UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
17.03.2019 21:34

Тарута йде з Тимошенко: про що це свідчить?

Журналист, политический обозреватель

Можливість політичного альянсу команд Сергія Тарути та Юлії Тимошенко політологи прогнозували давно.

За два тижні до президентських виборів обоє кандидатів у президенти домовилися про спільну стратегію дій – звісно, у разі, якщо один із них переможе.

В даному випадку ціль подібного союзу очевидна - йдеться про необхідність підвищення шансів Юлії Тимошенко на вихід до другого туру. І підтримка Сергія Тарути та його команди свідчить про три основних аспекти.

По-перше, Юлії Тимошенко потрібна підтримка Сергія Тарути в промислових східних регіонах України. Лідер партії «Основа» в своїй кампанії орієнтувався на мешканців великих промислових міст Сходу та Півдня України, сам є вихідцем із Донбасу, тож має високу впізнаваність й авторитет серед тамтешнього населення.

По-друге, йдеться про стратегію «зшивання» країни, про яку обоє кандидатів не раз говорили під час своєї передвиборчої агітації. Ймовірно, Сергій Тарута зможе стати найефективнішим комунікатором питання мирного врегулювання конфлікту на Донбасі серед мешканців Донбасу та східних регіонів країни.

Доказом реалізації подібного сценарію є те, що дане питання є одним із основних, яке було закріплене у меморандумі про співпрацю, який підписали обидва кандидати. У документі закріпили кілька намірів - припинити війну на Донбасі та об’єднати країну, ухвалити нову народну Конституцію, втілити в життя напрацювання, викладені в програмах обох кандидатів – «Новий курс України» та «Україна 2030».

По-третє, і це є одним із головних надбань команди Юлії Тимошенко – Сергій Тарута у разі її перемоги на президентських виборах може стати реальним претендентом на посаду прем’єр-міністра як мінімум до проведення та визначення результатів парламентських виборів.

Справа в тому, що Юлія Тимошенко навіть у разі перемоги на президентських виборах доведеться докласти чималих зусиль, аби втримати ситуацію під контролем та посилити свої позиції у поки що діючій Верховній Раді 8-го скликання. Ймовірно, за такого розкладу подій, без тривалих і виснажливих перемовин не обійтися, а компромісної фігури на посаду прем’єр-міністра у Тимошенко до вчорашнього підписання угоди із Тарутою – не було. Він є фігурою, яка може влаштувати більшість фракцій у парламенті. Виключенням стануть хіба що частина «Народного фронту» та фракція «Самопоміч», але навіть у «БПП» знайдеться чимала кількість прибічників компромісного варіанту прем’єрства Тарути.

Цікавим з технологічного погляду є те, що Тарута не зняв свою кандидатуру з виборів. За інформацією зі штабів обох кандидатів, основний задум – продовжити активну передвиборчу кампанію на сході країни, в якій Тарута стане таким собі «провайдерів» Тимошенко. Основна мета – підсилити імідж Тимошенко у регіонах, де її традиційно сприймають із певною пересторогою.

Головна ідея об'єднання - не допустити Порошенко до другого туру. З цією ідеєю Тарута звертається і до інших кандидатів, адже за такого сценарію команда діючого глави держави може піти на будь-які сценарії. В тому числі – провокації й чергові акції протестів. Не виключено, що після першого туру виборів, у разі виходу пари «Тимошенко-Порошенко», нас очікують нові камінг-аути із заявами про підтримку Тимошенко ще кількома кандидатами у президенти.

Поки що неясно, чи відбудеться у такому варіанті ефект синергії, втім поки що такий крок Тарути та Тимошенко у масштабах всієї країни гарантує позитивну динаміку рейтингів для останньої. При цьому, обоє кандидатів підтвердили, що мова не йде про злиття або угоду про спільні дії Батьківщини» та «Основи». На парламентські вибори команди Сергія Тарути і Юлії Тимошенко поки що планують йти окремо.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]