UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
26.01.2019 12:08

"Технократи" vs "шоумени": чия стратегія переможе?

Журналист, политический обозреватель

Наприкінці робочого тижня Центральна виборча комісія зареєструвала ще кількох кандидатів у президенти.

В п’ятницю особливу цікавість експертів серед висуванців викликали два прізвища – Володимира Зеленського та Сергія Тарути.

Популярність та медійна впізнаваність Володимира Зеленського справді гарантує йому високі рейтинги. Згідно із даними соціологічних опитувань останніх двох місяців, Зеленський може змусити серйозно понервувати фаворитів президентських перегонів. Адже існує ймовірність навіть виходу кандидатури шоумена до другого туру.

Що ми знаємо про Зеленського, окрім його близькості до олігарха та екс-очільника Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського? Та майже нічого – виборцям, які стомилися від відсутності альтернатив у вітчизняній політиці, потрібне шоу та «нові обличчя». І не важливо, наприклад те, що у Зеленського немає ані притомного списку компетентних кадрів, ані навіть переліку його першої п’ятірки у виборчому списку його ж «серіальної» партії «Слуга народу». Ніхто з українців не знає, як і з ким Зеленський керуватиме країною, коли прийде до влади. Мабуть, це для технологів шоумена наразі не є головним – як кажуть, «піпл і так схаває».

Чого не скажеш про більш досвідченого технократа і тепер вже кандидата в президенти Сергію Таруту. Він обрав іншу тактику – політик не приховує того, що йде у президенти заради підвищення впізнаваності і з чітким розумінням своєї тактики. Стратегія досить прагматична відома: після того як партія «Основа» під його керівництвом подолає 5% виборчий бар’єр восени 2019-го на парламентських виборах, Тарута запропонує свою кандидатуру на посаду прем’єр-міністра.

В цьому є логіка, адже восени ми отримаємо найбільш строкатий за останнє десятиліття парламент. Його потрібно буде якось «зшивати», аби отримати більш-менш стійку більшість. Команда Тарути співпрацює із американською командою політтехнологів на чолі із Алексом Муром – у США він займався президентською кампанією перспективного сенатора від штату Техас, республіканця Теда Круза.

Саме американці переконали штаб Сергія Тарути розпочати у президентську кампанію, й прописали відповідну стратегію для нього й партії «Основа». Звісно, Тарута, як один із представників великого капіталу, заздалегідь подбав про підтримку своєї кандидатури отдаруз у двох впливових олігархів – Ріната Ахметова та Віктора Пінчука. В цьому сенсі є над чим задуматися й іншим кандидатам, які орієнтуються на виборців південних та східних областей України – йдеться передусім про Юрія Бойка та Олександра Вілкула. Адже Сергій Тарута може бути більш компромісною фігурою у новому скликанні парламенту, який зможе водночас бути представником позицій цілого регіону, й нейтрально сприйнятий серед інших політичних гравців.

Очолювана Сергієм Тарутою партія «Основа» розпочала потужну кампанію ще влітку минулого року. Серед перших кроків – створення ефективної команди та кадрової «лави запасних». Саме цього так не вистачає багатьом новим політичним проектам, які намагатимуться розбудовувати імідж завдяки рейтингу та впізнаваності своїх лідерів.

Чи матимуть попит «технократи» на цих виборах – дізнаємося вже наприкінці березня. Якщо Сергій Тарута і Ко наберуть принаймні 3% голосів виборців – вже восени зможе розраховувати на власну фракцію у парламенті. А от чи зможе партія «Слуга народу» у променях слави свого фронтмена-політика подолати той самий 5% бар’єр – залишається загадкою. Адже уся популяність Володимира Зеленського та його команди тримається на медійній підтримці імперії Ігоря Коломойського і може так само швидко згаснути, якщо після президентських виборів він не зможе «домовитися» із новим очільником Банкової.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]