарго на імпорт товарів, отриманих(вироблених) на митній території держави-агресора, про заборону торгівлі зтимчасово окупованими територіями України тощо.

Якщо Верховна Рада піде цим шляхом. То в повітрі з’явиться ціла низка риторичнихпитань «А що ж далі?» Проте в дечому заспокоює позиція Кабміну. Спочатку міністрзакордонних справ України Павло Клімкін запевнив, що Україна намагаєтьсяпідтримувати дипломатичні відносини із Росією, незважаючи на агресію з її боку,про це він заявив в інтерв'ю австрійському виданню Der Standard. Також ПавлоКлімкін не є противником введення візового режиму для громадян РосійськоїФедерації, однак закликає розглядати це питання виважено, з урахуваннямінтересів України.

Я переконана, що любов до вітчизни приходить навшпиньках, без зайвого ґвалту.Іноді більш далекоглядні політики як то Перший віце-прем'єр-міністр - Міністрекономічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, які розуміють ,що будьяка віна не назавжди. Не поспішають спалювати мости.

Промовистим на мою думку є його крок щодо підходу до посівної і початкунового аграрного сезону. Сільськогосподарський сектор на пряму залежить від безперебійнихпоставок мінеральних добрив. Азотні добрива стали зброєю торгових воєн, ааграрії заручниками.

Якщо відносини з Росією загостряться, і Україна опиниться в ситуації дефіцитудобрив, то через сезон, максимум два аграрний сектор України повністю зупинитися.Поки що його суттєво рятує імпорт добрив з РФ, якій приваблює аграріїв ціною. Аце неабияк важливо, коли кожна копійка на вагу золото.

Вже більше двох років Україна проводить антидемпінгове розслідування, протесхоже Кубів навмисне сприяє тому, щоб воно все більше нагадувало каучуковустрічку, яка залишається в полі зору Кабміну, проте є більш гнучкою і тим самимнадає змогу агросектору елементарно виживати. Він не перешкоджає відкритомудіалогу, навіть надав змогу деяким російським виробники зареєстрували в якостіучасників аграрної асоціації та аграріїв для участі у слуханнях. Не думаю, що патріотичністьпозицій Кубіва, чи Клімкіна поставиться кимось під сумнів, адже це представникине просто нової післямайданної генерації політиків, але й борців за національніінтереси з великої літери. Просто на відміну від «Самопомочі», вони шукаютькомпроміси, іноді навіть болючі.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net