UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
07.12.2016 15:18

Кілька подробиць зі з’їзду оновленої Аграрної партії

Журналист, политический обозреватель

За останні кілька місяців як мінімум 7 позапарламентських політсил оголосили про свої наміри взяти участь у виборах до ВР або виявили іншу активність. Безумовно, йдеться саме позачергові вибори. Згадаймо проведені партійні з’їзди: «За життя», «ДемАльянс»,

За останні кілька місяців як мінімум 7 позапарламентських політсил оголосили про свої наміри взяти участь у виборах до ВР або виявили іншу активність. Безумовно, йдеться саме позачергові вибори. Згадаймо проведені партійні з’їзди: «За життя», «ДемАльянс», «Національний корпус» («Азов»), Рух нових сил, намір Надії Савченко оживити НРУ, «Розумна сила» і Аграрна партія.

Аграрна партія виходить з галузевої ніші

Щодо урочистого з’їзду останньої вчора у журналістів виникло чимало запитань. Перш за все, слід відзначити сам розмах свята: 20-річчя партії відзначали у Палаці Україна, зал якого був повністю оздоблений оновленою партійною символікою, а кулуари з’їзду були оформлені з гарним смаком, без пафосу і водночас стильно.
Найбільшу увагу делегатів та гостей з’їзду викликав виступ лідера Аграрної партії України Віталія Скоцика. Варто зауважити на тому, що найпершим чином впадає в око: Аграрна партія України має суттєву відмінність від своїх партійних «побратимів» у політичному просторі України.  Насамперед у тому, що це НЕ партія одного лідера, не Аграрна партія Віталія Скоцика, а все-ж-таки - партія соратників, об’єднаних певними програмовими критеріями.
Сьогодні дедалі частіше про Аграрну партію говорять, як про партію всього народу, а не лише як про галузеву «аграрну» політичну структуру. Під час свого виступу із трибуни Х з’їзду очільник партії про це сказав стисло, однак вичерпно і зрозуміло: «Партія остаточно вийшла з галузевої ніші і стала представником інтересів усього українського народу». Одним із аргументів, який ілюструє слова Віталія Скоцика, став факт створення 19-ти профільних рад, що займаються розробкою фахових рішень у кожній галузі економічного та суспільно-політичного життя України.
Ба більше: Аграрна партія України взялася навіть за створення альтернативного Уряду країни. Адже не секрет, що саме завдяки активній лобістській діяльності парламентарів від Аграрної партії України у 1998-2002 роках було започатковано низку реформаторських кроків, які дали помітний поштовх розвитку української економіки. Зокрема, якраз у ті роки в Україні було запроваджено спеціальний режим ПДВ для експортерів аграрної продукції та фіксований сільськогосподарський податок. Спецрежим ПДВ дав змогу щорічно  інвестувати в агросектор близько 20 мільярдів гривень, а фіксований сільгоспподаток стимулював підвищення ефективності виробництва. Саме така система податкового стимулювання дозволила Україні стати лідером з експорту зернових. Саме тому наша держава сьогодні займає лідерські позиції в світі за експортом пшениці, кукурудзи, ріпаку та сої. Але з 1 січня 2015 року фіксований сільськогосподарський податок в Україні суттєво обмежили, а ще за рік влада вирішила ліквідувати і спецрежим ПДВ для аграріїв України. 

"Маємо владу, якій сильна Україна не потрібна"

Тому й недивно, що упродовж останніх років Аграрна партія України провела 8 всеукраїнських страйків, виступаючи проти податкової політики, що знищує галузь та підриває економіку держави. У виступах делегатів Х з’їзду Аграрної партії України головним лейтмотивом лунала думка про те, що затяжний період перебування при владі непрофесійних політиків, коли один уряд змінював інший без жодних позитивних результатів, поставив Україну на межу катастрофи. «Україна сьогодні дуже слабка. Ми – іграшка інших геополітичних гравців, які не бачать нас рівноправним партнером. Війна, тотальна корупція, розбиті дороги, необґрунтовані, «космічні» тарифи. Злидні, що змушують народ економити на харчах. Щодня населення України зменшується на 400-500 людей. Щороку з карти України зникає 20 сіл. Чому ми такі слабкі та бідні? Бо маємо владу, якій сильна Україна не потрібна», - з гіркотою зазначив на з’їзді Віталій Скоцик.
Звісно, після таких слів заява лідера АПУ про те, що партія готується до наступних парламентських виборів, була цілком очікуваною і сприймалася як головна настанова для однопартійців.
Власне, опозиційна риторика і самого Скоцика, і партійців, які виступали з головної трибуни зводить нанівець поодинокі звинувачення політичних конкурентів, які несміливо розпочали традиційну пісню про «проект Банкової». Стало зрозуміло, що подібні заяви – це чистої води «чернуха», традиційна для нинішньої боротьби, коли піарники переживають «кризу жанру», аби придумати щось нове. Фактично можна констатувати, що Аграрна партія позиціонує себе як ідейна опозиція до нинішньої влади, починаючи з президента Порошенка і прем’єр-міністра Гройсмана.
Після півгодинної перерви у роботі з’їзду, його делегати приступили до виборів керівних органів партії. Знову-таки, напередодні Х з’їзду у середовищі партійців – аграріїв були й  думки про те, чи стане ювілейний захід місцем для полеміки стосовно кадрових перестановок серед партійного керівництва. Однак треба віддати належне і Віталію Скоцику і членам Президії та Політради Аграрної партії України. Відчувалося, що якраз напередодні ювілейного заходу партійний актив та керівництво Аграрної партії України зробили дуже доречний, а можливо й мудрий крок – узгодили чимало проблемних питань, які певним чином гальмували партійний поступ і могли стати предметом полеміки під час з’їзду. Більшість пропозицій щодо збільшення та зміцнення представництва регіональних організацій у складі Політради Аграрної партії України, були прийняті делегатами з’їзду переважною більшістю голосів. Оптимально – збалансованою віднині виглядає і Президія Аграрної партії Україні, обрана з’їздом у складі 15- ти осіб. А замість колишніх шести заступників Голова Аграрної партії України після завершення Х з’їзду матиме лише двох – Олександра Ківшика та Дениса Марчука.

Аграрії підуть на вибори

Головна новина з’їзду полягає в тому, що Аграрна партія чітко заявила про намір взяти участь у наступних виборах до Верховної Ради.
Ще варто зауважити, що під час брифінгу, коли Віталій Скоцик  спілкувався із журналістами ЗМІ, пролунало питання стосовно роботи керівника партійного апарату. Тобто, йшлося про роботу Романа Безсмертного, який вже більше восьми місяців очолює важливий напрям у роботі АПУ. Віталій Скоцик висловив схвальну оцінку роботи Романа Безсмертного, наголосивши, що більшість позитивних зрушень в діяльності Аграрної партії протягом останніх місяців відбулися завдяки зусиллям керівника партійного апарату. «Я вірю у його організаційні здібності, яких наша партія вочевидь потребує і які нам суттєво допоможуть вже у найближчому  майбутньому», - зауважив Віталій Скоцик.
Треба додати: на місцях партія активно працює вже понад рік, показала сенсаційно високий результат на місцевих виборах серед партій, які поза Верховною Радою:
 - 3 330 обраних депутатів за підсумками голосування 25 жовтня 2015 року;
 - п’ятий результат серед всіх політичних партій України;
 - другий результат серед позапарламентських партій.
Можна прогнозувати, що як тільки рейтинги партії вийдуть за межі 3-4% (зараз, за останніми даними Соціологічної групи «Рейтинг», підтримка партії складає на рівні 1,5%), аграрії відчують нову хвилю інтересу до себе з боку бізнесу, ЗМІ і виборців.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]